3. HNL zapad - 14. kolo GNK Dinamo II – Samobor 5:0 (3:0)

ZAGREB – Stadion Maksimir

Gledatelja 300

Sudac: Horvat

Pomoćnici: Gorše i Havranek

Strijelci: 1:0 Fintić(14), 2:0 Badara(24), 3:0 Fiolić(26), 4:0 Muhar(50), 5:0 Fiolić(88)

GNK DINAMO II: Mikulić, Mamić, Fiolić, Capan, Fintić, Šunjić, Kobi Morris, Muhar (od 53. Knežević), Bekić (od 57. Miklić), Badara (od 69. Iharoš), N. Taravel

Trener: Sreten Ćuk

SAMOBOR: Ilić, Horvat, Grgečić, Ivkovčić, Hasan, Brujić, Škvorc, Brdarić (od 63. Rubinić), Kostanjski (od 78. Žitković), Mihelčić, Vrančić (od 63. Kapović)

Igrač utakmice: Ivan Fiolić (Dinamo II)

Uvjerljivo i bez poteškoća druga momčad Dinama obračunala se s Samoborom i slavila s 5:0. Od početka je bilo jasno da će domaćini upisati novu pobjedu pa im i nije trebala pomoć Ilića iz 14. minute. Gostujući vratar ispustio je jednu “čistu“ loptu na nogu Fintića koji pogađa za 1:0. Ostatak je bilo samo puko odrađivanje posla. Do poluvremena još dva gola domaćina (Badara i Fiolić), a isto toliko i u nastavku (Muhar i ponovno Fiolić). U posljednjem kolu u Hebrangovoj gostuje posljednja Zelina pa je dobra prilika da Samoborci lošu sezonu barem malo uljepšaju završnim slavljem.

Nakon 14. kola vodi GNK Dinamo II s 32 boda, druga je Rijeka II s 28, dok je Samobor na petnaestom mjestu s 11 bodova.

1. Hrvatska rukometna liga - 9. kolo Rudar - Metković 1963 23:18 (9:10)

RUKOMET - Pobjeda u derbiju

1. Hrvatska rukometna liga - 9. kolo
Rudar - Metković 1963  23:18 (9:10)

U veličanstvenoj atmosferi, pred rekordnim brojem gledatelja, rukometaši Rudara ostvarili su pobjedu nad ekipom Metkovića 1963 rezultatom 23:18 te tako zadržali vrh prvenstvene ljestvice. Gosti iz Metkovića, koji slove kao glavni pretendent za plasman u viši rang natjecanja, predstavili su se u odličnom izdanju i opravdali svoje neskrivene ambicije za osvajanje naslova prvaka. Prvo poluvrijeme proteklo je u ravnopravnoj igri u kojoj su domaći igrači impresionirani atmosferom ispunjene dvorane napravili nekoliko tehničkih grešaka koje nisu uobičajene u njihovoj igri. Iskusni gosti predvođeni odličnim vratarom Mudrinjakom znali su ikoristiti sve slabosti u igri domaćina i prvo poluvrijeme rješavaju u svoju korist rezultatom 10:9.

U drugo poluvrijeme Rudari ulaze odlučni da ostvare novu pobjedu i priušte radost svojim vjernim navijačima. U početnim minutama drugog poluvremena Rudari rade preokret i ostvaruju minimalno vodstvo koje održavaju do 45. minute, kada prvi puta imaju prednost od dva pogotka razlike i priliku da povećaju prednost na tri pogotka razlike. Nakon minute odmora, iako s igračem manje, Rudari postižu svoj 18. zgoditak i povećavaju prednost na 18:15. U preostalih 15 minuta gosti pokušavaju sve kako bi dostigli prednost domaćih, ali fenomenalna obrana predvođena Lukom Bumbakom ne dozvoljva gostima da ugroze ostvarenu prednost. Iz odlične obrane Rudari brzim kontrama povećavaju svoju prednost i na koncu slave zasluženu i uvjerljivu pobjedu rezultatom 23:18.

Gotovo 400 gledatelja dugotrajnim je pljeskom pozdravilo aktere ove odlične rukometne predstave, u koju se odlično uklopio i mladi međunarodni sudački par, braća Lončar iz Varaždina.

Nakon 9 kola Rudari se nalaze na čelu prvenstvene ljestvice s 14 osvojenih bodova, kao i ekipa Moslavine, ali s boljom gol razlikom.

RUDAR: F. Cvetković; F. Kumerle; T. Fabeković 1; F. Skendrović 2; M. Štajnkler 2; J. Cvetković; S. Šujster; L. Gaća; Z. Fabeković; D. Trčak 6; J. Štajnkler 4; A. Trčak 1; L. Bumbak; E. Fresl 3; Z. Đikić 5

SENIORI – A2 LIGA – 7. kolo Rudeš – Samobor 79:74 (39:31) (20:12, 19:19, 21:22, 19:21)

KOŠARKA - Traljavo šutirali i izgubili

SENIORI – A2 LIGA – 7. kolo
Rudeš – Samobor  79:74 (39:31) (20:12, 19:19, 21:22, 19:21)

SAMOBOR: Levanić B., Vranić, Gionechetti, Zadro 5, Šilobod 9, Imbert, Levanić M. 24, Ušić, Baričević 12, Pavičić, Belamarić 15, Gašparac 9. Trener: Josip Vlah

RUDEŠ: Radman 4, Gržinić 1, Mandalinić 11, Skorupan, Galić 13, Štirjan 13, Majić 7, Tušek 4, Gril, Ljubičić,Čutuk 24, Cvitković 2. Trener: D. Miholić

Košarkaši Samobora u 7. kolu lige izgubili su na gostujućem terenu od ekipe Rudeša iz Zagreba s rezultatom 79:74. Samoborci su samo na početku s 2:0 i u 3. minuti drugog poluvremena kod 41:41 imali povoljan rezultat, dok je sve ostalo domaća ekipa imala prednost koja je iznosila najviše deset koševa razlike 76:66 tri minute prije kraja susreta. Tek tada su Samoborci, predvođeni Matejom Levanićem, zaigrali malo agresivnije i serijom koševa smanjili na 3 koša zaostatka - 77:74. Međutim tada su dva napada zaredom iz neizrađenih solo akcija pretraljavo šutirali trice i prilike za izjednačenje ili preokret su bespovratno propale, tako da su bodovi ipak ostali zasluženo domaćoj ekipi. Jednostavno, danas je bilo premalo raspoloženih igrača u ekipi Samoboraca, osim Mateja Levanića s 24 i Belamarića s 15 ubačenih koševa, što je ipak bilo premalo za nastavak pobjedničkog niza.

Samoborcima preostaje da se u subotu 29. studenoga, u 17,30 sati, u 8. kolu lige, pred domaćom publikom protiv ekipe Bosca iskupe za ovo, nadamo se, samo prolazno loše izdanje.

Kod Rudeša najučinkovitiji je bio visoki centar Čutuk s 24 koša.