Srbija Open 2014. IKO Matsushima – Beograd, 29. studenoga

KYOKUSHIN KARATE - Obranićima prva mjesta

U subotu, 29. studenoga, u Beogradu je održan međunarodni kyokushin karate turnir Srbija Open 2014. IKO Matsushima, na kojem je nastupilo 130 natjecatelja iz IBK, Shinkyokushin i IKO Matsushima organizacija iz Poljske, Mađarske, Makedonije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Srbije.

Poseban gost turnira bio je shihan Klaus Rex iz Danske, predsjednik europske organizacije IKO Matsushima Kyokushinkaikan.

Hrvatski kyokushinkai savez predstavljali su članovi klubova TNT Samobor, Fortis Samobor i Domenica Sveta Nedelja.

Za TNT su nastupili Filipa Obranić, koja je osvojila 1. mjesto u kategoriji seniorki, te Dejan Obranić, koji je osvojio 1. mjesto u srednjoj A kategoriji seniora.

Za Fortis su nastupili Dominik Stanić, koji je osvojio 1. mjesto u teškoj kategoriji starijih kadeta, te Tin Janko Stanić, koji je osvojio 3. mjesto u kategoriji juniora.

Za Domenicu su nastupili Dora Mlinarić, koja je osvojila 2. mjesto u katama u kategoriji seniorki, te Ivica Brajdić, koji je nastupio u katama u kategoriji seniora.

Sljedeće natjecanje Hrvatskog kyokushinkai saveza održat će se 6. prosinca u Samoboru, u sportskoj dvorani OŠ Bogumila Tonija u 10 sati.

Radi se o Otvorenom prvenstvu Hrvatske koje je, kao i dosadašnji turniri Saveza, otvoreno za nastup svima koji se žele natjecati u karateu s punim kontaktom, bez obzira na stil, savez ili organizaciju iz koje dolaze.

Gledateljima je ulaz slobodan, a Hrvatski kyokushinkai savez obećava atraktivne borbe u svim uzrastima.

Više o radu Saveza kao i album fotografija s turnira u Beogradu pogledajte na FB stranici pod imenom Croatian Kyokushinkai Association.

MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 6. kolo Samobor – Ivanić 85:37 (45:19) (20:11, 25:8, 16:11, 24:7)

KOŠARKA - Agresivno ušli i pobijedili

MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 6. kolo
Samobor – Ivanić  85:37 (45:19) (20:11, 25:8, 16:11, 24:7)

SAMOBOR: Tatarević 16, Milakara 8, Knezović 14, Došen 4, Kontak 6, Sedlar 6,Guliš, Kupres 4, Matović 3, Vrbančić 4, Deklman 9, Pecić 11; Trener: Krešimir Klupač

IVANIĆ: Skendrović 5, Radošević, Široki, Adamović 16, Drač, Balog 10, Pavlović D. 6, Vuković, Pavlović T; Trener: Tomislav Magić

U 6. kolu mlađi kadeti Samobora su na domaćem terenu uvjerljivo svladali ekipu Ivanića iz Ivanić-Grada s rezultatom 85:37. Samoborci su agresivno ušli u utakmicu i vrlo brzo ostvaruju dvadesetak koševa prednosti, koje dobrom igrom do kraja utakmice i udvostručuju za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Tatarević sa 16 i Knezović sa 14 koševa.

Kod Ivanića najučinkovitiji je bio Adamović sa 16 koševa.

Liga 2003 – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 6. kolo Samobor – Ivanić 38:49 (17:27 (7:11, 10:16, 9:14, 12:8)

KOŠARKA - Strpljivi gosti do pobjede

SAMOBOR: Jelić T., Mustafić, Sedlar 8, Matijaščić, Đukić, Tišma 5, Rubinić 6,Sirovica, Radovanić, Jelić N. 2, Došen 15, Baković 2, Dejanović; Trener: Nenad Tišma

IVANIĆ: Loth, Radašević L., Belić, Acinger 16, Frljak 9, Pavlović 4, Radašević F. 16, Korbus 4; Trener: Filip Zajčić

U 6. kolu lige 2003, Samoborci su na domaćem terenu izgubili od ekipe Ivanića iz Ivanić-Grada rezultatom 38:49. Gosti strpljivo iz četvrtine u četvrtinu povisuju vodstva te na kraju zasluženo dolaze do pobjede.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Došen s 15 koševa.

Kod Ivanića najučinkovitiji su bili F. Radošević i Acinger, oba s po 16 koševa.