4. kolo Samoborske stolnoteniske lige

STOLNI TENIS - Priključak rasturio Župu Krista Kralja

Odigrano je 4. kolo Samoborske stolnoteniske lige.

Ekipa Manje braće je izgubila od Samoborki, a jedinu pobjedu za domaćina ostvario je Srećko Bekavac.

Ekipa Župe Krista Kralja izgubila je od Priključka 0:10.

Znike su očekivano ostvarile pobjedu nad STK Samoborom, a STKI Samobora i SVN rutinirano nad HSS-om Samobor.

Škalac instalacije su izgubile od ekipe Samo treba delati s 3:7. Kod domaćina sve tri pobjede je ostvario Nenad Škvorc.

SENIORI – A2 LIGA – 21. kolo Mladost – Samobor 81:85 (38:40) (24:16, 14:24, 23:18, 20:27)

KOŠARKA - Uzvratili za poraz

SENIORI – A2 LIGA – 21. kolo
Mladost – Samobor  81:85 (38:40) (24:16, 14:24, 23:18, 20:27)

SAMOBOR: Levanić B. 3, Vranić, Gionechetti 10, Pavičić 11, Šilobod 13, Nakić 15, Baričević 20, Belamarić, Gašparac 11, , Imbert, Planinčić 2; Trener: Josip Vlah

MLADOST: Mikšić 17, Kuzmanović 3, Kokolić 4, Zebić 16, Perković 10, Rezo 5, Turudić 8, Gašpert 4, Barišić 14; Trener: Mladen Starčević

Košarkaši Samobora u 21. kolu lige pobijedili su u derbiju kola na gostujućem terenu ekipu Mladosti iz Zagreba rezultatom 81:85, uzvrativši im tako za poraz iz prvog dijela. Ovom pobjedom Samoborci su se kolo prije kraja lige izjednačili s Mladosti na drugom mjestu. Krajem prve četvrtine domaćini su povezali 12 koševa u seriji i imali najveću prednost na utakmici od 24:14. Sličnom serijom koja je počela nakon alley oop-a Gionechettija dodavanjem Šiloboda iz kornera, te zakucavanja Baričevića, ostvaruju vodstvo na poluvremenu od 38:40. Drugo poluvrijeme igra se koš na koš, da bi 3 minute prije kraja serijom od desetak koševa najmlađeg igrača još juniora Pavičića Samoborci stekli najveću prednost na utakmici od 69:76. U sljedećih minutu i pol u izuzetno brzoj igri domaćini serijom od 12:2 koša odmah uzvraćaju, preuzimaju vodstvo s 81:78 i čine završnicu izuzetno dramatičnom. Ipak, u zadnjoj minuti Samoborci igraju bez greške u obrani te koševima Baričevića i Gašparca dolaze do vrijedne i zaslužene pobjede.

Kod Samoboraca čak 6 igrača ostvarilo je dvoznamenkasti broj koševa, od kojih najviše Baričević s 20 i Nakić s 15.

Kod Mladosti istakli su se učinkovitošću Mikšić sa 17 i Zebić sa 16 koševa.