MLAĐI KADETI – 4. kolo Fortuna – Samobor 54:68 (26:23) (9:16, 17:7, 12:21, 16:24

KOŠARKA - Gosti nisu imali šanse

MLAĐI KADETI – 4. kolo
Fortuna – Samobor  54:68 (26:23) (9:16, 17:7, 12:21, 16:24

SAMOBOR: Sedlar Lovro 2, Mustafić Gabrijel 4, Jelić Tin, Sirovica Marin 2, Melinšćak Hugo 27, Šimunov Vedran 2, Čizmok Leon, Polo Andrej, Mixic Niko 4, Sedlar Roko 19, Kupres Dominik 8, Rubinić Leonardo; Trener: Krešimir Klupač

U 4. kolu mlađi kadeti Samobora su na gostujućem terenu pobijedili ekipu Fortune iz Zaprešića rezultatom 54:68. Protiv agresivnih domaćina prvo poluvrijeme najbolji igrač Roko Sedlar održavao je priključak Samoboraca. Uz malo opuštanje u drugoj četvrtini agresivni, ali nedovoljno kvalitetni, domaćini nisu mogli parirati ostatak utakmice, naročito kada se razigrao i ostatak ekipe Samoboraca.

Uz dobru igru Roka Sedlara kroz cijelu utakmicu, treba pohvaliti i Dominika Kupresa te kapetana ekipe Huga Melinšćaka, koji je u drugom poluvremenu ubacio čak 23 koša od svojih ukupno 27 koševa. Isto tako, u obrani i napadu bili su izvrsni najmlađi Gabrijel Mustafić, Polo Andrej, Mixic Niko i Sirovica Marin.

KYOKUSHIN KARATE - Martina Mikulić srebrna

Imamo viceprvakinju svijeta na svjetskom kupu u Španjolskoj 2015. – juniorku Martinu Mikulić.

IBK - ekipa predvođena hanshi Mladenom Šančićem i shihan Zvonkom Samaržijom - reprezentacija Hrvatske shihan Nenad Šančić – TNT Samobor, sempai (junior) Bruno Pekez i (juniorka) sempai Martina Mikulić - Mas.Oyama Strmec.

Sudjelovale su razne organizacije kyokushina. Martina je imala protivnicu iz Španjolske, gdje je nastupila oštro i pokazala tko je tko na tatamiu, no ubrzo potom uslijedila je druga borba, gdje je Martina pokazala svu raskoš nožnih tehnika i pobijedila. Ne očekujući brzo sljedeću finalnu borbu, imala je za protivnicu Ruskinju, gdje Martina uopće nije bila 100% u borbi.

Sama nam je poslije priznala da nije bila svjesna da je to finale. No, sama pomisao da je ispred nje čvrsta Ruskinja, koja pokazuje snagu, nije se mogla suprotstaviti i, nažalost, Martina gubi. Junior Bruno Pekez se izvrsno borio, no, nažalost, gubi 7 sekundi prije kraja primivši nezgodan udarac i pokazujući bol gubi borbu. Naš vrhunski borac shihan Nenad Šančić počeo je dobro borbu, ali pri pokušaju brzog napada najednom staje i pokazavši jaku bol u leđima nije mogao nastaviti te gubi borbu.

Z.S.

3. HNL zapad – 13. kolo Samobor – Krk 1:0 (1:0)

NOGOMET - Škvorc za tri boda

3. HNL zapad – 13. kolo
Samobor – Krk 1:0 (1:0)

Sudac: Bilić

Pomoćnici: Vrbanec i Leksić

Strijelci: 1:0 Škvorc(30)

SAMOBOR: Bašić, Makarun, Zeman, Ivkovčić, Vrančić, Hasan, Škvorc (od 90. Drušković), Držić (od 67. Guliš), Tomić, Brujić, Regović (od 87. Vranković)

KRK: Berković, Jerković, Kurolt, Lugušić (od 37. Ćufta), Kovačević, Čuturilo, Štemberger (od 70. Turčić), Buršić (od 62. Pejanović), Totić, Džambo, Con

Trener: Davor Dželalija

Igrač utakmice: Filip Škvorc (Samobor)

Treći put u sezoni Samoborci rezultatom 1:0 pobjeđuju svog protivnika (sva tri puta na taj način se slavilo u Hebrangovoj). Minimalnom pobjedom zaustavljen je niz od 2 poraza i ponovno uhvaćen priključak sa vrhom lige. Bolju igru iz prvih 45 minuta domaćini su kapitalizirali nakon pola sata igre. Makarun je probio desnu stranu obrane Krka i lijepo poslužio Škvorca koji je brži od svog čuvara i preciznim udarcem ostavlja gostujućeg vratara nemoćnim. Kapetan Brujić se nakon tri susreta stanke vratio u momčad i to se odmah osjetilo na igri domaćih koji su u prvih 45 minuta u potpunosti zasjenili otočane. Brujić je dobru igru u 2 navrata mogao okruniti golom, ali požrtvovni gosti u jednom navratu brane svoju mrežu, a u drugom s gol linije čiste siguran zgoditak. U nastavku gosti s Krka bolji, a proslaviti se mogao zamjena Pejanović koji je u manje od pola sata provedenih u igri 2 puta priprijetio domaćim vratima. Jednom je sjajno njegov pokušaj obranio Bašić, dok je drugi put lopta prohujala tik uz vratnicu.

Nakon 13. kola vodi Novigrad s 28 bodova, dok su Vrapče i Samobor na diobi drugog mjesta s po 25.