Prvenstvo Zagrebačke županije u karateu – Jastrebarsko, 23. svibnja

KARATE - Samoborci opet najuspješniji

Karate savez Zagrebačke županije i Karate klub Jastreb iz Jaske su u subotu, 23. svibnja, organizirali županijsko prvenstvo u karateu za uzrast od 7 do 21 godina starosti. Natjecanje se održalo u sportskoj dvorani srednje škole, a okupilo se 237 mladih sportašica i sportaša koji su bili podijeljeni u šest uzrasnih kategorija: mlađi učenici i učenice (7-9 godina), učenici i učenice (10-11 godina), mlađi kadeti i kadetkinje (12-13 godina), kadeti i kadetkinje (14-16 godina), juniori i juniorke (16-18 godina), te mlađi seniori i seniorke (18-21 godinu).

Kao i prethodnih godina daleko najuspješniji su bili mladi Karate kluba Samobor s osvojenih ukupno 48 medalja (20 zlatnih, 14 srebrnih i 14 brončanih) te pokazali širinu kvalitete, kako u katama tako i borbama.

Ova razina natjecanja je pokazala vrlo visoku kvalitetu karate sporta u Zagrebačkoj županiji pa nije nimalo čudno što klubovi iz ove županije visoko kotiraju u hrvatskom karate sportu te participiraju u razdiobi najviših plasmana na svim razinama natjecanja.

Najuspješniji na županijskom prvenstvu bili su Iskra Majsec, Lucija Gečević i Dino Šimunec u konkurenciji kata te Ian Baždar i Magdalena Šuflaj u borbama.

Svakako treba pohvaliti i trenere kluba Davora Mrzaka, Nikolu Šoića, Ivanu Karamatić, Davora Cipeka i Darka Šimunca, koji su, kao i sportaši, odlično obavili svoj posao te doprinijeli ovako dobrom rezultatima na ovom prvenstvu.

Prva mjesta su osvojili

Dino Šimunec (kate učenici i borbe učenici -38 kg), Jan Katanec (kata ml. učenici 9 god.), ekipa ml. učenica (Iskra, Nerovčić, Majsec), Iskra Majsec (kata ml. učenice 9 god.), ekipa učenika (Šimunec, Szel, Terihaj), ekipa učenica (Škvorc, Horak, Majsec), Iskra Majsec (učenice), ekipa ml. kadeta (Šimunec, Szel, Terihaj), Nika Jelen (kata ml. kadetkinje), Lucija Gečević (kata kadetkinje i juniorke), Dario Szel (učenici -42 kg), Magdalena Šuflaj (ml. kadetkinje -45 kg i kadetkinje -47 kg), Paula Šogorić (ml. kadetkinje -50 kg), Dorijan Romić (kadeti -57 kg), Ian Baždar (kadeti +70 kg i juniori -76 kg), Mateo Šitum (ml. seniori -75 kg).

Druga mjesta su osvojili

Ekipa ml. učenika (Dragaš, Katanec, Bulat), Čuljak Marija (kate ml. učenice 8 god.), Lara Krvavica (kate ml. učenice 9 god.), Dario Szel (kate učenici), Škvorc Karla (kate učenice), ekipa ml. kadetkinja (Škvorc, Lucić, Jelen), Nika Jelen (kata kadetkinje), Borna Šunjić (ml. učenici -30 kg), Mislav Blažeković (ml. kadeti -36 kg), Jurica Runtas (ml. kadeti -52 kg), Dorian Romić (juniori -61 kg), Toni Vuković (juniori -68 kg), Igor Katanec (juniori -76 kg i ml. seniori -75 kg), Zrin Pezer (ml. seniori -67 kg).

Treća mjesta su osvojili

Ekipa ml. učenika (Vuksanović, Čuljak, Mešin), Sven Naglić (kate ml. učenici 7 god.), Fran Jaklenec (kate. ml. učenici 7 god.), Roko Vuksanović (kate ml. učenici 8 god.), ekipa ml. učenica 9 god. (Čuljak, Dragozet, Mandić) i (Fauković, Novak, Zadro), Lucija Lucić (kate ml. kadetkinje i kadetkinje), Ivan Terihaj (učenici -34kg), Damjan Nenadić (ml. kadeti -45kg), Kruno Fadljević (kadeti -57kg), Toni Vuković (ml. seniori -67kg).

3. HNL zapad – 28. kolo Trnje – Samobor 1:4 (1:2)

NOGOMET - Iskupili se maestralnom matinejom

3. HNL zapad – 28. kolo
Trnje – Samobor 1:4 (1:2)

ZAGREB – Igralište Trnja

Sudac: Jerbić (Velika Gorica)

Pomoćnici: Mihalj i Piličić

Strijelci: 0:1 Brujić(7), 1:1 Geljić(27 – 11m), 1:2 Brujić(44), 1:3 Brujić(46), 1:4 Makarun(72)

TRNJE: Karačić, Herek (od 75. Franješ), Babić, Hanzić, Tabaković, Brkić, Slatina, Ivančić (od 46. Kovačev), Geljić, Žugaj, Vučić (od 61. Jelić)

Trener: Srećko Lušić

SAMOBOR: Bašić, Drušković (od 89. Kotarski), Makarun, Horvat (od 87. Kupres), Ivkovčić, Regović (od 79. Žitković), Škvorc, Hasan, Brdarić, Guliš, Brujić

Igrač utakmice: Nikica Brujić (Samobor)

Maestralnom nedjeljnom matinejom u Trnju Samoborci su pokupili „proliveno mlijeko“ iz prošlog kola i kako se za sada čini, s još samo jednom pobjedom, izabranici Svena Raića će skupiti dovoljno bodova za ostanak u trećoj ligi. Suprotno svom nazivu, domaćini nisu bili nimali oštri, pogotovo ne u obrani gdje nisu imali rješenja za Nikicu Brujića. Samoborski kapetan je u sjajnih 90 minuta postigao tri gola, a da je bilo i malo više mirnoće u nogama u odlučujućim trenucima, konto od 9 postignutih golova u prvenstvu lagano je mogao biti dvocifren. Show Brujića počeo je već u 7. minuti na dubinsko dodavanje Brdarića. Pospani domaćini izjednačuju dvadesetak minuta kasnije s bijele točke nakon što je u svojih 16 metara pregrub bio Makarun. Po drugi put u listu strijelaca Brujić se upisuje tik pred odlazak na predah – glavom nakon precizno izvedenog kornera Guliša. Novi šok domaćine pogađa odmah u prvoj minuti nastavka; ponovno Brujić, ovog puta nakon solo dionice u kojoj defenzivci Trnja nisu imali odgovor na preciznost gostujuće „desetke“. Točku na „i“ za najveću gostujuću pobjedu u ovoj sezoni postavio je lijepim prodorom Makarun iskupivši se tako za skrivljeni jedanaeseterac u prvom dijelu susreta. Visoka pobjeda najbolja je pozivnica za subotnji (17 30 h) ogled protiv druge momčadi Dinama na stadionu u Hebrangovoj ulici.

Nakon 28. kola vodi GNK Dinamo II sa 64 boda, druga je HNK Rijeka II s 58, dok je Samobor na dvanaestom mjestu s 27 bodova.

KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 6. kolo Ivanić – Samobor 38:83 (16:49) (12:27, 4:22, 8:16, 14:18)

KOŠARKA - Presingom "dotukli" domaćine

KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 6. kolo
Ivanić – Samobor  38:83 (16:49) (12:27, 4:22, 8:16, 14:18)

SAMOBOR: Kupres 13, Stanić 8, Jelić 14, Kontak 16, Mišić 16, Palčec 8, Matijaščić 8; Trener: Marin Sedlar

IVANIĆ: Vuković, Jakšić 7, Balog 2, Adamović 13, Mihaljević 4, Rešetar, Skendrović, Podgorski 2, Silov 10; Trener: T. Magić

U 6. kolu kadeti Samobora su na gostujućem terenu uvjerljivo pobijedili ekipu Ivanića rezultatom 38:83. Nakon ostvarenih 15 koševa prednosti u prvoj četvrtini Samoborci su do kraja poluvremena presingom posve dotukli domaćine s visokih 33 koša prednosti. Do kraja utakmice u nešto smanjenom intezitetu Samoborci ostvaruju zasluženu pobjedu.

Kod Samobora istaknuli su se učinkovitošću Kontak i Mišić, oba s po 14 koševa.

Kod Ivanića najučinkovitiji je bio Adamović s 13 koševa.

MLAĐI KADETI – 1. HRL – 12. kolo Samobor – Vern 80:60 (45:34) (19:18, 26:16, 18:11, 17:15)

KOŠARKA - Pojačali tempo i pobijedili

KK SAMOBOR: Vrbančić 6, Milakara, Knezović 12, Guliš 6, Melinščak 4, Pecić 13, Kufrin, Kontak 26, Sedlar 4, Deklman 2, Kupres 7; Trener: Krešimir Klupač

KK VERN: Capan L. 4, Čindrak 27, Potočić 1, Čorić 2, Capan M., Doko 2, Barbić 10, Bulić, Nazor 14; Trener: Srđan Helbich

U 12. kolu 1. HRL mlađih kadeta Samoborci su na domaćem terenu pobijedili ekipu Verna iz Zagreba rezultatom 80:60. Nakon izjednačene prve četvrtine Samoborci pojačavaju tempo te do poluvremena ostvaruju desetak koševa prednosti. Početkom drugog poluvremena u istom ritmu ostvaruju dvadesetak koševa prednosti, tako da i rezerve imaju priliku za igru, koje uspješno brane prednost za na kraju zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Kontak s 26, Pecić s 13 i Knezović s 12 koševa.

Kod Verna najučinkovitiji je bio Čindrak s 27 koševa.

VETERANI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 10. kolo Ivanić – Samobor 71:75 (37:40) (17:13, 20:27, 18:13, 16:22)

KOŠARKA - Izvanrednim presingom do pobjede

SAMOBOR: Župančić 2, Golić 2, Japunčić 4, Škiljan K. 15, Džimbeg, Zadro 6, Antunović, Škiljan Z. 4, Močan 26, Pavlović 16; Trener: Darko Župančić

IVANIĆ: Schmitlechner 2, Turkalj 19, Bertović, Đura 5, Mužina 8, Rac 4, Tišljer 2, Novaković 31, Dasović; Trener: Bertović

Veterani Samobora u 10. kolu lige u zanimljivoj završnici pobijedili su u gostima ekipu Ivanića rezultatom 71:75. Do početka zadnje četvrtine ekipe se uglavnom izmjenjuju u vodstvu. Tada Samoborci gotovo pet minuta ostaju bez ubačaja, da bi domaćini ostvarili velikih 11 koševa prednosti. U zadnje tri minute utakmice domaćini ulaze s prednosću od 70:60, da bi tada nakon minute odmora Samoborci zaigrali maestralno presing po cijelom terenu, osvojili desetak lopti i serijom koševa od 15:1 preokrenuli utakmicu i zasluženo pobijedili na veliko iznenađenje domaćina.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Močan s 26, Pavlović sa 16 i Škiljan K. s 15 koševa.

Kod Ivanića najučinkovitiji su bili Novaković s 31 i Turkalj s 19 koševa.