Prvenstvo Hrvatske u streličarstvu u vanjskom metnom kolu

STRELIČARSTVO - Lana Koller prva među seniorkama

U nedjelju 6. rujna u Sisku je održano Prvenstvo Hrvatske u streličarstvu u vanjskom metnom kolu.

Samoborski streličari došli su u Sisak s tri streličara.

Lana Koller osvojila je prvo mjesto u kategoriji seniorki u složenom luku.

Najmlađa, Laura Jurišić osvojila je peto mjesto u kategoriji kadetkinja u zakrivljenom luku.

Jedini muški predstavnik Igor Kuhar je, iako mu je ovo bilo prvo državno prvenstvo na kojem je nastupio, u najtežoj i najbrojnijoj kategoriji - seniori zakrivljeni luk, osvojio odlično osamnaesto mjesto.

Ovime je uspješno završena još jedna streličarska sezona vanjskog metnog kola, a odmah su u Streličarskom klubu Samobor počeli treninzi i pripreme za dvoransku sezonu.

Sudac: Šabić (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Sopić (Galgovo) i Drkulec (Jastrebarsko)

Strijelci: 1:0 Grgečić(47), 1:1 Drozek(48), 1:2 Nežić(55), 2:2 Grgečić(70), 3:2 Radovanić(72), 4:2 D. Vrančić(88)

ZRINSKI: Kožarec, G. Horvat, Koletić (od 58. D. Vrančić), Radovanić (od 85. Muranić), M. Horvat, Blažević, Pavlović, Baltić (od 60. Ištuk; od 89. Do. Vrančić), Brdarić (od 58. Marić), Prelec, Grgečić

Trener: Zvjezdan Brlek

MLADOST KRAJ DONJI: Boranić, Komar, M. Nemčić, Drozek (od 77. T. Ivanuš), Suhobilec (od 46. Cimprešak), Pulek, D. Ivanuš, Nežić, M. Nemčić, I. Ivanuš, Marušić (od 70. Sutlar)

Trener: Dario Ivanuš

Igrač utakmice: Matija Grgečić (Zrinski)

Zaslužena pobjeda Farkaševčana koja je bila u opasnosti isključivo zbog loše realizacije domaćih napadača. Prvi dio protekao je bez pogodaka da bi već u 47. Grgečić konačno namjestio nišanske sprave i spremio loptu iza Boranića. Minutu kasnije Grgečić ne koristi zicer za 2:0 i iz nastavka te akcije gosti poravnavaju na 1:1. Novi šok za domaćine dolazi u 55. kada Nežić neometano glavom mijenja stanje na semaforu. Domaćini nakon minusa kreču još oštrije s napadima pa Grgečić u 70. poravnava na 2:2. Ubrzo nakon toga prednost na domaću stranu donosi Radovanić, a u posljednjim minutama susreta prvu prvenstvenu pobjedu Zrinskog ovjerava Vrančić četvrtim golom u mreži „mladostaša“.

Dinamo (J) - Novaki 4:1 (1:1)

Preslabi otpor domaćima

JAKOVLJE – Igralište Dinama

Sudac: Vujčec (Klinča Sela)

Pomoćnici: Gregorić (Jastrebarsko) i Školjak (Beter)

Strijelci: 1:0 Zrinski(11), 1:1 Letinčić(35), 2:1 Žaper(48), 3:1 Kukec(53), 4:1 Zrinski(88)

DINAMO JAKOVLJE: Pilski, Keškić (od 55. Šimunić), Tišljar (od 70. Vrabec), Mali, Heric, Pustajec (od 68. Eršek), Kukec, Piškor, Babić, Zrinski, Žaper (od 83. Franjić)

NOVAKI: M. Čakanić, Gržan, Žugec, Barbarić, Bungić (od 74. Horvatin), Rasi, Matijević (od 66. Andabak), Matijaščić, Letinčić (od 46. Gestić), Borić (od 46. Šicl), Mataušić

Igrač utakmice: Nikola Zrinski (Dinamo)

Gosti iz Novaka uspjeli su samo u prvih 45 minuta parirati raspoloženom domaćinu. Nakon jedanaeste minute domaćini vode, precizno je loptu iza leđa Čakanića spremio Zrinski. Letinčić u 35. iz prve prave prilike Novaka vraća rezultat u egal. Domaćini s dva gola u prvih deset minuta nastavka brzo odlaze na sigurnu razdaljinu koju čuvaju do kraja susreta. Zrinski, nakon što je otvorio utakmicu golom, također ju je i zatvorio udarcem glavom u 88. minuti.

Dinamo (O) - Bregana 2:2 (2:1)

Najpravedniji ishod

KOZLIKOVO – ŠC Okić

Sudac: Kurtović (Ivanja Reka)

Pomoćnici: Žiljak (Zaprešić) i Grgurić (Brdovec)

Strijelci: 0:1 Škacan(27), 1:1 Jalšovec(31), 2:1 Tandarić(43 – 11m), 2:2 Copić(52)

DINAMO OKIĆ: Sablić, V. Vulje, Bašić, Tandarić, Jusup (od 85. M. Vulje), Kelečić (od 70. Rubinić), Zekić, Smičiklas, Jalšovec, Jurinić (od 57. Volarić), Lukić

Trener:

BREGANA: Štibić, Erceg, Runtas (od 46. Crnković), Andabak, Ramić, Ivandić, Ladišić (od 46. Tančak), Brajković (od 65. Štampek), Vlašić, Škacan, Vapnar (od 28. Copić; od 76. Grdinić)

Crveni karton: Rubinić(90)

Igrač utakmice: Marijan Jalšovec

Nakon početnog ispitivanja snaga, Bregana u 27. minuti dolazi u prednost. Vlašić puca, njegov udarac odsjeda na okviru domaćih vrata, ali na odbijenoj lopti najbrži je Škacan za 0:1. Vlašić koju minutu kasnije ima prigodu za 0:2 koju ne koristi, a domaćini to na najbolji način kažnjavaju. Prvo Jalšovec nakon prekida izjednačava na 1:1, a do odlaska na predah na radost domaćih kibica u listu strijelaca se s kreča upisuje Tandarić. Igrači Bregane u samom startu drugog dijela preko Copića poravnavaju na 2:2 i unatoč izglednim prigodama na obje strane do kraja susreta rezultat se više ne mijenja pa svakom takmacu pripada po bod.

Sava (D) – Bestovje 3:1 (1:0)

Gosti nemoćni

DRENJE – Igralište Save

Sudac: Munić (Samobor)

Pomoćnici: Sanja Petrić (Lug Samoborski) i Kupres (Samobor)

Strijelci: 1:0 Vrhovski(24), 2:0 Z. Đeno(79), 3:0 Medak(84), 3:1 Skukan(90)

SAVA DRENJE: Vukančić, Preskar, Jozić, Gotal (od 85. Husta), M. Jagustović (od 87. I. Frkanec), Z. Đeno, Vrhovski, M. Frkanec, Posavec, Ovčarić (od 70. Medak), I. Đeno

Trener: Miroslav Šorgić

BESTOVJE: Marko Đurđević, Žaja, Kapus, Šantalab, Stanić (od 72. Mišić), Skukan, Moštak, Blažek (od 62. Đurđek), Starjaški, Sviben (od 46. Mini), Holetić (od 46. Matija Đurđević)

Trener: Petar Ignjatić

Igrač utakmice: Zdravko Đeno (Sava)

Drenjani su na premijeri pred svojim navijačima upisali pobjedu koja je potvrđena tek u zadnjih desetak minuta igre. Na odmor domaćini odlaze s minimalnih 1:0 zaslugom Vrhovskog (24. minuta). Mreže miruju do 79. kada prorijeđenu obranu Bestovja kažnjava Đeno. Medak u 84. rješava bilo kakvu dvojbu o pitanju pobjednika. U sudačkoj nadoknadi Skukan postiže utješni gol za krajnjih 3:1.

Nakon drugog kola vodi Kupinec sa 6 bodova, druga je Bregana sa 4, dok su Novaki sedmi, Bestovje osmo, a Zrinski jedanaesti sa po 3 boda.