Pomoćnici: Matić (Zaprešić) i Grgurić (Kutina)

VINOGRADAR: Braje, Španić, Vukić, Domjančić (od 84. Pagadur), Lončar, Štulec (od 79. Medven), Abramović, Borković, Filipović, Šlogar (od 46. Bucković), Povrženić

Trener: Stanko Mršić

SAMOBOR: Bašić, Trupec, Makarun, Zeman, Ivkovčić, Hasan, Guliš, Regović (od 70. Držić), Tomić, Brujić, Škvorc

Trener: Sven Raić

Igrač utakmice: Goran Bašić (Samobor)

U idiličnom okruženju vinograda pokrivenih laganim snijegom Vinogradar i Samobor su podijelili bodove odigravši susret bez golova. Tih 0:0 je drugi takav rezultat za goste (nakon drugog kola i susreta protiv Dubrave Tim kabela) u ovoj sezoni. Mrvicu bliže ukupnom plijenu bili su domaćini, ali sve njihove pokušaje uspješno je zaustavio Bašić čime se prometnuo u prvo ime susreta. Samoborci su u dva navrata tresli mrežu, no na njihovu žalost oba puta nakon što je pomoćni sudac podigao zastavicu zbog zaleđa. Domaćini su u posljednjim trenucima tražili i najstrožu kaznu, no dvoboj u srcu gostujućeg šesnaesterca sudac Cindrić ocijenio je kao nedovoljan za prekršaj.

Nakon 14. kola vodi Novigrad s 31 bodom, dok je drugi Samobor s 26.

1. Hrvatska rukometna liga - 9. kolo RK Rudar - Bjelovar 22:21 (12:10)

RUKOMET - Tijesna pobjeda u derbiju

1. Hrvatska rukometna liga - 9. kolo
RK Rudar - Bjelovar  22:21 (12:10)

Rudari su na svom parketu ostvarili veliku pobjedu svladavši u dramatičnoj završnici jednog od pretendenata na najviši plasman - ekipu Bjelovara. Gosti iz Bjelovara, koji su u protekloj sezoni nastupali u Premijer ligi, pokazali su se kao čvrst i kvalitetan protivnik te s pravom gaje ambicije za povratak u najviši rang natjecanja. Rukometaši Rudara nisu podlegli pritisku i značaju utakmice te od prve minute drže utakmicu u svojim rukama, održavajući prednost od 1 do 2 pogotka razlike. Iskusni gosti uspijevali su odličnom obranom zaustaviti domaće strijelce, ali poznata "rudarska" obrana, predvođena sjajnim Lukom Bumbakom na golu, bila je još bolja pa domaćini na poluvrijeme odlaze s minimalnom, ali zasluženom prednošću 12:10. U drugom poluvremenu vodi se bespoštedna borba za svaku loptu, a u glavnim ulogama su vratari obiju momčadi.

U 47. minuti Rudari imaju prednost 17:15 i kontranapad za povećanje vodstva, ali na njihovu žalost Đikićev šut brani gostujući vratar i u manje od dvije minute gosti preokreću rezultat i imaju vodstvo 18:17. Rukometaši Rudara uspijevaju srediti svoje redove i u 57. minuti ponovno imaju vodstvo 21:20. U "triler" završnici pri neriješenom rezultatu 21:21, u kojoj su i gosti imali šansu za pobjedu, Rudari pogotkom Tomislava Brnasa 5 sekundi prije isteka vremena dolaze do velike pobjede i dva značajna boda za daljnji tijek natjecanja. S nova dva boda sada drže 2. mjesto prvenstvene ljestvice, iza do sada neporaženih Metalaca, a s dva boda prednosti ispred pratitelja.

U 10. kolu Rudari gostuju u Splitu kod istoimenog domaćina.