SENIORI – A2 LIGA – 13. kolo Samobor – Dubrava 79:65 (44:31) (20:14, 24:17, 12:19, 23:15)

KOŠARKA - Gionichetti i Levanić za pobjedu

SENIORI – A2 LIGA – 13. kolo
Samobor – Dubrava  79:65 (44:31) (20:14, 24:17, 12:19, 23:15)

SAMOBOR: Levanić B., Vranić, Gionechetti 14, Gašparac 14, Šilobod, Imbert, Levanić M. 17, Nakić 19, Pavičić, Belamarić 4, Sladić, Baričević 11; Trener: Josip Vlah

DUBRAVA: Škara, Filić, Bešlić 3, Vujić 8, Stojić 5, Oršanić 8, Nimac, Cukrov 9, Jurković 21, Perić 11; Trener: I. Lozanić

Košarkaši Samobora u 13. kolu lige pobijedili su na domaćem terenu u derbiju kola ekipu Dubrave iz Zagreba rezultatom 79:65. Ovom velikom pobjedom Samoborci su se vratili na drugo mjesto lige odmah iza ekipe Hermes Analitice koja im bježi 2 boda. Od samog početka Samoborci diktiraju tempo i ostvaruju prednost koja početkom drugog poluvremena iznosi visokih 16 koševa. Polovicom zadnje četvrtine mali pad koncentracije Samoboraca koriste gosti i s nekoliko trica smanjuju na dva koša zaostatka 62:60. Ipak, zadnje 3 minute Samoborci ponovo igraju bez greške te serijom koševa Nakića, Levanića i Gašparca dolaze do vrijedne i zaslužene pobjede.

Treba svakako spomenuti odličnu igru kapetana Gionichettija, koji je skakao i zabijao ostvarivši double double učinak od 14 koševa i 10 skokova i njegovo nesvakidašnje spektakularno alley oop zakucavanje nakon dodavanja iz auta, koje se ne viđa niti u NBA-u.

Uz njega, treba pohvaliti Mateja Levanića, jokera s klupe, koji je, ušavši u dva navrata u igru, oba puta bez odigrao promašaja, pogodivši po desetak koševa u seriji, a nakon ozljede i dužeg oporavka konačno je i centar Nakić odigrao punom snagom ubacivši 19 koševa.

Uz njih odličano je vodio igru play Gašparac ostvarivši double double učinak od 14 koševa i 10 asistencija. Kod Dubrave najučinkovitiji je bio Jurković s 21 košem.

MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – PLAY OFF – 3. kolo Samobor – Petar Zrinski 70:50 (35:28) (19:13, 16:15, 13:12, 22:10)

KOŠARKA - Samoborci treći

SAMOBOR: Vrbančić, Milakara 6, Knezović 16, Guliš 2, Kontak 10, Pecić 13, Jurinec, Kupres, Matović 6, Kufrin, Deklman 8, Sedlar 9; Trener: Krešimir Klupač

PETAR ZRINSKI: Sokolić, Periša, Jendriš 12, Posarić 15, Turić, Kvaternjak 21, Komočar, Ratljak, Čehok, Malbašić, Maršelek 2, Drvenkar; Trener: F. Tomić

U 3. kolu play off-a u borbi za treće mjesto mlađi kadeti Samobora su pobijedili ekipu Petar Zrinskog iz Vrbovca rezultatom 70:50. Na samom otvaranju utakmice Samoborci ostvaruju deset koševa prednosti koje ne ispuštaju iz ruku. U samoj završnici utakmice Samoborci još jednom serijom koševa dolaze do uvjerljive pobjede i trećeg mjesta lige.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Knezović sa 16 i Pecić s 13 koševa.

Kod Petar Zrinskog najučinkovitiji je bio Kvaternjak s 21 košem.

Liga 2003 – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 9. kolo Ivanić – Samobor 46:42 (22:31) (15:15, 7:16, 16:6, 8:5)

KOŠARKA - Popustili krajem treće četvrtine

SAMOBOR: Mustafić 14, Sedlar 10, Jelić T. 2, Tišma 5, Jelić N. 2, Došen 9; Trener: Nenad Tišma

IVANIĆ: Loth, Radašević L., Belić, Acinger 7, Frljak 14, Vuk, Radašević F. 13, Mađerić 2, Korbus 10; Trener: Filip Zajčić

U 9. kolu lige 2003' Samoborci su na gostujućem terenu izgubili od ekipe Ivanića iz Ivanić-Grada s rezultatom 46:42. Nakon izjednačene igre u prvoj četvrtini Samoborci su serijom od 12 koševa u drugoj stekli prednost od deset koševa. Krajem treće četvrtine nakon loše realizacije u napadu dozvoljavaju domaćinima da serijom koševa uzvrate istom mjerom te dođu do izjednačenja. U samoj završnici domaćini smirenijom igrom dolaze do zaslužene pobjede.

Kod samoboraca istakli su se učinkovitošću Mastafić sa 14 i Sedlar s 10 koševa.

Kod Ivanića najučinkovitiji su bili Frljak sa 14 i Radošević F. s po 13 koševa.