Pomoćnici: Novak (Kraj Donji) i Rončević (Zaprešić)

CROATIA POJATNO: Boduljak, Popović (od 68. Ivančić), Pavelić, Jakopić, Kuš, Katalinić, Vugec, Šarušić, Colarić, Jandras, Okoye

Trener: Ante Ćorak

BESTOVJE: Šutalo, Kapus, Šantalab, Stanić, Đurđević, Moštak, Starjački (od 81. Mini), Žaja (od 84. Đurđek), Holetić (od 69. Sviben), Mišić (od 86 Horvat), Tolić

Trener: Petar Ignjatić

Igrač utakmice: Filip Žaja (Bestovje)

Pobjedom kod posljednje Croatie igrači Bestovja učvrstili su se u gornjem dijelu tablice. U svakom poluvremenu igrači Petra Ignjatića postigli su po gol usput očuvavši svoju mrežu netaknutom. Na početno vodstvo čekalo se do 34. minute kada za 0:1 pogađa Žaja. Trobod Bestovja osigurao je Sviben u 78. iskoristivši tako na najbolji mogući način svojih 20–ak minuta provedenih u igri (ušao u 69.).

Zrinski – Bregana 2:2 (2:1)

KOnačni - najpravednije

FARKAŠEVAC – Igralište SC Zrinski

Sudac: Margarin (Zagreb)

Pomoćnici: Munić (Bregana) i Jelena Kumer (Breganica)

Strijelci: 0:1 Škacan(8), 1:1 Prelec(14), 2:1 Pavlović (43), 2:2 Copić(87)

ZRINSKI: Kožarec, D. Vrančić, M. Horvat, Prelec (od 80. Povh), T. Vrančić, G. Horvat, Pavlović, Koletić, Blažević, Grgečić, Radovanić (od 81. Draclin)

Trener: Damir Katovčić

BREGANA: Milaković, Erceg, Lehpamer, Andabak, Ramić, Ladišić (od 80. K. Vapnar), Tančak (od 46. Crnković), Brajković (od 70. Copić), Vlašić, Škacan, Ovčarić

Trener: David Kižlin

Igrač utakmice: Krešimir Copić (Bregana)

Svakom po bod konačni je epilog susjedskog susreta u Farkaševcu. Gledatelji su već u prvih 15. minuti mogli vidjeti dva gola: za goste u 8. minuti pogađa Škacan, a početnu prednost Bregane šest minuta kasnije poništava Prelec. Domaćini kontrolu nad rezultatom preuzimaju pred odlazak na odmor kada stanje na semaforu golom mijenja Pavlović. Gosti do boda kojim su se primaknuli vodećem Kupincu (izgubio 1:0 u Kraju Donjem) stigli pred kraj susreta kada jocker s klupe Copić poravnava na 2:2.

Sava (D) - Novaki 1:0 (0:0)

Frkanec odnio bodove

DRENJE – Igralište Save

Sudac: Solenički

Pomoćnici: Školjak i Gregorić (svi iz Jastrebarskog)

Strijelci: 1:0 I. Frkanec(70)

SAVA DRENJE: Vukančić, Preskar, Jozić, Gotal (od 79. Žauhar), Jagustinović (od 59. Ovčarić), Bukinac (od 46. Husta), Vrhovski, M. Frkanec, I. Frkanec (od 90. Puhak), Đeno

Trener: Miroslav Šorgić

NOVAKI: Divković, Gržan, Marko Žugec, Barbarić, Janjić, Gestić, Mario Žugec, Matijaščić, Bungić, Borić, Mataušić

Trener: Ferdo Kamenčić

Igrač utakmice: Ivan Frkanec (Sava)

Minimalan poraz u Drenju nanijela je Sava gostujućoj ekipi iz Novaka. Ključan trenutak susreta zbio se u 70. minuti kada Frkanec pogađa Divkovićevu mrežu i svojoj momčadi donosi pobjedu.

Nakon 13. kola vodi Kupinec s 31 bodom, drugi su Sava (D) i Bregana s po 25, peto je Bestovje s 22, Novaki su deveti sa 17 bodova, dok je Zrinski na četrnaestom mjestu s 12.

1. Hrvatska rukometna liga - 7. kolo Rudar - Županja 40:23 (20:9)

RUKOMET - Rudari nastavili niz pobjeda

1. Hrvatska rukometna liga - 7. kolo
Rudar - Županja  40:23 (20:9)

Rukometaši Rudara nastavljaju s dobrim igrama u 1. HRL, a novu uvjerljivu pobjedu ostvarili su nad ekipom Županje rezultatom 40:23, poluvrijeme 20:9. Rudari su furiozno otvorili utakmicu protiv gostiju iz Županje i nakon nepunih 7 minuta imaju vodstvo 7:0. Nakon početnog naleta domaćina, gosti uspijevaju stabilizirati redove i smanjiti rezultat na 10:5, ali slijedi novi nalet domaćih i rezultat je 19:5, čime je pitanje pobjednika bilo riješeno. Mnogobrojne izmjene koje su uslijedile nakon uvjerljivog vodstva nisu utjecale na rezultat, a nekoliko atraktivnih "pirueta" i "cepelina" u izvedbi domaćih igrača diglo je publiku na noge i izmamilo dugotrajan pljesak. Igrači s manjom minutažom dobro su iskoristili ukazano povjerenje i konačni rezultat je realan odnos prikazanog na terenu. S nova dva boda Rudari zajedno s ekipom Metkovića dijele 2. i 3. mjesto prvenstvene ljestvice iza, do sada neporažene, ekipe Metalca. Ostvareni niz od pet pobjeda odličan je rezultat nakon početna dva poraza, a još veću težinu ima jer je ostvaren bez ozlijeđenih Josipa Štajnklera i Dominika Trčka.

U 8. kolu Rudari gostuju na "vrućem terenu" kod novajlije u ligi, ekipe Nove Gradiške, koja je na svom terenu pobijedila ekipu Metkovića i remizirala s ekipom Bjelovara. Radi se o izrazito "domaćinskoj ekipi", koja je na svom terenu tvrd i nezgodan protivnik, dok na gostovanjima gubi uvjerljivom razlikom. Ponove li igru iz posljednjih utakmica Rudari se mogu nadati povoljnom ishodu i nastavku uspješnog niza.

Prije prvenstvenih iskušenja u Novoj Gradiški Rudari će odmjeriti snage s ekipom Moslavine, u okviru natjecanja Hrvatskog kupa. Utakmica Rudar - Moslavina igra se u četvrtak 12.11. u SD Rude s početkom u 19 sati.

Rudar: Otmačić; Kumerle; Fabeković 4; Skendrović 4; M. Štajnkler 8; Šujster 1; Gaća 2; Fabeković 2; T. Štajnkler 1; P. Fresl; Brnas 7; A. Trčak 2; L. Bumbak; E. Fresl 4; Đikić 4