Nacionalno MTB prvenstvo u olimpijskoj disciplini cross-country

BICIKLIZAM - Larisa i Filip prvaci Hrvatske

19. srpnja održano je u Karlovcu nacionalno MTB prvenstvo u olimpijskoj disciplini cross-country. Na iznimno zahtjevnoj stazi, jednoj od najtežih i najljepših u Hrvatskoj, te po vrlo teškom i vrućem vremenu, nastupili su i članovi BBK Šišmiš Samobor.

Dan je počeo nastupima najmlađih kategorija. Tako je Tea Jančinec u kategoriji djevojčica do 13 godina osvojila 3. mjesto, Fran Bošnjak u kategoriji dječaka do 13 godina osvojio je također 3. mjesto, dok je Larisa Bošnjak u kategoriji djevojčica do 15 godina osvojila 1. mjesto te postala prvakinja Hrvatske za 2015. godinu.

Nakon početnika, u 13 sati startali su juniori i seniori. U seniorskoj konkurenciji naslov prvaka Hrvatske obranio je Filip Turk te će tako i u nastavku sezone nastupati u majici prvaka Hrvatske u XCO disciplini. Filipu je ovo već četvrti naslov državnog prvaka u 2015. godini u četvrtoj disciplini (ciklokros, MTB uspon, MTB maraton i sada cross-country). Filip je poveo utrku od samog početka te vodstvo nije ispuštao do kraja ove teške i vruće utrke. Kao šlag na tortu došao je i klupski poredak, u kojem je BBK Šišmiš Samobor osvojio ukupno 3. mjesto u Hrvatskoj. Čestitamo svima i vidimo se krajem kolovoza u Grožnjanu, na sljedećoj utrci Kupa Hrvatske.