09.03.2015.

Najbolji samoborski sportaš nastupio u Istanbulu

BICIKLIZAM - A da ni lanac puknul?!

Najbolji samoborski sportaš nastupio u Istanbulu

8. je ožujka u glavnom gradu Turske Istanbulu održana međunarodna MTB utrka C2 kategorije. Nastupilo je tridesetak natjecatelja iz Turske, Rumunjske, Grčke, Srbije i Hrvatske. Za našeg najboljeg MTB natjecatelja Filipa Turka to je bila prva utrka ove sezone. Nažalost, na samom startu Filipu je puknuo lanac, pri čemu se i ozlijedio, te je izgubio više od tri minute dok je kvar popravio.

Krenuo je u lov za ostalim natjecateljima uvjerljivo zadnji. Do kraja utrke Filip se, unatoč manjim ozljedama, probio na 5. mjesto te osvojio novih 10 bodova. Što bi bilo da lanac nije puknuo, možemo samo pretpostaviti.

Unatoč nesreći na početku, Filip je bio zadovoljan, prije svega vlastitom formom koja tek treba dostići vrhunac u narednim mjesecima. Iduća utrka Filipa očekuje već za dva tjedna, također u Turskoj. Nadamo se - bez pehova.

Luka Čanak

 
09.03.2015.

SENIORI – A2 LIGA – 20. kolo Samobor – Maksimir 80:73 (50:37) (22:16, 28:21, 10:20, 20:16)

KOŠARKA - Sabrali se i pobijedili

SENIORI – A2 LIGA – 20. kolo
Samobor – Maksimir  80:73 (50:37) (22:16, 28:21, 10:20, 20:16)

SAMOBOR: Levanić B. 7, Vranić, Gionechetti 6, Gašparac 22, Šilobod 7, Imbert 2, Nakić 11, Pavičić, Belamarić 11, Baričević 14; Trener: Josip Vlah

MAKSIMIR: Čubrić 16, Papišta, Anić 2, Teskera, Šutalo 16, Bogut 7, Stojanović 7, Matijević, Karmelić 9, Renić, Kravos 16, Lacić; Trener: Ilija Matijević

Košarkaši Samobora u 20. kolu lige pobijedili su na domaćem terenu ekipu Maksimira iz Zagreba rezultatom 80:73. Polovicom prve četvrtine Samoborci serijom od 12 koševa ostvaruju desetak koševa prednosti, koje održavaju do kraja poluvremena. U trećoj četvrtini Samoborci previše teže atrakcijama pa gube u seriji 13 lopti od rekordnih 32 na utakmici, tako da gosti polako sustižu zaostatak, da bi u prvim minutama zadnje četvrtine došli do vodstva od 61:60. Tada su Samoborci ponovno zaigrali ozbiljnije u obrani, imajući potpunu dominaciju u skokovima pod oba koša te serijom od 11 koševa odlaze na nedostižnih desetak poena prednosti, za na kraju zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Gašparac s 22 i Baričević sa 14 koševa.

Kod Maksimira s po 16 koševa istaknuli su se Čubrić, Šutalo i Kravos.

T.I.

 
09.03.2015.

Liga 2003 – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 15. kolo Samobor – Fortuna 54:33 (35:11) (16:3, 19:8, 9:12, 10:10)

KOŠARKA - Gosti samo ublažili poraz

SAMOBOR: Mustafić G. 4, Jelić N. 2, Jelić T. 4., Sedlar 18, Tišma, Rubinić 11, Mustafić Š., Sirovica, Došen 15, Dejanović. Trener: Marin Sedlar

FORTUNA: Žužul 2, Bartolić, Martinčić 8, Sporić 2, Vukmanić 2, Domić, Crneković 2, Gašparić 13, Vrana, Horvat D., Grubišić 4, Horvat M. Trener: Zrinko Gudelj

U 15. kolu lige 2003 Samoborci su na domaćem terenu pobijedili ekipu Fortune rezultatom 54:33. Prvu četvrtinu Samoborci pokretljivom obranom čovjeka i brzom tranzicijom u napadu rješavaju uvjerljivo u svoju korist, a do poluvremena ostvaruju i 24 koševa prednosti. U drugom poluvremenu gosti protiv rezervi Samoboraca uspijevaju tek neznatno smanjiti svoj očekivani poraz.

Kod Samoboraca odlično su vodili igru Sedlar s 18 i Došen s 15 koševa.

Kod Fortune najučinkovitiji je bio Gašparić s 13 koševa.

T.I.

 
09.03.2015.

12. Kup Domenice – Samobor, 07. 03. 2015.

KYOKUSHIN - Bilo je i zlatnih!

12. Kup Domenice – Samobor, 07. 03. 2015.

Međunarodni kyokushin karate turnir 12. Kup Domenice, ove je godine okupio 33 kluba iz 6 kyokushin organizacija (IBK, IFK, KWF, Kyokushin Kan, Shinkyokushin i IKO Matsushima) iz Austrije, Mađarske, Poljske, Danske, Srbije, Bosne i Hercegovine te Hrvatske. Na turniru je nastupilo 65 natjecatelja u katama u 7 kategorija te 190 natjecatelja u borbama u 26 kategorija, od uzrasta limača do seniora.

Generalni pokrovitelj turnira bila je Zagrebačka županija i župan Stjepan Kožić, a pokrovitelji turnira bili su Grad Sveta Nedelja, Zavod za hitnu medicinu Zagrebačke županije, Zajednica športskih udruga i saveza Zagrebačke županije, Sportska zajednica grada Svete Nedelje, turističke zajednice Zagrebačke županije i Svete Nedelje, Auspuh Lastovčić, Caffe bar Domenica te Centar za poduku i prevodilaštvo SPES.

Medijski pokrovitelji turnira bili su: Radio SVN, Nova svetonedeljska panorama, Svetonedeljski list, Glasnik SSN, Radio Samobor, Radio Zaprešić te Naj Sport portal.

Turnir je otvorio Mario Vlahović, izaslanik župana Zagrebačke županije i potpredsjednik Skupštine Zagrebačke županije, a nazočnima se ispred Grada Svete Nedelje obratio Dragutin Vinovrški Pentek, predsjednik Gradskog vijeća.

Otvaranju turnira nazočili su i Zoran Žitković, predsjednik Sportske zajednice grada Svete Nedelje, Miro Kelečić, predsjednik Samoborskog športskog saveza, Vladimir Čerkez, ravnatelj Ustanove za upravljanje sportskim objektima Samobor te Drago Skledar, predsjednik Nadzornog odbora Sportske zajednice grada Svete Nedelje.

Ispred Hrvatskog kyokushinkai saveza nazočnima se obratio predsjednik Drago Plečko, dok je u ime organizatora turnira, Kyokushin karate kluba Domenica Sveta Nedelja, predsjednik Vladimir Sekelj zahvalio svima koji su pomogli u organizaciji turnira.

Od domaćih natjecatelja zlato su osvojili Dora Mlinarić (Domenica Sveta Nedelja) u katama u kategoriji seniorki, Roko Karaula (Croatia Sisak) u borbama u kategoriji starijih limača -45 kg, Roko Aralica (Croatia Sisak) u kategoriji starijih limača +45 kg, Josipa Hriberski (Domenica Sveta Nedelja) u kategoriji starijih limačica -30 kg, Ela Robeli (Budo Ryu Zaprešić) u kategoriji starijih limačica -40 kg, Klara Prpić (Croatia Sisak) u kategoriji mlađih kadetkinja -45 kg te Antonio Ivkovčić (TNT Samobor) u kategoriji starijih juniora -75 kg.

Kompletne rezultate turnira pogledajte u nastavku, a više o turniru saznajte na www.karate-kyokushinkai.hr i na FB profilima Croatian Kyokushinkai Association i Karate Kyokushinkai Croatia.

Vladimir Sekelj

FOTO: otvaranje 12. kupa Domenice

Rezultati 12. kupa Domenice

KATE

1. Limači: dječaci 2008. do 2005. godište

1. mjesto: Balazy Pal, Marossy Dojo, Mađarska

2. mjesto: Szabolcs Szabó, Marossy Dojo, Mađarska

3. mjesto: Martin Nagy, Marossy Dojo, Mađarska

4. mjesto: Hady Saadala, Mas.Oyama Strmec, Hrvatska

2. Limačice: djevojčice 2008. do 2005. godište

1. mjesto: Mina Stevanović, IFK Srbija

2. mjesto: Petra Meszaros, KWF Mađarska

3. mjesto: Ela Robeli, Budo Ryu Zaprešić, Hrvatska

4. mjesto: Tamara Neralić, Domenica Sveta Nedelja, Hrvatska

3. Kadeti: dječaci 2004. do 2001. godište

1. mjesto: Laszlo Kalocsai, Satoraljaujhely SE, Mađarska

2. mjesto: Imam-bek Baybatirov, Shinkyokushin Austrija

3. mjesto: Filip Kleščić, Mas.Oyama Strmec, Hrvatska

4. mjesto: Franko Hegeduš, Budo Ryu Zaprešić, Hrvatska

4. Kadetkinje: djevojčice 2004. do 2001. godište

1. mjesto: Katrin Matković, KDK Austrija

2. mjesto: Klara Prpić, Croatia Sisak, Hrvatska

3. mjesto: Anastasija Stojaković, IFK Srbija

4. mjesto: Martina Ratković, Croatia Sisak, Hrvatska

5. Juniori: mladići 2000. do 1997. godište

1. mjesto: Jonas Lerke, Farum, Danska

2. mjesto: Jeppe Frimann, Farum, Danska

3. mjesto: Tin Janko Stanić, Fortis Samobor, Hrvatska

4. mjesto: Jan Peranić, Budo Ryu Zaprešić, Hrvatska

6. Seniori: muškarci 1996. godište i stariji

1. mjesto: Franz Rasmussen, Farum, Danska

2. mjesto: Luka Sekelj, Fortis Samobor, Hrvatska

3. mjesto: Andras Susko, Satoraljaujhely SE, Mađarska

4. mjesto: Attila Szasz, KWF Mađarska

7. Seniorke: žene 1996. godište i starije

1. mjesto: Dora Mlinarić, Domenica Sv. Nedelja, Hrvatska

2. mjesto: Andżelika Magda, IKO Matsushima Poljska

3. mjesto: Petra Gorišek, Fortis Samobor, Hrvatska

4. mjesto: Zlata Gavrilović, IFK Srbija

BORBE

1. Mlađi limači: rođeni 2008./2007. -40kg

1. mjesto: Filip Vukmirović, IFK Srbija

2. mjesto: Radovan Borovčanin, IBK BiH

3. mjesto: Ognjen Garić, IBK Bosna i Hercegovina

4. mjesto: Viktor Galambos, Marossy Dojo, Mađarska

2. Stariji limači: rođeni 2006./2005. -35kg

1. mjesto: Gordan Antić, IBK Bosna i Hercegovina

2. mjesto: Vuk Lalić, IFK Srbija

3. mjesto: David Novosel, Bregana DIV, Hrvatska

4. mjesto: Alen Ćosić, Domenica Sv. Nedelja, Hrvatska

3. Stariji limači: rođeni 2006./2005. -45kg

1. mjesto: Roko Karaula, Croatia Sisak, Hrvatska

2. mjesto: Nemanja Tubić, IBK Bosna i Hercegovina

3. mjesto: Daniel Furdi, Croatia Sisak, Hrvatska

4. mjesto: Bruno Pavletić, Domenica Sv. Nedelja, Hrvatska

4. Stariji limači: rođeni 2006./2005. +45kg

1. mjesto: Roko Aralica, Croatia Sisak, Hrvatska

2. mjesto: Nemanja Lukić, IBK Bosna i Hercegovina

3. mjesto: Simo Milovanović, IBK Bosna i Hercegovina

5. Starije limačice: rođene 2006./2005. -30kg

1. mjesto: Josipa Hriberski, Domenica Sveta Nedelja

2. mjesto: Mia Čakanić, Domenica Sveta Nedelja

3. mjesto: Elma Smajlović, IBK Bosna i Hercegovina

4. mjesto: Dunja Garić, IBK Bosna i Hercegovina

6. Starije limačice: rođene 2006./2005. -40kg

1. mjesto: Ela Robeli, Budo Ryu Zaprešić, Hrvatska

2. mjesto: Anđela Malinović, IBK Bosna i Hercegovina

3. mjesto: Mia Kolaković, Mas. Oyama Strmec, Hrvatska

4. mjesto: Ljubica Pavić, IBK Bosna i Hercegovina

7. Starije limačice: rođene 2006./2005. +40kg

1. mjesto: Mina Stevanović, IFK Srbija

2. mjesto: Tamara Neralić, Domenica Sv. Nedelja, Hrvatska

3. mjesto: Anđela Tripunović, IBK Bosna i Hercegovina

8. Mlađi kadeti: rođeni 2004./2003. -40kg

1. mjesto: Dejan Rakić, KDK Austrija

2. mjesto: Vuk Božić, IBK Bosna i Hercegovina

3. mjesto: Szymon Kaluzny, IBK Poljska

4. mjesto: Edel Smajlović, IBK Bosna i Hercegovina

9. Mlađi kadeti: rođeni 2004./2003. -50kg

1. mjesto: Darko Simić, IBK Bosna i Hercegovina

2. mjesto: Slobodan Popović, IBK Bosna i Hercegovina

3. mjesto: Damjan Starčević, Mas.Oyama Strmec, Hrvatska

4. mjesto: Jurica Suša, Budo Ryu Zaprešić, Hrvatska

10. Mlađe kadetkinje: rođene 2004./2003. -45kg

1. mjesto: Klara Prpić, Croatia Sisak, Hrvatska

2. mjesto: Ana Kukić, Croatia Sisak, Hrvatska

3. mjesto: Anastasija Stojaković, IFK Srbija

4. mjesto: Anastasija Jovičić, IBK BiH

11. Mlađe kadetkinje: rođene 2004./2003. +45kg

1. mjesto: Andrea Milošević, IFK Srbija

2. mjesto: Gordana Antić, IBK Bosna i Hercegovina

3. mjesto: Amina Ibrahimbašić, IBK BiH

4. mjesto: Noémi Tóth, Marossy Dojo, Mađarska

12. Stariji kadeti: rođeni 2002./2001. -50kg

1. mjesto: Bob Diawara, KDK Austrija

2. mjesto: Michael Tuk, Focus Strmec, Hrvatska

3. mjesto: Tin Pentek, Mas. Oyama Strmec, Hrvatska

4. mjesto: Goran Stanišić, IBK Bosna i Hercegovina

13. Stariji kadeti: rođeni 2002./2001. -60kg

1. mjesto: Jeppe Frimann, Farum, Danska

2. mjesto: Daniel Rakić, KDK, Austrija

3. mjesto: Borna Polanšćak, Domenica Sveta Nedelja, Hrvatska

4. mjesto: Adorján Balázs, Marossy Dojo, Mađarska

14. Stariji kadeti: rođeni 2002./2001. +60kg

1. mjesto: Alex Csiki, KWF Mađarska

2. mjesto: Racz Karoly, Szanyi Dojo, Mađarska

3. mjesto: Juraj Štajcer, Bregana DIV, Hrvatska

4. mjesto: Krzysztof Nadolinski, IBK Poljska

15. Starije kadetkinje: rođene 2001./2000. +50kg

1. mjesto: Purorka Venessza, Szanyi Dojo, Mađarska

2. mjesto: Csenge Szakacs, Hacsok, Mađarska

3. mjesto: Zuzanna Lampart, IBK Poljska

4. mjesto: Anđela Lalić, IFK Srbija

16. Mlađi juniori: rođeni 2000./1999. -60kg

1. mjesto: Gergely Lenhardt, Marossy Dojo, Mađarska

2. mjesto: Jonas Lerke, Farum, Danska

3. mjesto: Ante Kolbas, TNT Samobor, Hrvatska

4. mjesto: Valentin Orešković, Bregana DIV, Hrvatska

17. Mlađi juniori: rođeni 2000./1999. -70kg

1. mjesto: Balazs Krizsak, KWF Mađarska

2. mjesto: Jozsef Szabo, KWF Mađarska

3. mjesto: Tomislav Božić, Fortis Samobor, Hrvatska

4. mjesto: Josip Vrančić, Mas. Oyama Strmec, Hrvatska

18. Mlađe juniorke: rođene 1999./1998. -55kg

1. mjesto: Dora Velmovszki, Satoraljaujhely SE, Mađarska

2. mjesto: Wioleta Kotwica, IKO Matsushima Poljska

3. mjesto: Andżelika Magda, IKO Matsushima Poljska

19. Mlađe juniorke: rođene 1999./1998. +55kg

1. mjesto: Rebeka Paulovics, Borza Dojo, Mađarska

2. mjesto: Csenge Toth, Harcosok, Mađarska

3. mjesto: Dora Štajcer, Bregana DIV, Hrvatska

4. mjesto: Aleksandra Mitrović, IBK BiH

20. Stariji juniori: rođeni 1998./1997. -65kg

1. mjesto: Attila Budai, FC Team Szolnok, Mađarska

2. mjesto: Mateusz Wietrak, IKO Matsushima Poljska

3. mjesto: Tin Janko Stanić, Fortis Samobor, Hrvatska

4. mjesto: Goran Kostić, IBK Bosna i Hercegovina

21. Stariji juniori: rođeni 1998./1997. -75kg

1. mjesto: Antonio Ivkovčić, TNT Samobor, Hrvatska

2. mjesto: Erik Takacs, KWF Mađarska

3. mjesto: Jakub Wyciszkiewicz, IKO Matsushima Poljska

22. Stariji juniori: rođeni 1998./1997. +75kg

1. mjesto: Lukas Prem, KDK Austrija

2. mjesto: Ivan Turčin, Domenica Sv. Nedelja, Hrvatska

3. mjesto: Marcell Tóth, Toth Dojo, Mađarska

23. Seniori: rođeni 1996. i ranije -70kg

1. mjesto: Norbert Triko, Satoraljaujhely SE, Mađarska

2. mjesto: Dénes Berczédi, Borza Dojo, Mađarska

3. mjesto: Serji Solomoniani, Shinkyokushin Austrija

24. Seniori: rođeni 1996. i ranije -80kg

1. mjesto: Istvan Fabrik, Satoraljaujhely SE, Mađarska

2. mjesto: Theo Skarnes, KDK, Austrija

3. mjesto: Božidar Hadnađev, Kyokushin Kan Srbija

4. mjesto: David Krizsak, KWF Mađarska

25. Seniori: rođeni 1996. i ranije +80kg

1. mjesto: Emanuel Lebo, KDK Austrija

2. mjesto: Peter Eichinger, Shinkyokushin Austrija

3. mjesto: Krunoslav Zlodi, Bregana DIV, Hrvatska

4. mjesto: Michal Fryt, IBK Poljska

26. Seniorke: rođene 1996. i ranije +80kg

1. mjesto: Lilla Herczeg, Borza Dojo, Mađarska

2. mjesto: Antal Sulvia, Szanyi Dojo, Mađarska

3. mjesto: Dora Mlinarić, Domenica Sveta Nedelja, Hrvatska

4. mjesto: Petra Halász, Shinkyokushin, Austrija

 

Najbolji samoborski sportaš nastupio u Istanbulu

SENIORI – A2 LIGA – 20. kolo Samobor – Maksimir 80:73 (50:37) (22:16, 28:21, 10:20, 20:16)

Liga 2003 – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 15. kolo Samobor – Fortuna 54:33 (35:11) (16:3, 19:8, 9:12, 10:10)

12. Kup Domenice – Samobor, 07. 03. 2015.

Arhiva 2015

2019

2018

2017

2016

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002