Rastrgali tigrove

RAKITJE – Igralište Tigra

Sutkinja: Žakman (Gajnice)

Pomoćnici: Žiljak (Zaprešić) i Jakovina (Prigorje Brdovečko)

Strijelci: 0:1 Tandarić(8), 0:2 Antolković(24), 0:3 Tandarić(72), 0:4 Matasić(74), 1:4 Horvatek(82)

TIGAR RAKITJE: Čičak, Hlevnjak, A. Horvat, Kušić (od 46. Gojak), Maslač, Jerković, G. Borić (od 46. Josipović), Petković (od 76. Prevendar), Horvatek, Pavić, Bungić (od 65. Matić)

Trener: Dragutin Stojanović

KUPINEC: Požega, Tandarić (od 76. Pažulj), Lencur, Turk, Kolar (od 80. Ćosić), Mravak, Patljak, Matasić (od 80. Plešić), Popović, Antolović, A. Borić

Trener: Tomislav Kelava

Igrač utakmice: Ivan Tandarić (Kupinec)

Domaćini i nakon ovog kola upisuju novi poraz koji ih cementira na 15. mjestu tablice. Gosti bolju igru brzo „naplaćuju“ pa već nakon 25. minuta na semaforu piše 0:2. Nastavak nudi zatišje do 72. minute kada Tandarić (svojim drugim golom) i Matasić poduplavaju prednost Kupinca. Agoniju Rakitja malo uljepšava Horvatek počasnim golom pet minuta prije kraja susreta.

Zrinski – Jaska 5:1 (1:0)

I dalje stopostotni učinak

FARKAŠEVEC – Igralište Široki grm

Sudac: Blažević

Pomoćnici: Družanović (oba iz Zaprešića) i Grgurić (Brdovec)

Strijelci: 1:0 Radovanić(9), 1:1 Novosel(66), 2:1 Radovanić(72 – 11m), 3:1 Draclin(83), 4:1 Blažević(87), 5:1 Horvat(88)

ZRINSKI: Kožarec, Prelec (od 75. A. Horvat), D. Vrančić, Pavlović, T. Vrančić, Ištuk, Blažević (od 88. Gluščić), M. Horvat, Radovanić (od 87. Jurčić), Šarić, Draclin (od 84. Mogulić)

JASKA: Mataušić, Vidaković, Boričević (od 46. Borković), Gugec, Španić, Ivančić, Cuković, Majdandžić, Stipić, Novosel, Sertić (od 46. M. Borković)

Trener: Krunoslav Pinturić

Igrač utakmice: Domagoj Radovanić (Zrinski)

U Farkaševcu se sa zanimanjem očekivao dvoboj s Jaskom jer se radilo o momčadima sa stopostotnim proljetnim učinkom. Slavlje za domaće navijače već nakon 9 minuta kada Radovanić finišira brzu kontru Zrinskog. Drugi dio bolje otvaraju gosti i izjednačuju golom Novosela nakon sata igre. Kada se činilo da će neivjesnost oko konačnog rezultata potrajati do zadnjeg sučeva zvižduka, domaćini ubacuju u brzinu više i uvjerljivo slave. Još jednom je mrežu Mataušića pogodio Radovanić (s bijele točke), a zatim su se u listu strijelaca upisali Draclin, Blažević i Horvat za konačno uvjerljivo slavlje od 5:1.

Bregana – Mladost (KS) 1:1 (1:0)

Sudac pokvario ugođaj

BREGANA – Igralište Grablice

Sudac: Sopić (Galgovo)

Pomoćnici: Boščak (Lug Samoborski) i Božić (Samobor)

Strijelci: 1:0 Ovčarić(12), 1:1 Sirovica(88)

BREGANA: Milaković, Runtas (od 67. Grgat), Lehpamer (od 62. Babojelić), Andabak, Erceg, Ivandić, Tančak (od 71. Matijaščić), Kasalo (od 64. Stanec), Župančić, Ovčarić, Vlašić

MLADOST KLINČA SELA: Bilobrk, Botički (od 67. Jakšić), Blažinčić, Sirovica, Matulin (od 46. Kegljević), Veselčić, Bušić, L. Hasanović (od 83. Juraj), Jakšić, Stunja, K. Hasanović (od 46. Carin)

Crveni karton: Župančić(40), Veselčić(46)

Igrač utakmice: Marko Milaković (Bregana)

Loš sudac pokvario je dvoboj solidnih momčadi koji na kraju završava s miroljubivih 1:1. Domaćini već nakon 12. minuta vode nakon akcije koju je započeo Kasalo, a završio Ovčarić. Krajem prvog dijela domaćini ostaju s igračem manje (Župančić), a ista sudbina zadesila je i goste početkom nastavka (Veselčić). S igračkim deficitom na terenu bolje su se snašli gosti iz Klinča Sela za koje Sirovica u 88. pogađa nakon udarca iz kuta.

Bestovje – Dinamo (J) 0:2 (0:0)

Dotukao ih Kovačiček

BESTOVJE – SC Srbečka

Sutkinja: Krušlin (Ključ Brdovečki)

Pomoćnici: Matijašec (Zaprešić) i Novak (Kraj Donji)

Strijelci: 0:1 Kovačiček(67), 0:2 Kovačiček(79)

BESTOVJE: Marko Đurđević, Kapus, Mišić (od 72. Vajić), Frajtić, Sviben (od 78. Pavlović), Stanić (od 61. Cesarec), Skukan, Moštak (od 65. Matija Đurđević), Blažek, Šikić, Luketić (od 56. Kostanjski)

Trener: Marko Krnjić

DINAMO JAKOVLJE: Pečnjak, Keškić, Kukec, Beščec, Draženović, Kovačiček, Zrinjski, Heric, Šimunić, Babić, Žaper

Trener: Petar Iskrić

Igrač utakmice: Ivan Kovačiček (Dinamo)

Nakon 90 – to minutnog dvoboja u Bestovju svi bodovi odlaze put Jakovlja. Iz praznih prvih 45 minuta nemamo što izdvojiti, osim lagane terenske nadmoći gosta. Nastavak donosi lagano poboljšanje u igri domaćina, no sve njihove prigode završavaju na čvrstom obrambenom bloku dinamovaca. Gosti u razmaku od 12 minuta (67. do 79.) preko raspoloženog Kovačičeka postižu dva gola i odlaze iz Bestovja uzdignutih ruku.

Mladost (KD) - Novaki 0:1 (0:0)

Brkić donio tri boda

KRAJ DONJI – Igralište Bili brig

Sudac: Kelečić (Repišće)

Pomoćnici: Vujčec (Klinča Sela) i Božić (Jastrebarsko)

Strijelci: 0:1 Brkić(57 – ag)

MLADOST KRAJ DONJI: Boranić, Mar. Nemčić, Jambrešić (od 82. Slavić), Mat. Nemčić, Brkić, M. Frakanec, Pulek, Ivanuš (od 75. Hudina), Nežić (od 68. Sutlar), Mart. Nemčić, I. Frkanec

Trener: Dario Ivanuš

NOVAKI: Antolić, Barbarić, Žugec, Nobilo, Janjić, Gestić (od 89. Bugarski), Rasi, Andabak, Matijaščić, Letinčić, Ivanović

Igrač utakmice: Jurica Gestić (Novaki)

Gosti spretno i sretno odnose bodove s vrućeg terena u Kraju Donjem. Domaćini na zelenom terenu bolji, ali ni jednu priliku ne uspjevaju „pospremiti“ iza leđa Antolića. Nakon jedne gužve u domaćih 16 metara, lopta pogađa Brkića u nogu i odbija se neobranjivo u domaću mrežu. U zadnjih pola sata igrači Novaka znalački čuvaju prednost i upisuju četvrtu prvenstvenu pobjedu.

Nakon 18. kola vodi Sloga Orešje s 40 bodova, drugi je Dinamo (J) s 34, Bregana je sedma s 29 bodova, Novaki su jedanaesti s 25, Zrinski je dvanaesti sa 22, Bestovje je četrnaesto s 15 bodova, dok je Tigar Rakitje petnaesto s 10 bodova.