Pomoćnici: Barkić i Berkovac (svi iz Dugog Sela)

Strijelci: 1:0 Sraka(11), 2:0 Bosankić(27), 2:1 Vojnović(48), 2:2 Poljanec(90)

SLOGA KRIŽ: Tičak, Pokupec (od 61. Vorel), Podgorski, Bubenik, Bosankić (od 90. Pleteš), Lončarić, Šeremet (od 85. Sokolović), Ivanović, Sraka, Karasić, Gerek

Trener: Krešimir Rede

TOP: Šaplek, Lisec, Perić (od 56. Mravunac), Fabek, Krnjus, Piplica (od 80. Dizdarević), P. Fabek (od 67. Poljanec), Popović, Žlender, Vojnović, Antunović (od 67. Dominko)

Trener: Berislav Gluić

Igrač utakmice: Josip Sraka (Sloga)

Otvaranje nastavka sezone odvelo je igrače TOP–a kod pretposljednje Sloge u Križ i sve drugo osim nastavka žetve bodova vodećih Kerestinčana bilo je iznenađenje. No, upravo je iznenađujući bio rezultat nakon pola sata igre – domaćini su blitz - kriegom imali prednost 2:0 (strijelci Sraka u 11. i Bosankić u 27. minuti). Nakon očitane bukvice na odmoru, Vojnović već u 48. smanjuje na 2:1. Gosti su nakon toga krenuli u lov za potpuni preokret rezultata, ali su uspjeli doći tek do boda golom u 90. minuti (rezerva Poljanec) s kojim su ostali na vodećem mjestu tablice.

Sava – Mraclin 0:1 (0:0)

Iskontrirali domaćina

STRMEC – Igralište SRC Lazina

Sudac: P. Šabić

Pomoćnici: T. Šabić (oba iz Pavlovčana) i Drkulec (Donja Purgarija)

Strijelci: 0:1 Škrinjarić(55)

SAVA STRMEC: Štefković, Filipović, F. Ivanović (od 46. Mihelčić), Kočnar, M. Matošević (od 85. Vlašić), Maruna, J. Matošević, Gazilj, Čakanić, T. Ivanović (od 62. Mišić), Gavran

Trener: Željko Cvetković

MRACLIN: Dražić, Lučić, Sabljo, Prelec, Kos (od 46. Debijađi), Cetić (od 46. Janječić), Mršić, Škrinjarić, Barišić, Japec (od 85. Rus), Galeković

Trener: Boris Konjević

Igrač utakmice: Tomislav Škrinjarić (Mraclin)

Igrači Save porazom su krenuli u proljetni dio prvenstva. U prvom dijelu na Lazini u glavnim ulogama bili su vratari. Na svakoj strani po tri prilike koje portiri Štefković i Dražić uspješno krote. U 49. minuti Ivanović trese gredu, a kazna za nepostizanje gola Savu stiže već 5 minuta kasnije kad brzu kontru Mraclinjana udarcem s desnog boka završava Škrinjarić. Domaćini su bod na dlanu imali u 88. minuti, ali Kočnar ne realizira udarac s bijele točke (puca visoko iznad prečke) pa gosti zasluženo slave.

Nakon šesnaestog kola vode TOP i Laduč s po 30 bodova, treća je Sutla s 28, dok je Sava (S) na osmom mjestu s 22 boda.

1. županijska liga zapad - 16. kolo

NOGOMET - Zrinski nadigrao Breganu

Tigar Rakitje – Sloga (O) 0:1 (0:1)

Tigrovi i dalje bezopasni

RAKITJE – Igralište Tigra

Sutkinja: Krušlin (Ključ Brdovečki)

Pomoćnici: Skomrak (Zaprešić) i Novak (Kraj Donji)

Strijelci: 0:1 T. Vučur(13)

TIGAR RAKITJE: Husak, Hlevnjak, A. Horvat, Perušina, K. Barun (od 78. Sinković), Kušić (od 72. Borić), Maslač, Jerković, Pavić (od 64. Horvatek), Likić, Petković

Trener: Dragutin Stojanović

SLOGA OREŠJE: Gudžević, Prahin, Nehutni, Lovro Masnjak, Crnjac, Ciglar, Kukolja (od 64. Gras), Luka Masnjak (od 78. Sastić), T. Vučur, Franjičević, Sapanjoš (od 72. Jež)

Igrač utakmice: Tomislav Vučur (Sloga)

Minimalnom pobjedom u Rakitju i porazom drugoplasirane Pušće igrači Sloge otišli su na lijepih 7 bodova prednosti pred prvim pratiteljem. Susret je odlučen za po domaćine u nesretnoj 13. minuti kad igrač – trener Vučur udarcem sa 16 metara neobranjivo pogađa Huskovu mrežu. Domaćini su do zadnjeg sučeva zvižduka pokušali doći do boda, ali čvrsta obrana Sloge (samo 13 primljenih golova u 16 susreta) to im nije dopustila.

Zrinski – Bregana 2:0 (0:0)

Ištuk za tri boda

FARKAŠEVEC – Igralište Široki grm

Sudac: Matijašec

Pomoćnici: Žiljak (oba iz Zaprešića) i Grgurić (Vrbovec)

Strijelci: 1:0 Ištuk(57), 2:0 Ištuk(68)

ZRINSKI: Kožarec, Prelec, Koletić (od 82. Povh), Pavlović, T. Vrančić, Ištuk, Blažević (od 90. Mogulić), M. Horvat (od 60. Baltić), Radovanić (od 52. Draclin), Šarić, Grgečić (od 88. A. Horvat)

Trener: Igor Miletić

BREGANA: Štibić, Grgat (od 62. Ahlin), Runtas, Erceg (od 52. Dubić), Lehpamer, Ivandić, Tančak (od 60. Muranić), Kasalo, Župančić, Ovčarić, Vlašić

Crveni karton: Ahlin (75)

Igrač utakmice: Jurica Ištuk (Zrinski)

Stopedeset gledatelja privukao je lokalni derbi Zrinskog i Bregane koji je otišao na stranu domaćina i tako najavio njihov uspješniji proljetni dio prvenstva. Gosti su opravdali status favorita u prvih 45 minuta, no sva premoć na terenu ostala je neiskorištena neučinkovitošću u završnici. Domaćini rezultatsku prednost rade početkom nastavka kada Ištuk solo prodorom probija lijevu stranu i lobom efektno svaladava Štibića. Deset minuta kasnije ponovno isti igrač nakon uigrane akcije navale Zrinskog po drugi puta šalje loptu u mrežu. Sve nade Bregane u možebitni preokret padaju u vodu u 75. minuti kada Ahlin dobiva crveni karton pa brojčano inferiorniji gost nema snage za povratak u meč.

Bestovje – Novaki 0:1 (0:1)

Gostujući susjed neumoljiv

BESTOVJE – SC Srbečka

Sudac: Jakovina (Savski Marof)

Pomoćnici: Petrić (Lug Samoborski) i Kožul (Samobor)

Strijelci: 0:1 Letinčić(18)

BESTOVJE: Đurđević, Franjić, Golub, Kapus (od 69. Moštak), Šantalab, Stanić (od 46. Luketić), Šiptar, Skukan, Blažek, Šikić, Mišić (od 46. Sviben)

NOVAKI: M. Čakanić, Barbarić, Žugec, Nobilo, Janjić, Gestić (od 80. Boras), Rasi, Horvatin, Matijaščić (Od 90. Lehpamer), Golubić, Letinčić (od 69. Ivanović)

Igrač utakmice: Danijel Letinčić (Novaki)

Susjedski dvoboj (kako geografski, tako i po stanju na tablici) otišao je na stranu gosta s minimalnih 0:1. Gosti iz Novaka puni plijen zaslužili su golom iz prvog dijela, točnije iz 18. minute kada iz poluprilike neobranjivo poteže Letinčić i trese mrežu nemoćnog Đurđevića.

Nakon 16. kola vodi Sloga Orešje s 37 bodova, druga je Pušća s 30, Bregana je peta s 28 bodova, Novaki su jedanaesti s 21, Zrinski je trinaesti sa 16, Bestovje je četrnaesto s 15 bodova, dok je Tigar Rakitje petnaesto s 10 bodova.

JUNIORI – 1. HRL – 12. kolo Samobor – Mladost 57:75 (25:48) (9:27, 16:21, 14:21, 18:6)

KOŠARKA - Prenervozno ušli u utakmicu

JUNIORI – 1. HRL – 12. kolo
Samobor – Mladost  57:75 (25:48) (9:27, 16:21, 14:21, 18:6)

SAMOBOR: Čižmešija 4, Belamarić 16, Matijaščić 8, Planinčić 5, Komerički 6, Iviček, Pavičić 15, Grubešić, Sladić, Valenčak 3; Trener: Josip Vlah

MLADOST: Šodan 2, Tomašković 6, Lončar 9, Balaško 14, Bago, Špiček 4, Maglajlija 13, Žužul 15, Tošić, Kovačev 2, Medved 8, Alešković 2; Trener: Hrvoje Uroić

U 12. kolu 1. HRL juniora Samoborci su na domaćem terenu izgubili od ekipe Mladosti rezultatom 57:75. Samoborci su prenervozno ušli u utakmicu forsirajući brzu igru s brzopletim i nerezonskim šutevima, dok gosti iz polukontri pogađaju gotovo sve, tako da do kraja prve četvrtine imaju visku prednost od 27:9. U daljem toku utakmice Samoborci igraju smirenije, uspostavljaju ravnopravnu igru, ali do kraja utakmice ne uspijevaju smanjiti niti ugroziti vodstvo gostujuće ekipe.

Kod Samoboraca jedini dvoznamenkasti bili su Belamarić sa 16 i Pavičić s 15 koševa.

Kod Mladosti najučinkovitiji su bili Žužul s 15 i Balaško sa 14 koševa.