V. Aton kup – Nedelišće, 14. ožujka

GIMNASTIKA - Samoborke solidne

U subotu, 14. ožujka, oko 370 gimnastičarki i gimnastičara natjecalo se na V. Aton kupu u Nacionalnom gimnastičkom centru u Nedelišću. Gimnastički klub Samobor predstavljale su 24 gimnastičarke. Na natjecanju su ih pratile trenerice Jelena Pađan i Martina Bublić, dok je Helena Kovačić bila sutkinja.

U 1. turnusu nastupile su djevojčice od 5. do 8. razreda. Ekipa u sastavu: Sara Petrić, Mia Bašić, Lora Bedeković, Antea Herger, Ema Herger i Patricija Kovač osvojila je ekipno 3. mjesto.

Pojedinačno, u konkurenciji 5. razreda, Patricija Kovač bila je 3.

Antea Herger osvojila je 2. mjesto pojedinačno u kategoriji 7. razreda, a Lora Bedeković bila je najbolja i okitila se zlatnom medaljom.

Ema Herger osvojila je 1. mjesto u kategoriji 8. razreda.

U drugom turnusu nastupile su u kategoriji 1. i 2. razreda: Nika Jambreuš, Ana Cvetković, Antonija Glibo, Victorija Šarić i Nola Rađenović Fijan.

Treći turnus bio je rezerviran za gimnastičarke 3. i 4. razreda. Ekipa 4. razreda u sastavu: Marija Togonal, Mija Ivanišević, Lorena Mihok, Lea Kuhar i Matea Šimurina osvojila je ekipno 2. mjesto.

Pojedinačno najbolja je bila Lorena Mihok na 3. mjestu.

U kategoriji 3. razreda nastupale su: Lara Hanzalek, Lea Holetić, Lana Obadić, Laura Petrović, Petra Kontak, Ema Babić, Ema Kristina Šprljan i Dora Horvatiček i ekipno su osvojile 3. mjesto.

Na kraju natjecanja svi sudionici zajedno s trenerima otplesali su Macarenu.