SENIORI – A2 liga – 3. kolo Samobor – Sesvete 79:77 (45:43) (23:21, 22:22, 20:22, 14:12)

KOŠARKA - Gosti promašili ključni zicer

SENIORI – A2 liga – 3. kolo
Samobor – Sesvete  79:77 (45:43) (23:21, 22:22, 20:22, 14:12)

SAMOBOR: Levanić B. 16, Vranić 2, Gionechetti 11, Planinčić 8, Čižmešija 3, Imbert 3, Levanić M. 3, Nakić 14, Pavičić, Belamarić, Baričević 11, Gašparac 8; Trener: Josip Vlah

SESVETE: Papak 30, Semren 12, Barac 11, Blažev 10, Bašljan 7, Perković 3, Raguž 2, Mišić 2, Volarević, Jozić, Krajina, Juršić; Trener: T. Vouk

Košarkaši Samobora u trećem kolu A2 lige seniora došli su do prve pobjede na domaćem terenu, pobijedivši ekipu Sesveta rezultatom 79:77. Gotovo cijela utakmica se igra u egalu da bi polovicom zadnje četvrtine nakon dobre igre Nakića Samoborci poveli 6 razlike. Međutim, tada je teže ozljedio skočni zglob i protivnici ponovo stižu rezultat 71:71. U samoj završnici nakon odličnih obrana Gionichetija i Baričevića Samoborci sa 6 koševa Gašparca i 2 Baričevića odlaze, činilo se na nedostižnih 8 koševa prednosti. Međutim, u zadnjih pola minute protivnici pogađaju dvije trice i imaju napad za pobjedu ili izjednačenje, ali, na sreću Samoboraca, promašuju zicer preko najboljeg igrača Papka kojem su odlično zatvorili šut Gionechetti i Baričević.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Bruno Levanić sa 16 i Nakić sa 14 koševa.

Kod Sesveta najučinkovitiji je bio Papak s 30 koševa.

U subotu u 17,30 sati u 4 kolu lige Samoborci na domaćem terenu imaju priliku doći i do druge pobjede, ovaj put protiv ekipe Maksimira iz Zagreba.