SENIORI – A2 liga – 6. kolo Dubrava – Samobor 81:85 (39:52) (24:27, 15:25, 22:13, 20:20

KOŠARKA - Preciznim šutem do pobjede

SENIORI – A2 liga – 6. kolo
Dubrava – Samobor  81:85 (39:52) (24:27, 15:25, 22:13, 20:20

SAMOBOR: Levanić B. 11, Vranić, Planinčić 10, Čižmešija 7, Levanić M. 22, Baričević 12, Belamarić 9, Gašparac 12, Imbert 2, Pavičić; Trener: Josip Vlah

DUBRAVA: Filić 3, Perić 3, Bjelanović 2, Bešlić 18, Kos 12, Mikulić, Perković 7, Gašpar, Šoprek, Stojić 24, Šarić, Vujić 12; Trener: I. Lozanić

Košarkaši Samobora u 6. kolu A2 lige seniora pobijedili su u gostima ekipu Dubrave iz Zagreba rezultatom 81:85. Prvu četvrtinu predvodio je Samoborce Matej Levanić, ubacivši bez promašaja 17 koševa za vodstvo od 24:27. Početkom druge četvrtine s 8 ubačenih koševa domaćini dolaze do svojeg prvog i zadnjeg vodstva na utakmici od 32:27. Samoborci odmah uzvraćaju s desetak koševa i prelaze u vodstvo koje je u jednom trenutku iznosilo 15 koševa razlike. Krajem treće i početkom zadnje četvrtine Samoborci s 5 trica u seriji odlaze na 13 koševa prednosti, a Dubravaši odmah uzvraćaju čvrstim presingom, smanjivši na opasnih 3 razlike 33 sekunde prije kraja utakmice. Tada forsiraju uzastopne prekršaje da bi što prije došli do lopte, ali bez uspjeha, tako da ovaj puta Samoborci zasluženo dolaze do pobjede.

Iako su Samoborci ovaj puta ponovo izgubili rekordnih 24 lopti, izvukla ih je izuzetna preciznost za 2 i 3 poena, pogodivši čak 12 trica.

Kod Samoboraca ponovo je najučinkovitiji bio Matej Levanić s 22, te uz njega vrlo dobri Planinčić i Gašparac, oba s po 12 koševa.

Kod Dubrave istaknuli su se Stojić s 24 i Bešlić s 18 koševa.