SENIORI – A2 LIGA – 11. kolo Zrinjevac – Samobor 85:89 (43:57) (21:29, 22:28, 16:15, 26:17)

KOŠARKA - Vodili od samog početka

SENIORI – A2 LIGA – 11. kolo
Zrinjevac – Samobor  85:89 (43:57) (21:29, 22:28, 16:15, 26:17)

SAMOBOR: Levanić B., Vranić, Gionechetti 15, Pavičić 3, Šilobod 6, Imbert 5, Levanić M. 12, Nakić 10, Baričević 19, Planinčić, Belamarić 2, Gašparac 17; Trener: Josip Vlah

ZRINJEVAC: Marcelić, Popović, Obrvan 9, Kušec 10, Mioč, Blažev 3, Vuković, Pavlović 8, Uzelac 4, Skokna 27, Šapro 14, Lucić 10; Trener: N. Uzelac

Košarkaši Samobora u 11. kolu lige pobijedili su na gostujućem terenu ekipu Zrinjevca iz Zagreba rezultatom 85:89. Već od samog početka Samoborci su poveli desetak razlike, a početkom drugog poluvremena ostvaruju najveću prednost na utakmici od 18 koševa. Samoborci dobro ulaze u zadnju četvrtinu, imaju 17 koševa prednosti, međutim tada domaćini dobro odigravaju presing i polako tope prednost Samoboraca, da bi pola minute prije kraja utakmice došli na samo dva koša zaostatka. Ipak, zadnji odlučujući napad Samoboraca rutinirano vodi play Gašparac te s dva izborena i pogođena slobodna bacanja potvrđuje zasluženu pobjedu Samoboraca.

Kod Samoboraca istakli su se Baričević s 19, Gašparac sa 17 i Gionechetti s 15 koševa.

Domaćine je predvodio Skokna s 27 ubačenih koševa.

U utorak trećeplasirana ekipa Samoboraca u derbiju kola protiv drugoplasirane ekipe Dubrave iz Zagreba očekuje veću podršku publike da se eventualnom pobjedom vrate na drugo mjesto i u utrku za prvaka lige.