Netipično, ali pobjednički

BREGANA – Igralište Grablice

Sudac: Solenički

Pomoćnici: Gvozdanović (oba iz Jastrebarskog) i Gregorić (Desinec)

Strijelci: 1:0 Matijaščić(75), 2:0 Vlašić(76), 3:0 Ovčarić(77), 3:1 Pek(84 – 11m), 4:1 Škacan(88)

BREGANA: Štibić, I. Babojelić, Crnković, Lehpamer, Ramić, Ladišić, Erceg, Škacan, Vlašić (od 85. Andabak), Ovčarić Matijaščić

Trener: David Kižlin

CROATIA POJATNO: Svalina, Pavelić, Dačnik, Jakopić, Vugec, Colarić, Cingulin (od 46. Šarušić), Pek, Jandras, Sylvester, Popović

Trener: Ante Čorak

Igrač utakmice: Filip Škacan (Bregana)

Netipičnu utakmicu na teškom terenu u Bregani vidjelo je 50–ak gledatelja. Dok je teren prvih 45 minuta solidno izdržao napore nogometne igre, nastavak je ponudio lošije uvjete koji su ipak izrodili 4 gola. Domaćini su pobjedu osigurali u razmaku od 75. do 78. minute kada su Matijaščić, Vlašić i Ovčarić odveli svoje momčad do nedostižnih 3:0. Gosti nakon dvije pogođene stative ipak postižu počasni gol (Pek s bijele točke), a finalni pečat susretu dao je Škacan golom pred sami kraj susreta.

Mladost (L) – Bestovje 3:4 (2:1)

Šantalab u 90. za trobod

LUKA – Igralište Mladosti

Sudac: Kurtović (Ivanja Reka)

Pomoćnici: Žakman (Zaprešić) i Pavlović (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Stanić(25), 1:1 Petek(33), 2:1 Petek(39), 2:2 Moštak(48), 3:2 Kuš(50), 3:3 Tolić(75), 3:4 Šantalab(90)

MLADOST LUKA: Supina, Kuš, Kajfeš (od 56. Vrhovec), Kahlina, Masnjak, Kleković, Petek, Kajfeš, Šeničnjak (od 63. J. Ružić), Ostrež, V. Ružić

Trener: Predrag Tresk

BESTOVJE: Šutalo, Ivanetić (od 14. Žaja), Kapus, Šantalab, Stanić, Đurđević (od 52. Mini), Moštak, Blažek, Sviben (od 72. Holetić), Mišić, Tolić

Trener: Pero Ignjatić

Igrač utakmice: Alen Šantalab (Bestovje)

U sretnoj, 90. minuti gosti su golom Šantalaba osvojili sva tri boda nakon su se obje momčadi tijekom cijelog susreta izmjenjivale u vodstvu. Ispitivanje protivnika trajalo je do 25. minute kad Stanić pogađa za 0:1. Domaćini ekspresno uzvraćaju pa na odmor odlaze s prednošću nakon 2 pogotka Peteka. Početka nastavka donosi po gol na svakoj strani, a prije konačnog „uboda“ igrača Bestovja na 3:3 je poravnao Tolić i tako omogućio Šantalabu da se proslavi.

Dinamo (O) - Zrinski - odgođeno zbog poplavljenog terena

Novaki – Pušća - odgođeno zbog poplavljenog terena

Nakon nepotpunog 10. kola vodi Kupinec s 25 bodova, drugi je Dinamo (J) s 22, Bregana je četvrta s 18 bodova, Bestovje je peto sa 16, Novaki su 7. sa 14 (- 1 utakmica), dok je Zrinski na 16. mjestu s 7 bodova (- 1 utakmica).

Sportski susreti sportaša Grada Samobora i Občine Brežice uz Dan grada Samobora

TRADICIONALNI SUSRETI - Sportski i prijateljski

Tradicionalno druženje i sportsko nadmetanje samoborskih i brežičkih sportaša u povodu Dana grada Samobora odvijalo se u četvrtak, 15. listopada, u nekoliko sportskih dvorana u Samoboru. Jaka kiša, koja je cijeli dan pljuštala, jedino nije dozvolila da na umjetnu travu na stadionu NK Samobor izađu nogometaši pa je dogovoreno da će se predviđeni susret održati kad se trava malo posuši.

No, zato su svoje snage na teniskim terenima TK Samobor 1890 odmjerili tenisači, u Sportskoj dvorani Samobor zaigrali su košarkaši, stolnotenisači su igrali u svojim novim prostorima u bivšem Mercatoru, a rukometašice su svoje utakmice igrale u sportskoj dvorani Osnovne škole Bogumila Tonija.

U košarkaškoj utakmici veterani Samobora svladali su veteranski sastav Brežica s rezultatom 71:55, a naše rukometne "lavice" pobijedile su brežičke rukometašice rezultatom 32: 18. Teniski susreti su završili neodlučeno 2:2. U stolnom tenisu gosti su bili bolji i dominantniji i ostvarili pobjedu 8:2.

Dobri sportski prijatelji i susjedi potom su se svi navečer susreli u Sportskoj dvorani na prigodnom i zasluženom domjenku. Pozdravili su ih i čestitali im samoborski pročelnik Juro Horvat, tajnica Samoborskog športskog saveza Marijana Radek, predsjednik Zajednice športskih udruga u saveza Zagrebačke županije Boris Makarun i potpredsjednik Športne zveze Brežice Dražen Vegel.