3. HNL zapad – 6. kolo HNK Rijeka II - Samobor 1:2 (1:2)

Pomoćnici: Biljuh (Marčana) i Bučar (Duga Resa)

Strijelci: 1:0 Bajić(2), 1:1 Brujić(15), 1:2 Brujić(17)

HNK RIJEKA II: Nevistić, Fatić (od 78. Mrdeša), Budan (od 50. Musa), Nakić (od 53. Šarić), Diyoke, Budicin, Rebernik, Bajić, Cisotti, Petrović, Kabiru

Trener: Ivica Kulešević

SAMOBOR: Bašić, Vrančić, Trupec, Ivkovčić, Zeman, Vranković (od 55. Hasan), Guliš, Regović (od 62. Držić), Škvorc (od 85. Drušković), Tomić, Brujić

Igrač utakmice: Nikica Brujić (Samobor)

Ni na prekrasnoj Rujevici nije zaustavljen niz ove sezone neprepoznatljivo uspješnog Samobora. Momci trenera Raića upisali su prvu pobjedu na strani zadržavši tako priključak s Vinogradarom i Novigradom na čelnoj poziciji 3. HNL. Pred 200 gledatelja na Rujevici svi pogoci su pali u prvih 20 minuta. Domaćini vode već od 2. kada Bajić neobranjivo poentira pokraj Bašića. Samoborci do izjednačenja dolaze uz dosta sreće – nekad prvoligaški branič Budicin želio je očistiti loptu pred svojim vratima, no u toj nakani lopta pogađa Brujića od kojeg se odbija i vara Nevistića za 1:1. Samo 120 sekundi kasnije potpuni preokret na Kvarneru: kratki spoj na relaciji Petrović – Nevistić koristi Brujić i ponovno šalje loptu u domaću mrežu. Do kraja susreta gosti su sačuvali minimalnu prednost ponajviše zbog 12. igrača u liku božice Fortune: dva puta se tresla greda na Bašićevom golu (Bajić u 36. i 65. minuti), no bez rezultatske promjene. Sreću treba izazvati, a ovako kako Samoborci igraju – u potpunosti su je i zaslužili imati.

Nakon 6. kola vode Vinogradar, Samobor i Novigrad sa po 14 bodova.