3. HNL zapad – 7. kolo Samobor – Stupnik 1:0 (1:0)

SAMOBOR: Bašić, Horvat (od 75. Hasan), Makarun, Vrančić, Drušković (od 46. Guliš), Škvorc, Trupec, Tomić, Brujić, Regović, Vrančić (od 46. Zeman)

STUPNIK: Gujić, Srdarović, Djedović, Pajvot, Batarilo – Čerdić, Obadić, Galić, Šporčić, Brčić, Bojo (od 83. Merlin), Perić

Trener: Domagoj Kosić

Igrač utakmice: Matej Ivkovčić (Samobor)

Još jednom se pokazalo da je najteže osvojiti one bodove koji su unaprijed upisani. Tako su u 7. kolu Samoborci muku mučili s posljednje plasiranim Stupnikom da bi ipak upisali minimalnu 1:0 pobjedu koja im je bila dovoljna za sva tri boda, a uz kikseve Vinogradara (poraz 2:5 kontra Vrapča) i Novigrada (remi 1:1 s Dugim Selom) i za samostalno preuzimanje vodeće pozicije 3. HNL! Za domaćine je sve moglo ići lakšim putem da je Brujićeva lopta umjesto stative u 15. minuti završila u mreži vratara Gujića. Samoborskog kapetana sreća nije pratila cijelu susret pa ni početkom nastavka kada se još jednom trese okvir vrata gostiju iz Stupnika. Do pobjedničkog gola Samoborci su došli malo prije odmora iz akcije koju je započeo Škvorc, a finiširao Tomić. Tomić je u još nekoliko navrata mogao napuniti mrežu gosta, a sebe „pogurnuti“ na vodeće mjesto strijelaca lige, no u završnici je nedostajalo mirnoće za veću rezultatsku razliku. Moramo ponovno istaknuti i defenzivni dio momčadi koji je ponovno očuvao mrežu čistom (peti put u sedam kola) pa u rubrici primljeni golovi i dalje stoji broj 2.

Nakon 7. kola vodi Samobor sa 17, dok je Novigrad drugi s 15. bodova.

15. Croatia Open – Rijeka, 4. listopada

KARATE - Zlato za Fadljevića, ostali izvrsni

Nakon zlata Ane Lenard osvojenog prvog dana 15. Croatia Opena, drugog dana su nastupili i mladi Karate kluba Samobor te osvojili četiri odličja.

Briljirao je Kruno Fadljević u konkurenciji mlađih kadeta do 57 kg, koji je osvojio zlato te tako naplatio sav svoj trud i naporan rad na treninzima u proteklo vrijeme.

Srebrno odličje je osvojio državni prvak Jan Katanec, koji je u konkurenciji kata posustao tek u finalu kategorije mlađih učenika.

Korak niže od Jana na postolju je zastala Iskra Majsec u konkurenciji mlađih učenica, izgubivši u polufinalu od mlade favorizirane Francuskinje te se morala zadovoljiti broncom.

Brončanim odličjem se okitila i Paula Šogorić u konkurenciji mlađih kadetkinja preko 55 kg te time zaokružila nastup Krate kluba Samobor na 15. Cro Openu.

Vrlo blizu medalji je bila i Magdalena Šuflaj, kojoj je finale pobjeglo nezasluženo, ali je borbu za broncu u repasažu izgubila zasluženo te je tako nesretno ostala bez odličja.

Svakako treba istaknuti vrlo jaku konkurenciju koja je nastupila u Rijeci: 170 klubova, 16 zemalja, 1554 sportašica i sportaša, tako da je svaka osvojena medalja vrhunski sportski doseg.

SENIORI – A2 liga – 1. kolo Vern – Samobor 97:73 (44:37) (14:20,30:17,22:22,31:14)

KOŠARKA - Počeli izvrsno, pa pali

SENIORI – A2 liga – 1. kolo
Vern – Samobor  97:73 (44:37) (14:20,30:17,22:22,31:14)

SAMOBOR: Levanić B. 2, Vranić, Gionechetti 6, Planinčić 2, Čižmešija 6, Imbert, Levanić M. 4, Nakić 8, Baričević 20, Pavičić 2, Belamarić 2, Gašparac 21; Trener: Josip Vlah

VERN: Abramović 17, Garvanović 18, Raič 6, Ćorić, Šimović 5, Rezo 2, Brkić, Božić 13, Grgić 3, Ćutuk 20, Majić 13, Devčić; Trener: S. Helbich

Košarkaši Samobora su u 1. kolu A2 lige seniora izgubili u gostima od ekipe Verna iz Zagreba rezultatom 97:73. Samoborci su odlično otvorili utakmicu i s deset koševa raspoloženog Gašparca dobivaju prvu četvrtinu s 14:20. Početkom druge četvrtine nakon prvih izmjena vidno pada igra Samoboraca, tako da domaćini prelaze u vodstvo od desetak razlike. Polovicom treće četvrtine najjača petorka Samoboraca dolazi do vodstva od 56:57 i tada naglo pada u snazi, igrajući gotovo bez obrane i s mnogo grešaka i izgubljenih lopti u napadu. Domaćini kažnjavaju svaku grešku Samoboraca i dolaze do uvjerljive pobjede.

Kod Samoborca su samo Gašparac s 21 i Baričević s 20 koševa postigli dvoznamekaste brojke koševa.

Kod Verna najučinkovitiji su bili Ćutuk s 20, Garvanović s 18 i Abramović s 17 koševa.

U nedjelju u 17,30 sati Samoborce na domaćem terenu očekuje teška utakmica protiv trenutno vodeće ekipe lige Zapruđa iz Zagreba.