Jedinstvena županijska liga - 19. kolo TOP – Sava (S) 0:2 (0:2)

Pomoćnici: Mihalj (Velika Mlaka) i Dolibašić (Novo Čiće)

Strijelci: 0:1 Filipović(8), 0:2 J. Matošević(13)

TOP KERESTINEC: Šaplek, Pauković, Popović, T. Fabek, Krnjus, Špehar (od 55. Poljanec), P. Fabek (od 62. Mravunac), Antunović, Žlender, Vojnović, Jakopec (od 62. Tolić)

Trener: Berislav Gluić

SAVA STRMEC: Štefković, Filipović, Kočnar (od 82. Golubić), M. Matošević, Maruna, Vlašić (od 70. Kruhek), Gazilj (od 80. Mihelčić), Čakanić, Ivanović, Gavran (od 90. Škutin), J. Matošević

Igrač utakmice: Filip Štefković (Sava)

Lokalni derbi u Kerestincu pripao je gostima koji su se neočekivano lako nakon samo 13. minuta odvojili na 0:2 i rano stečenu prednost očuvali do zadnjeg sučeva zvižduka. Dvije greške u domaćoj obrani gosti su iskoristili na najbolji mogući način: u 5. minuti s 5 metara loptu iza leđa Šapleka posprema Filipović, a samo 8 minuta kasnije novu radost Savi donosi Matošević. Domaćini su se pribrali i zaigrali angažiranije, no najbližu priliku za dostizanje minusa nije iskoristio Antunović čiji udarac iz blizine sjajno brani Štefković. Mladi vratara Save u glavnoj je ulozi i sredinom nastavka. Opravdano dosuđen jedanaesterac izveo je Fabek, no njegov udarac Štefković „čita“ pa se rezultat ne mijenja. Kerestinčane usprkos porazu mogu radovati kiksevi najbliže pratnje (remiji Mraclina i Poleta) pa prednost pred prvim lovcima i dalje iznosi solidna 4 boda. U slijedećem kolu u derbiju TOP odlazi na noge drugom Poletu u Buševec, dok Strmčani na svojom Lazini dočekuju predzadnju Slogu iz Križa.

Nakon 19. kola vodi TOP s 36 bodova, drugi je Polet (B) s 32, dok je Sava na sedmom mjestu s 31 bodom.

3. HNL zapad - 20. kolo Samobor – Špansko 2:0 (2:0)

NOGOMET - Konačno pobjeda!

3. HNL zapad - 20. kolo
Samobor – Špansko 2:0 (2:0)

Sutkinja: Linić (Rijeka)

Pomoćnici: Mihalj i Piličić

Strijelci: 1:0 Brujić(5), 2:0 Brujić(14)

SAMOBOR: Bašić, Vrančić, Makarun, Zeman, Ivkovčić, Kostanjski (od 69. Škvorc), Hasan (od 46. Guliš), Horvat, Brdarić (od 87. Kapović), Brujić, Drušković

ŠPANSKO: Flanjak, Bojo (od 46. Šolčić), Roguljić, Ivić, Radanović (od 86. Pavletić), Marić, Kostić (od 46. Družić), Šoša, Babić, Salopek, Švigir

Trener: Siniša Roguljić

Igrač utakmice: Nikica Brujić (Samobor)

Nakon 5 kola posta konačno pobjeda Samobora. Gosti iz zapadnog dijela Zagreba šaptom su pali nakon 14 minuta igre. Domaćini su ozbiljno shvatili možda i zadnju slamku spasa za odvajanje od začelja i već u 5. minuti Brdarić gura Brujića u čistu priliku koju ovaj pretvara u rano vodstvo. Desetak minuta kasnije domaći kapetan ponovno u akciji: izbjegava ofsajd zamku obrane Španskog i elegantno prebacuje istrčalog Flanjka. Prvih 15 minuta kao iz snova moralo je zadovoljiti i trenera Raića koji je ovaj meč gledao s tribina odrađujući kaznu crvenog kartona iz prošlog kola. Nakon prednosti Samoborci su taktički prepustili teren gostu i orijentirali se na kontre. Najbliže rezultatu 3:0 bio je Makarun u 44. minuti, ali njegov udarac iz blizine završava na prečki. Igrači Španskog najopasnije su prijetili preko Babića i Šorše, ali to su sve bili ugrizi „mliječnih zubi“, nedovoljni za svladavanje Bašića.

Nakon 18. kola vodi Dinamo II s 43 boda (-1 utakmica), drugi je Novigrad s 41, dok je Samobor na četrnaestom mjestu s 17 bodova.