Samoborska liga, 3. kolo

STOLNI TENIS - Samo treba delati!

Odigrano 3. kolo Samoborske lige donio je i jedan derbi susret, onaj ekipe Samo treba delati i STKI Sam i SVN, u kojoj domaćini pobjeđuju sa 7:3.

Stinčić je, već uobičajeno, napravio tricu, a indisponirani Viktor Jozić ne uspijeva ostvariti ni jednu pobjedu. Mihaljević, Kos i Baleden iz ekipe Samo treba delati su s dvije pobjede osigurali važne bodove.

Škalac instalacije su sa 6:4 pobjedile Manju braću. Nenad Škvorc ostvario je tri pobjede. Znike su pobijedile HSS Samobor sa 6:4, a STK Samobor ekipu Župe Krista Kralja s 9:1. Opet nekompletni Priključak izgubio je od ekipe Samoborke 2:8.

Na tablici prva dva mjesta s tri pobjede zauzimaju Samoborka i Znike, s dvije pobjede i jednim porazom su ekipe STKI Samobor i SVN i Samo treba delati. Slijede Priključak, HSS Samobor, Škalac instalacije, STK Samobor, Manja braća i Župa Krista Kralja.

Liga 2003 – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 13. kolo Gorica – Samobor - 32:34 (16:14) (4:6, 12:8, 8:8, 8:12)

KOŠARKA - Iznenadili lidera lige

Liga 2003 – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 13. kolo
Gorica – Samobor - 32:34 (16:14) (4:6, 12:8, 8:8, 8:12)

SAMOBOR: Mustafić 4, Jelić N, Jelić T. 4., Sedlar 4, Rubinić 10, Sirovica, Došen 12; Trener: Marin Sedlar

GORICA: Đurašić 4, Vučković T. 4, Janjić 10, Čurčić 4, Babić, Blatančić, Vučković F., Turkalj, Šekerija 10; Trener: J. Ivanković

U 14. kolu lige 2003 Samoborci su na gostujućem terenu iznenadili lidera lige Goricu nanijeviši im prvi ligaški poraz rezultatom 32:34. Nakon izjednačene igre u prve tri četvrtine Samoborci su početkom četvrte zaigrali odlično i serijom od 10 koševa dolaze do vodstva od 8 koševa prednosti, koje čuvaju do zadnje minute. Tada su se malo poigrali što koriste domaćini i sa šest ubačaja od kojih je šesti bio tek u zadnjim sekundama utakmice smanjuju na samo dva koša, tako da pobjeda ipak zasluženo odlazi Samoborcima.

Kod Samoboraca odlično je organizirao igru Došen, ali i pogađao ubacivši 12 koševa, a uz njega učinkovit je bio i Rubinić s 10 koševa.

Kod Gorice najučinkovitiji su bili Janjić i Šekerija, oba s po 10 koševa.

Delta Cup  - 1. ožujka, Rijeka

U subotu je u Rijeci održan 17. po redu Delta Cup, natjecanje u karateu za mlađe uzraste. Na natjecanju je nastupilo 465 natjecatelja iz 45 klubova Slovenije i Hrvatske.

Karate klub Samobor je nastupio sa šestero svojih kata natjecatelja, koji su se vratili u Samobor sa sedam osvojenih odličja te su ostvarili stopostotni učinak i ponovno pokazali vrhunske kata izvedbe.

Zlatnim se odličjem okitio Luka Zadro u kategoriji učenika B programa.

Nika Jelen je osvojila srebrnu medalju u konkurenciji učenica te broncu u mlađim kadetkinjama.

Srebrno odličje je izborila i Lucija Gečević u konkurenciji kadetkinja, dok su brončano odličje osvojili Iskra Majsec (mlađe učenice), Bruno Dragaš i Jan Katanec (obojica mlađi učenici).

Ovo je bio jedan u nizu planiranih natjecanja pred Prvenstvo Hrvatske koje će se održati sredinom travnja u Zagrebu.

3. HNL zapad - 16. kolo Samobor – Novigrad 0:1 (0:0)

NOGOMET - Novigrad bolji pod Starim gradom

3. HNL zapad - 16. kolo
Samobor – Novigrad 0:1 (0:0)

Sudac: Čuljak

Pomoćnici: Pušić i Marić (svi iz Zagreba)

Strijelci: 0:1 M. Čakarun(65)

SAMOBOR: Bašić, Horvat, Kostanjski (od 69. Regović), Ivkovčić, Zeman, Hasan, Škvorc, Krizmanić, Kapović (od 80. Vrančić), Brujić, Brdarić (od 77. Žaja)

NOVIGRAD: Beblek, Valenta, Tomašević, Ćufta (od 84. Grle), Glavaš, Mioković, Ugrina, Tustonjić (od 46. L. Čakarun), Batelić (od 58. M. Čakarun), Tatar, Grujević

Trener: Damir Milinović

Igrač utakmice: Matija Čakarun (Novigrad)

Na proljetnom otvaranju prvenstva domaćine je dočekao neugodni Novigrad koji ih je u prvom kolu „počastio“ s glatkih 5:0. Na terenu sasvim druga priča od one na tablici – neupućeni promatrač ne bih mogao prepoznati tko je druga, a tko četrnaesta momčad lige. Vezni red Samobora uspješno je odoljevao kreaciji gosta, Kostanjski i Ivkovčić suvereno su sve čistili u vlastitih 16 metara, a i ono malo posla što je imao povratniku Bašiću nije predstavljalo veliki problem. Samoborci su čekali grešku gostujuće obrane, i dočekali u 60. minuti kad se Brdarić dočepao jedne lopte i umjesto da posluži neometanog Brujića, puca u noge dobro postavljenog Bebleka. Kazna stiže ubrzo: slabi sudac Čuljak dosuđuje dvojbeni slobodni udarac na dvadeset metara kojeg se prima Čuljak i uz pomoć živog zida lovi Bašića na krivoj nozi za 0:1. Zadnjih pola sata domaćini su pokušavali doći do gola vrijednog boda, ali i nakon 180 minuta nije pronađen način za svladavanje momčadi iz Istre.

Nakon 16. kola vodi Dinamo II s 36 bodova, drugi je Novigrad s 32, dok je Samobor na četrnaestom mjestu s 14 bodova.