Sisak Open 2015

KYOKUSHIN KARATE - Dejan Obranić najbolji

U subotu, 9. svibnja, u Sportskoj dvorani Brezovica u Sisku održan je međunarodni otvoreni kyokushin karate turnir Sisak Open 2015. Turnir je održan u organizaciji Hrvatskog kyokushinkai saveza, uz domaćinstvo Karate kluba Croatia Sisak. Konkurenciju domaćim natjecateljima i međunarodni karakter turnira dali su natjecatelji iz Austrije, Mađarske i Srbije.

Najbolja natjecateljica turnira bila je Ana Kukić iz kluba Croatia Sisak, dok je za najboljeg natjecatelja turnira proglašen Dejan Obranić iz kluba TNT Samobor.

Turnir je održan u ukupno 20 kategorija, od limača do seniora, a rezultate turnira pogledajte u nastavku.

Sljedeći turnir u organizaciji Hrvatskog kyokushinkai saveza najavljujemo za 3. listopada, kada će se održati Otvoreno prvenstvo Hrvatske, međunarodni turnir otvoren za sve koji se žele natjecati u karateu s punim kontaktom, bez obzira na stil, savez ili organizaciju iz koje dolaze.

Više o turniru na FB profilu Croatian Kyokushinkai Association.

2. mjesto: Luka Čengić, Mas.Oyama, Strmec

18. Starije juniorke: rođene 1998./1997.

Vladimir Sekelj

3. HNL zapad – 26. kolo Istra 1961 II – Samobor 3:3 (1:2)

NOGOMET - Macan uzeo dva boda

3. HNL zapad – 26. kolo
Istra 1961 II – Samobor 3:3 (1:2)

PULA – SRC Veruda

Sudac: Pavlečić (Zagreb)

Pomoćnici: Osvaldić i Maja Petravić

Strijelci: 0:1 Zeman(10), 1:1 Macan(18), 1:2 Škvorc(31), 1:3 Guliš(53), 2:3 Macan(60), 3:3 Macan(87)

ISTRA 1961 II: Dreven, Dadić, Ivanović, Barišić (od 29. Mihaljević), Omazić, Bilić (od 65. Hadžić), Marinčić, Macan, Makić, Grković (od 46. Stojčević), Na Jinseong

Trener: Davor Lasić

SAMOBOR: Bašić, Makarun, Ivkovčić, Zeman, Vrančić (od 61. Kostanjski), Škvorc, Brdarić, Guliš, Drušković (od 67. Kotarski), Hasan (od 76. Regović), Brujić

Igrač utakmice: Ivan Macan (Istra 1961 II)

Samoborci se iz Istre vraćaju s bodom koji bi prije utakmice objeručke prihvatili, ali nakon viđenih događanja tijekom 90 pulskih minuta ostaje žal za propuštenim trobodom. Gosti su do prve prednosti došli već nakon 10 minute igre. Nakon izvedenog kornera Zeman je ostao sam i lagano glavom poentirao za 0:1. Minimalno vodstvo Samobora bilo je kratkog vijeka jer samo 8 minuta kasnije na scenu stupa (prvi put) Macan i šalje loptu iza Bašića. Do predaha gosti su ponovno u prednosti golom Škvorca. Kad je početkom nastavka Guliš na asistenciju Brdarića odveo Samobor na +2 činilo se da će svi bodovi put kontinenta. No, s time se nije složio Macan za kojeg obrambena četvorka gostiju nije imala rješenja. Za 2:3 Macan pogađa u 60., a na konačnih 3:3 postavlja u 87. minuti.

Nakon 26. kola vodi GNK Dinamo II sa 60 bodova, druga je Dubrava Tim kabel s 53, dok je Samobor na petnaestom mjestu s 24 boda.

KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 4. kolo Samobor – Fortuna 92:66 (49:29) (26:18, 23:11, 32:23, 11:14)

KOŠARKA - Gosti nisu imali šanse

KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 4. kolo
Samobor – Fortuna  92:66 (49:29) (26:18, 23:11, 32:23, 11:14)

SAMOBOR: Jelić, Stanić 9, Iviček 22, Mišić 10, Kontak 6, Crnić 8, Kupres 2, Matijaščić 35; Trener: Marin Sedlar

FORTUNA: Brkić 2, Rukavina 15, Jakšić 5, Šarić 25, Šeatović 2, Ištuk 1, Šimić 4, Pervan 6, Brtan 6, Marić; Trener: Hegeduš

U 4. kolu kadeti Samobora su na domaćem terenu pobijedili ekipu Fortune iz Zaprešića rezultatom 92:66. Uz danas razigrane Samoborce Matijaščića s 35 i Ivičeka s 22 ubačena koša, gosti iz Zaprešića nisu imali nikakve šanse za pobjedu, osim s kolikom će razlikom izgubiti.

MLAĐI KADETI – 1. HRL – 10. kolo Samobor – Podsused 95:44 (42:22) (28:10, 14:12, 26:12, 27:10)

KOŠARKA - Kontak predvodio Samoborce

KK SAMOBOR: Vrbančić 4, Milakara 4, Knezović 13, Došen 14, Jurinec 4, Pecić 9, Kufrin 4, Kontak 21, Matović, Sedlar 14, Guliš, Kupres 8; Trener: Krešimir Klupač

KK PODSUSED: Vuković 4, Stipančić 3, Žabec 5, Tušak 2,Jardas, Šoštarić 4, Gluhović 9, Kiraly 4, Vrdoljak 2, Miškulin 11, Berc, Gašparević; Trener: Damir Harapin

U 10. kolu 1. HRL mlađih kadeta Samoborci su na domaćem terenu uvjerljivo pobijedili ekipu Podsuseda rezultatom 95:44. Od prve minute Samoborci predvođeni Kontakom krenuli su silovito, tako da već krajem prve četvrtine imaju dvadesetak koševa prednosti. Do kraja utakmice i rezerve su prikazale odličnu i učinkovitu igru, za na kraju zasluženu pobjedu od pedeset koševa razlike.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Kontak s 21 te Sedlar i Došen, oba s po 14 koševa.

Kod Podsuseda najučinkovitiji je bio Miškulin s 11 koševa.

VETERANI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 9. kolo Samobor – Gorica 71:62 (40:32) (22:21, 18:11, 20:14, 11:16)

KOŠARKA - Razigrao se Močan

SAMOBOR: Župančić 5, Klupač 3, Golić, Džimbeg 2, Japunčić, Močan 31, Škiljan 2, Mustafić 12, Pavšek 16, Pavlović; Trener: Krešimir Klupač

GORICA: Kovčalija, Radić 3, Mikolaš 6, Ćopić 9, Grgin 21, Holub 16, Matić 7, Krznarić; Trener:

Veterani Samobora u 9. kolu lige u derbiju kola pobijedili su vodeću ekipu lige Goricu rezultatom 71:62. Nakon izjednačene igre u prvoj četvrtini, kod Samoboraca se razigrao Močan odigravši svoju najbolju utakmicu za veterane, kradući odličnom obranom lopte u serijama te iz kontranapada efektno poentirao, a u NBA stilu u posljednjoj sekundi druge i posljednjoj sekundi treće četvrtine pogodio je trice čak sa svoje polovice igrališta. Najveću prednost Samoboraca od 18 koševa gosti su krajem utakmice uspjeli smanjiti na 7, ali za nešto više nisu imali snage.

Kod Samoboraca, uz najučinkovitijeg Močana s ubačenih 31 koš, istaknuli su se još Pavšek sa 16 i Mustafić s 12 koševa.

Kod Gorice najučinkovitiji su bili Grgin s 21 i Holub sa 16 koševa.