Još jedan velik uspjeh samoborskog streličara

STRELIČARSTVO - Mario Vavro brončani!

Mario Vavro, člana Streličarskog kluba Samobor, na europskom je streličarskom prvenstvu u poljskom streličarstvu (FIELD), održanom 10. i 11. listopada u Poljskoj, u gradu Rzeszowu, osvojio brončanu medalju u kategoriji juniora sa složenim lukom.

Inače, Mario Vavro aktualni je svjetski prvak u FIELD streličarstvu.

U polufinalu Vavro je za protivnika imao Nijemca od kojeg je izgubio za jedan krug 64:63. Osvajanje europske bronce još je jedan od njegovih velikih rezultata, a odmah nakon ovog natjecanja nastavlja s dvoranskim pripremama za domaća i velika međunarodna natjecanja.

Sudac: Jerbić

Pomoćnici: Rožić i Mihalj (svi iz Velike Gorice)

Strijelci: 1:0 Župančić(60)

SAVA STRMEC: Kovačić, Novoselec, Trgovčević (od 80. Kočnar), Frajt, J. Matošević, M. Matošević (od 70. Šarić), Ovčariček, Maruna (od 75. Filipović), Župančić, Mihelčić, Gavran (od 85. Halužan)

SUTLA: Grba, Vorih, Šarušić, Ivanković, Zendeli (od 46. Šikač), Marković, Hruševar (od 87. Rašić), Leskovar, Šintić, Stipković, Gajser (od 55. Smolčić)

Trener: Miroslav Vuksanić

Igrač utakmice: Marko Trgovčević (Sava)

U 9. kolu novi derbi za igrače Save i nova pobjeda. Ovoga puta domaći igrači nisu bili u pucačkoj formi, ali i jedan zgoditak bio je dovoljan za očuvanje 100 - % tne prvenstvene učinkovitosti. Domaćini su vodili igru svih 90 minuta, kružili oko gostujućih 16 metara, no disciplinirana momčad iz Šenkovca bila su blizu iznenađenja, tj. odnošenja bodova s Lazine. Da se to ne dogodi pobrinuli su se Trgovčević i Župančić: prvi je pucao, golman Grba kratko odbio, a za 9. pobjedu u 9. nastupu uspješno je priskočio domaći napadač i ugurao loptu iza gol crte.

Lukavec – Sloga (O) 2:1 (1:0)

Bodovi otišli s bijele točke

LUKAVEC – SRC Lukavec

Sudac: Lacković (Jablanovec)

Pomoćnici: Matijašec i Kušer (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Celčić(30), 1:1 Jež(73), 2:1 L. Borković(84 – 11m)

LUKAVEC: Pavišić, Marijan Grdenić, Borković, Hajduk, Marko Grdenić, Hladni, Celčić (od 90. Stanilović), Fisel, Janus, L. Borković, Mešić (od 73. Huzjak)

Trener: Ivica Senzen

SLOGA OREŠJE: Severinac, Kruhek (od 86. Penezić), Prahin (od 86. Nehutni), Masnjak, Crnac, Graf (od 86. Franjičević), Bojić (od 66. Jež), Masnjak, Škutin (od 59. Barić), Vučur, Sapanjoš

Igrač utakmice: Josip Celčić (Lukavec)

Drugo kolo zaredom igrači Sloge gube vrijedan bod u posljednjih 10 minuta primajući gol s bijele točke. U ovom kolu trobodom su se osladili igrači Lukavca koji su u prvih 25 minuta bili u podređenom položaja, no dvije izgledne prilike gosta uspješno je zaustavio domaći vratar Pavišić. Iz svoje prve prave šanse domaćini vode nakon što je asistenciju Fisla Celčić pretvorio u 1:0. Orešani se vraćaju u egal 20 – ak minuta prije kraja kada osovina Vučur – Jež koristi grešku obrane Lukavca za poravnjanje na semaforu. U 84. Graf nepropisno ruši igrača Lukavca u 16 metara, a s bijele točke ne griješi Borković za minimalnih, ali dovoljnih 2:1.

TOP – Vatrogasac (Z) 5:2 (3:0)

Vatrogasci preslabi za goropadne domaćine

Sudac: Rončević (Dugo Selo)

Pomoćnici: Jovančević (Velika Gorica) i Jurakić (Dugo Selo)

Strijelci: 1:0 Pipić(18), 2:0 Žlender(36), 3:0 Žlender(45), 3:1 Lučić(52), 4:1 Mesić(55), 4:2 Lučić(65), 5:2 Šolčić(72)

TOP: Maglica, Lisec, Kutija (od 61. Blažević), Mravunac, Krnjus, Cvitanović, Pipić (od 80. I. Jaklenec), Mesić (od 67. Brčić), Šolčić, Žlender, Jukić

Trener: Goran Orešković

VATROGASAC ZDENCI: Sverić, Šavorić (od 61. Mažar), Ladan, M. Šekrst, Ostojić (od 37. Bešćec), Jurić, Repec (od 61. Gajski), D. Šekrst, Skender, Merkl, Lukić

Trener: Matija Katalinić

Igrač utakmice: Dalibor Žlender (TOP)

Nakon tri kola posta, igrači TOP – a našli su žrtvu za četvrtu prvenstvenu pobjedu u liku momčadi Vatrogasca iz Zdenaca. Domaćinima nije smetao ni težak teren koji je onemogućavao tečnu igru pa su do odlaska na odmor riješene sve nedoumice oko krajnjeg pobjednika. Domaću seriju je započeo Pipić u 18. minuti, a 18 minuta kasnije na 2:0 povisuje Žlender. U sučevoj nadoknadi prvog dijela Žlender po drugi puta šalje loptu iza leđa Sverića. U nastavku su viđena po 2 gola na svakoj strani koja nisu ni u jednom trenutku dovela domaću pobjedu u pitanje.

Nakon 9. kola vodi Sava (S) s 27 bodova, drugi je Naftaš Ivanić sa 17, TOP je osmi s 13, dok je Sloga (O) na petnaestom mjestu sa 7 bodova.

Uspješan stolnoteniski vikend samoborskih natjecatelja

STOLNI TENIS - Samoborke jače od Svetonedeljčanki

Uspješni stolnoteniski vikend je za nama. Prvo su u petak, 9. listopada, stolnotenisači Samobora u 3. HL srednja Hrvatska pobijedili susjede iz Svete Nedelje 2 rezultatom 4:1, a u subotu su stolnotenisačice Samobora u 1. HL zapad protiv igračica iz Svete Nedelje još uvjerljivije slavile sa 4:0. Ivana Medvedović, Katarina Žitković i Zara Ilić dobile su pojedinačne susrete, a par Žitković-Ilić pobjednički je završio meč.

U nedjelju, 11. listopada, u Sportskoj dvorani Samobor odigran je 13. Kup grada Samobora u stolnom tenisu - Grand Prix. Roko Tošić po četvrti puta je slavio ispred mladog hrvatskog reprezentativca Tomislava Pucara. Treće mjesto osvojio je Vjekoslav Nemec, a četvrti je bio Tomislav Japec.

20. Međunarodni kyokushin karate turnir Memorijal Branka Bošnjaka

KYOKUSHIN - Predstavljena i monografija

KYOKUSHIN - Predstavljena i monografija -1

Jubilarni, dvadeseti Memorijal Branka Bošnjaka, međunarodni kyokushin karate turnir, održan je u Samoboru u subotu, 10. listopada. Riječ je o tradicionalnom natjecanju, koje iz godine u godinu organizira Karate klub Mladost Samobor u spomen na poginulog trenera i člana Branka Bošnjaka, koji je poginuo 1995. godine kao pripadnik Specijalne jedinice policije PU Zagrebačke Alfa. Stoga je, uz Hrvatski kyokushin karate savez, suorganizator memorijala Udruga veterana SJP Alfa Zagreb, a turnir podupiru i Ministarstvo unutarnjih poslova te Ministarstvo branitelja, kao i Grad Samobor.

Uz natjecatelje iz Hrvatske, na jubilarnom su memorijalu sudjelovali i ponajbolji borci kyokushin karatea iz Francuske, Grčke, Italije, Nizozemske, Mađarske, Rumunjske, Slovačke, Španjolske i Švedske.

Brojne natjecatelje i goste te publiku okupljenu u Sportskoj dvorani Samobor u ime domaćina pozdravila je predsjednica KK Mladost Samobor Ljiljana Šurbek Bošnjak, supruga poginulog Branka, a potom su se okupljenima obratili i visoki uzvanici: u ime MUP-a Vladimir Faber, koji je bio i Brankov suborac te ratni zapovjednik Alfi, zatim Vinko Kovačić iz Ministarstva branitelja te predstavnik Grada Samobora Juro Horvat, a memorijal je otvorio predsjednik Europske kyokushin karate organizacije shihan Koen Scharrenberg.

Hrvatska je imala deset natjecatelja (šest u muškoj i četiri u ženskoj konkurenciji) u kategoriji mladih seniora od 18 do 20 godina i seniorskoj A kategoriji, a u iznimno jakoj konkurenciji, osvojila pet medalja. U kategoriji do 90 kg srebrnu medalju osvojio je Filip Bošković, a brončanu Mladen Sinkić. Broncu je osvojio Mate Deveđija u kategoriji iznad 90 kg, kao i mladi seniori Tena Vrh i Nikola Tucaković.

U povodu jubilarnog memorijala izdana je i monografija Memorijal Branka Bošnjaka, u kojoj su obuhvaćeni svi dosadašnji turniri te Brankov životni, sportski i ratni put.

SENIORI – A2 liga - 2. kolo Samobor – Zapruđe 80:99 (37:50) (18:27,19:23,17:16,26:33)

KOŠARKA - Loša obrana za dno tablice

SENIORI – A2 liga - 2. kolo
Samobor – Zapruđe  80:99 (37:50) (18:27,19:23,17:16,26:33)

SAMOBOR: Levanić B. 2, Vranić, Gionechetti 9, Planinčić 4, Čižmešija 4, Imbert, Levanić M. 13, Nakić 6, Pavičić, Belamarić 4, Baričević 21, Gašparac 17; Trener: Josip Vlah

ZAPRUĐE: Joksimović, Bilić 5, Mailatić 8, Stanić 3, Medved, Livajić 4, Sertić 14, Babić 21, Habazin 17, Smajlagić 16, Knežević 11, Trepalovac; Trener: S. Mesić

Košarkaši Samobora u 2. kolu A2 lige seniora izgubili su na domaćem terenu od ekipe Zapruđa iz Zagreba rezultatom 80:99. Osim početnog vodstva Samoboraca, sve je bilo pod kontrolom gostujuće ekipe, koja već do kraja prve četvrtine ima visoku prednost od 9 koševa koje znalački brane do kraja utakmice za zasluženu pobjedu i potvrdu prvog mjesta, dok Samoborce bacaju na dno ljestvice. Ponovno je podbacila obrana Samoboraca primivši 99 koševa, dok je napad izgubio čak 19 lopti i promašio 15 slobodnih bacanja.

Kod Samoboraca solidno su odigrali Baričević s 21 i Gašparac s triple-double učinkom od 17 koševa, 11 skokova i 10 asistencija, ali i 8 izgubljenih lopti.

Kod Zapruđa najučinkovitiji su bili Babić s 21 i Habazin još junior sa 17 koševa.

U nedjelju u 18,30 sati u 3. kolu lige Samoborci na domaćem terenu imaju priliku doći do prve pobjede i pomaka na ljestvici protiv ekipe Sesveta iz Sesveta.