Bridž turnir u povodu Martinja

BRIDŽ - Samoborski bridž ide dalje

Športski bridž klub Samobor u povodu Martinja organizirao je 15. studenoga svoj tradicionalni turnir. U konkurenciji desetak parova najbolji su bili Arijana Dujić i Neven Blagojević, drugo mjesto osvojili su Irena Rukavina i Mladen Mrvica, a treće Božo Kovač i Sanja Zaradić.

Vikend prije toga, čak tri samoborska para bridžista sudjelovali su na Prvenstvu Hrvatske u bridžu u Opatiji, a Vesna Kartelo i Zoran Majerić plasirali su se u finale.

Športski bridž klub Samobor nastavlja sa svojim redovitim turnirima petkom u 18,30 sati u restoranu Samoborska oštarija te poziva sve zainteresirane bridžiste da im se priključe. Osim toga, u 2016. godini klub će opet organizirati nove napredne tečajeve te tečaj za početnike, a sve informacije o upisu u klub i tečajevima potražite na www.sbksamobor.hr.

D.K.

1. Hrvatska rukometna liga - 8. kolo Nova Gradiška - Rudar 26:39 (12:21)

RUKOMET - Pobjeda za drugo mjesto

1. Hrvatska rukometna liga - 8. kolo
Nova Gradiška - Rudar  26:39 (12:21)

Rukometaši Rudara ostvarili su na "vrućem" gostovanju u Novoj Gradiški novu šestu uzastopnu prvenstvenu pobjedu. Pribojavali su se Rudari gostovanja u Novoj Gradiški, jer su domaćini u prethodna dva susreta na svom terenu pobijedili ekipu Metkovića, a ekipa Bjelovara do boda je došla doslovno u posljednjoj sekundi utakmice. I na današnjoj utakmici domaćini su pokušali dubokom obranom koja se rijetko viđa na našim terenima iznenaditi Rudare i nametnuti svoj stil igre s puno jurnjave i kratkih napada. Rudari su spremno odgovorili na pokušaje domaćina, a sigurnom igrom u obrani i raznovrsnim napadom lako su dolazili do gola domaćina. Domaćini su uspijevali držati priključak do rezultata 7:8, kada slijedi prvo odvajanje gostiju na obećavajućih 12:7, a zatim slijedi nova serija gostiju i poluvrijeme završava s uvjerljivih 21:12. U drugom dijelu Rudari nastavljaju u istom tempu, a najveću prednost su imali pri rezultatu 38:23.

S nova dva boda Rudari zauzimaju 2. mjesto prvenstvene ljestvice, iza do sada neporažene ekipe Metalca, a s bodom prednosti ispred trećeplasirane ekipe Bjelovara, koja je sljedeći gost u "rudarskoj" areni. Rukometaše Rudara očekuje iskusan i kvalitetan protivnik i prava provjera vlastitih mogućnosti. Utakmica Rudar - Bjelovar igra se u subotu, 21.11., s početkom u 19,30 sati.

Prije subotnjeg derbija Rudari će odmjeriti snage s ekipom Ivanića u okviru natjecanja 2. kola Hrvatskog kupa. Utakmica Rudar - Ivanić igra se u srijedu 18.11. u SD Rude, s početkom u 20.30 sati.

Rudar: Otmačić; Kumerle 1; Fabeković 1; Skendrović 2; M. Štajnkler 7; Šujster 1; Gaća; Fabeković 2; T. Štajnkler 5; P. Fresl; Brnas 5; A. Trčak 4; L. Bumbak; E. Fresl 4; Đikić 6

D.G.

SENIORI – A2 liga – 7. kolo Samobor – Mladost 75:91 (47:43) (24:24, 23:19, 6:25, 22:23)

KOŠARKA - Neshvatljivih osam minuta

SENIORI – A2 liga – 7. kolo
Samobor – Mladost  75:91 (47:43) (24:24, 23:19, 6:25, 22:23)

SAMOBOR: Levanić B. 6, Vranić, Gionechetti 7, Planinčić 4, Čižmešija, Imbert 3, Pavičić 2, Belamarić 11, Gašparac 18, Baričević 24; Trener: Josip Vlah

MLADOST: Pecković, Kuzmanović 15, Đurinović 22, Jordano 3, Montana, Bajo 6, Pešut 16, Miholić 2, Gašpert 10, Dubroja, Barišić 17 Varga; Trener: M. Starčević

Košarkaši Samobora u 7. kolu A2 lige seniora izgubili su na domaćem terenu od ekipe Mladosti iz Zagreba s rezultatom 75:91. Smirenom i organiziranom igrom Samoborci od početka stvaraju malu prednost, koja je pred kraj prvog poluvremena iznosila najviše 8 koševa prednosti 45:37. Zadnje vodstvo Samoborci imaju na početku drugog poluvremena 51:45 i tada neshvatljivo ostaju 8 minuta bez ubačaja, dok gosti serijom od 16 koševa preokreću rezultat u svoju korist. Do kraja utakmice Samoborci ne uspijevaju smanjiti vodstvo gostiju ispod 10 razlike te na kraju Mladostaši zasluženo dolaze do novih bodova.

Kod Samoboraca istaknuli su se Baričević s 24 i Gašparac s 18 koševa.

Kod Mladosti najučinkovitiji su bili Đurinović s 22 i Barišić sa 17 koševa.

JUNIORI – 2. HRL ISTOK – 1. kolo Samobor – Petrinja 77:45 (30:22) (11:12, 19:10, 21:13, 26:10)

KOŠARKA - Gosti ipak preslabi

SAMOBOR: Čižmešija 22, Grubešić, Kontak 3, Planinčić 33, Komerički, Iviček, Mišić 14, Crnić 1, Stanić, Jelić 4; Trener: Josip Vlah

PETRINJA: Josipović 12, Kelava, Bobena 2, Gavranović 14, Pavičić, Norković, Hajdarević 4, Tomušić 9, Barić 1, Ćosić 3; Trener: M. Tomušić

U 1. kolu 2. HRL juniora Samoborci su na domaćem terenu došli do uvjerljive pobjede protiv ekipe Petrinje, pobijedivši ih rezultatom 77:45. Još prvo poluvrijeme gosti drže priključak, ali u drugom poluvremenu, kada su Samoborci ubacili u višu brzinu, više nisu mogli ozbiljnije parirati.

U pobjedi Samobora najučinkovitiji i najatraktivniji je bio Planinčić s 33 koša, od kojih je bilo i zakucavanja. Uz njega istaknuli su se Čižmešija s 22 i Mišić sa 14 koševa.

Kod Petrinje najučinkovitiji je bio Gavranović sa 14 koševa.

VETERANI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 2. kolo Petar Zrinski – Samobor 79:80 (40:29) (20:15, 20:14, 16:28, 23:23)

KOŠARKA - Ipak zasluženo slavlje

SAMOBOR: Župančić D. 6, Škiljan K. 14, Škiljan Z. 1, Pavlović 3, Bujanić 2, Pavšek 18, Golić 2, Japunčić, Antunović 4, Močan 23, Džimbeg, Zadro 7, Župančić Z; Trener: Darko Župančić

VRBOVEC: Mikac, Škrapić 6, Beljo, Kolić 2, Horvat 19, Barać, Jovičić 6, Balić 15, Bolčić 7, Fašaić 22, Taras 2

Veterani Samobora u 2. kolu lige pobijedili su u dramatičnoj završnici na gostujućem terenu ekipu Petra Zrinskog iz Vrbovca s rezultatom 79:80. Domaćini su iznenadili Samoborce čvrstom igrom, tako da do poluvremena stvaraju prednost od 40:29. U drugom poluvremenu Samoborci uzvraćaju također čvrstom igrom, tako da "sijevaju iskre" na sve strane te do polovice treće četvrtine poravnavaju rezultat. Gotovo do posljednje sekunde se igra u egalu, da bi dvadesetak sekundi do kraja utakmice domaćini poveli s košem razlike i imali napad. 5 sekundi prije kraja utakmice najbolji Samoborac presijeca loptu domaćina i u kontranapadu je grubo zaustavljen te pogađa oba bacanja za vodstvo Samoboraca od 79:80. Domaćini su imali još 2 sekunde vremena za jedan brzopleti šut, koji Samoborci uspješno brane i zasluženo slave.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošču Močan s 23, Pavšek s 18 i Škiljan Krešo sa 14 koševa.

Kod Petra Zrinskog najučinkovitiji su bili Fašaić s 22 i Horvat s 19 koševa.