Dobrosusjedska podjela bodova

RAKITJE – Igralište Tigra

Sudac: Skomrak (Zaprešić)

Pomoćnici: Jakovina (Prigorje Brdovečko) i Rončević (Šibice)

Strijelci: 0:1 Letinčić(27), 1:1 Pavlović(57 – 11m), 2:1 Josipović(76), 2:2 Letinčić(90)

TIGAR RAKITJE: Husak, Hlevnjak, Maslač, Pavlović, K. Barun, Josipović, Jerković (od 53. Horvatek), Likić (od 65. A. Horvat), T. Bungić (od 84. Matić), Petković (od 87. Kušić), Ačkar

Trener: Dragutin Stojanović

NOVAKI: Dorotić, Čakanić, Marko Žugec, Barbarić, Janjić, Horvatin, Barač (od 80. Mario Žugec), Ivanović, Matijaščić, Letinčić, Skukan (od 73. Lehpamer)

Igrač utakmice: Danijel Letinčić (Novaki)

U susjedskom dvoboju podjela bodova s kojom mogu biti zadovoljniji gosti obzirom da su u 90. minuti bili u zaostatku, a onda ih je drugim golom spasio Letinčić. Prvi je Letinčić postigao precizno izvevši „slobodnjak“ u 27. minuti, a rezultatski preokret dolazi u nastavku. Prvo Janjić pred svjim golom nespretno igra rukom, a s kreča na 1:1 izjednačava Pavlović. U 76. dalekometnim projektilom domaćinima prednost donosi Josipović čiji gol ipak nije bio dovoljan za sva tri boda.

Dinamo (J) – Zrinski 3:2 (0:2)

Zrinjski im uzeo bodove

JAKOVLJE – Igrakište Dinama

Sudac: Kelečić (Repišće)

Pomoćnici: Školjak (Beter) i Drkulec (Purgarija)

Strijelci: 0:1 Draclin(13), 0:2 Blažević(24), 1:2 Babić(47), 2:2 Dašić(53), 3:2 Zrinjski(65)

DINAMO JAKOVLJE: Pečnjak, Škrlin, Beščec (od 48. Škarika), Herci, Malić, Dašić, Kuš, Babić, Zrinjski, Šimunić, Eršek (od 32. Keškić)

Trener: Petar Iskrić

ZRINSKI: Kožarec, Prelec, Koletić (od 60. Horvat), Pavlović, T. Vrančić (od 46. Oslaković), Baltić, Šarić, Ištuk, Draclin, Radovanić (od 67. Kordić), Blažević

Igrač utakmice: Dominik Dašić (Dinamo)

Unatoč 0:2 prednosti nakon 24. minute igre igrači Zrinski izgubili su susret u Jakovlju. Domaćini potpuno nadigrani u prvih 45 minuta nakon kojih su mogli gubiti i 0:3 da je Radovanić iskoristio najstrožu kaznu. U nastavku druga priča. Babić za dinamovce već u 47. pogađa za 1:2, a stvari na početak vraća Dašić šest minuta kasnije. Potpuni preokret događa se sredinom nastavka kada za (pokazalo se) krajnjih 3:2 poentira Zrinjski.

Krašić – Bregana 1:1 (1:1)

Zaustavljeni u pobjedničkom pohodu

KRAŠIĆ – Igralište Krašića

Sudac: Solenički (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Vujčec i Gregorić

Strijelci: 1:0 K. Novosel(7 – 11m), 1:1 Stanec(32)

KRAŠIĆ: Šimatić, F. Penić, D. Tukić, K. Penić (od 71. Ilijanić), Petković, M. Novosel (od 46. I. Novosel), Prstec, Vrbetić, K. Novosel, Gojšić, Benković

Trener: Ivan Županac

BREGANA: Štibić, Grgat, Erceg, Andabak, Tančak, Škacan, Stanec (od 59. Matijaščić), Kasalo, Ahlin (od 71. Celizić), Župančić (od 85. Dubić), Ovčarić (od 85. Muranić)

Crveni karton: Benković(84); Škacan(73), Matijaščić(88)

Igrač utakmice: Ivan Štibić (Bregana)

Igrači Bregane zaustavljeni su u pobjedničkom nizu na terenu u Krašiću. Istoimeni domaćin poveo je već u 7. minuti udarcem s bijele točke. Novosela je srušio vratar Štibić, a isti igrač na sebe je preuzeo odgovornost izvođenja penala i pogodio. Domaćini nakon prednosti propuštaju dvije izgledne prilike i za to bivaju kažnjeni nakon pola sata igre. Suradnja Ahlina i Staneca bila je dovoljna za konačnih 1:1. U zadnjih desetak minuta igra se nepotrebno zaoštrila pa je sudac Solenički trojicu igrača poslao na prijevremeno tuširanje.

Bestovje – Pušća 2:3 (0:1)

Ipak nisu izdržali

BESTOVJE – SC Srbečka

Sudac: Matijaščec (Zaprešić)

Pomoćnici: Kurtović (Zagreb) i Grgurić (Brdovec)

Strijelci: 0:1 Valenčak(23), 0:2 Valenčak(50), 1:2 Blažek(67), 1:3 Žlebački(73), 2:3 Blažek(90 – 11m)

BESTOVJE: Đurđević, Kapus, Šiptar, Stanić, Kostanjski, Moštak (od 77. Pavlović), Sviben, Krnjić (od 66. Cesarec), Blažek, Šikić, Mišić (od 79. Vajić)

Trener: Domagoj Francetić

PUŠĆA: Mauchinga, Bernardić (od 75. Starček), Barun, Đurinski, Brekalo, Perica, Mrkonjić (od 90. Jandrijević), Žlebački, Starjački (od 71. Šunde), Valenčak (od 85. Mihajlović), Haramina

Trener: Nikola Božić

Igrač utakmice: Danijel Valenčak (Pušća)

Gosti su s 2 gola Valenčaka došli do komforne prednosti koju su do kraja susreta i sačuvali. Domaćini su u 67. preko Blažeka došli do prilike ugroziti drugoplasiranu momčad prvenstva, ali igrači Pušće ubzo trećim golom (Lebački) potvrđuju pobjedu. Za završnih 2:3 s bijele točke precizan je bio ponovno Blažek.

Nakon 15. kola, polovice odigranih susreta, vodi Sloga Orešje s 34 boda, druga je Pušća s 30, Bregana je treća s 28 bodova, Novaki su jedanaesti s 18, Bestovje je trinaesto s 15 bodova, Zrinski je četrnaesti s 13, dok je Tigar Rakitje petnaesto s 10 bodova.

Jedinstvena županijska liga - 15. kolo

NOGOMET - Pobjede TOP-a i Save

TOP – BSK 4:0 (1:0)

Vojnović i Fabek za tri boda

Sudac: Antunović (Velika Gorica)

Pomoćnici: Mihalj (Velika Mlaka) i Meić (Donje Potočje)

Strijelci: 1:0 T. Fabek(26 – 11m), 2:0 Vojnović(56), 3:0 Vojnović(59), 4:0 P. Fabek(72)

TOP KERESTINEC: Šaplek, Lisec, Špehar, T. Fabek, Krnjus, P. Fabek (od 46. Poljanec), Jakopec, Holetić, Vojnović, Tolić (od 59. Dizdarević), Antunović

Trener: Berislav Gluić

BSK BRDOVEC: Škribulja, Nikolić, Horvat, Pažin (od 81. Košutić), Stipković, Ličić, Hranj, Miletić, Šantorić (od 62. Kuna), Karačić (od 46. Galjanić), Ivanić

Trener: Mario Lovrentijev

Igrač utakmice: Pavao Fabek (TOP)

Uraganskim ulaskom u prvenstvo pa zatim vožnjom u leru nekoliko kola i onda efikasnim završetkom igrači TOP – a osigurali su jesenski naslov u Jedinstvenoj županijskoj ligi. Uvjerljivo deklasiravši Brdovčane 4:0 uz kiks Laduča u Lukavcu, Kerestinčani odlaze na zimski odmor s jednim, ali vrijednim bodom viška u odnosu na drugoplasiranu Sutlu. I bez nekolicine prvotimaca domaćini su se u svih 90 minuta pokazali boljim takmacom. Prva polovina igre završena je minimalnim vodstvom 1:0 (strijelac s bijele točke T. Fabek), a onda u nastavku probudio se i Vojnović koji je s dva gola u kratkom periodu osigurao pobjedu. Za krajnjih 4:0 zaslužan je P. Fabek postigavši eurogol s ruba šesnaesterca.

Sava (S) – Croatia (H) 6:0 (5:0)

Croatia na koljenima

STRMEC – SC Lazina

Sudac: Lafter (Novo Selo Okićko)

Pomoćnici: Jurinić (Jastrebarsko) i Pirša (Donja Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Maruna(17), 2:0 K. Golubić(20), 3:0 Frajt(27), 4:0 J. Matošević(44), 5:0 K. Golubić(45), 6:0 Vlašić(80)

SAVA: Štefković, K. Golubić (od 46. Kočnar), Filipović (od 63. kruhek), Frajt, M. Matošević, Ovčariček, Maruna (od 46. Martinčević), J. Matošević (od 61. Vlašić), Mihelčić (od 46. T. Ivanović), Čakanić, Gavran

CROATIA HRAŠĆE: Mihalic (od 46. Jakše), Puhelek, Burić, Bičak (od 57. Žigrović), Trcak, J. Antolković, Oroz, Baček (od 71. Šeb), Babić, K. Antolković, Filipović

Trener: Vladimir Sever

Igrač utakmice: Karlo Golubić (Sava)

Lijepu pozivnicu za nastavak proljetne sezone ispisali su igrači Save svojim navijačima u posljednjem izlasku pred njih ove godine. Već nakon 45 minuta gosti su bili otpuhani s terena i na predah su otišli s pet golova zaostatka. Za Strmčane su pogađali dvaput Golubić te jednom Frajt, Maruna i Josip Matošević. Nastavak je ponudio mirniju igru sa samo jednim golom Vlašića. Činilo se da ni domaćini više ne idu punim gasom i da su duhom već na zasluženom odmoru...

Nakon 15. kola, polovice odigranih susreta, vodi TOP s 29 bodova, druga je Sutla s 28, dok je Sava na osmom mjestu s 22 boda.

SENIORI – A2 LIGA – 6. kolo Samobor – Hermes Aanalitica 85:84 (46: 43) (23:13, 23:30, 15:22, 24:19)

KOŠARKA - Pobjeda sa zvukom sirene

SENIORI – A2 LIGA – 6. kolo
Samobor – Hermes Aanalitica  85:84 (46: 43) (23:13, 23:30, 15:22, 24:19)

SAMOBOR: Levanić B. 7, Vranić, Gionechetti 10, Gašparac 15, Šilobod 4, Imbert, Levanić M. 6, Ušić 22, Belamarić 4, Pavičić, Baričević 17, Zadro; Trener: Josip Vlah

HERMES ANALITICA: Matolić, Kravos, Đurinović 6, Prgomet 23, Šabić 4, Garafolić 6, Perković 7, Penić 14, Tomašković, Gazić, Grgat 20, Rajić 4; Trener: Z. Mravak

Košarkaši Samobora u velikom derbiju 6. kola lige pobijedili su na domaćem terenu u infarktnoj završnici u posljednjoj sekundi utakmice košem Gašparca ekipu Hermes Analitice iz Zagreba s rezultatom 85:84, te tako s 5 pobjeda i 1 porazom zasjeli na prvo mjesto lige zajedno s ekipom Maksimira i Hermes Analitice. Samoborci su vrlo dobro ušli u utakmicu te do kraja prve četvrtine ostvarili 10 koševa prednosti 23:13. Međutim, tada Samoborci nisu pogodili s izmjenama i gosti u samo par minuta dolaze do egal igre, a na samom početku drugog poluvremena do vodstva od par koševa, koje održavaju do same završnice utakmice. U posljednjih 11 sekundi utakmice gosti imaju 1 koš prednosti i loptu koju nakon izvađanja na polovici Samoboraca kapetan Samoboraca Gionechetti majstoski presijeca, dodaje playu Gašparcu koji upošljava Baričevića na trici u samom kutu igrališta, koji iz teške pozicije preko ruku gostiju promašuje cijeli obruč, da bi Gašparac između tri gostujuća igrača uhvatio loptu i preko njih uspio u zadnjoj sekundi utakmice jednostavno ugurati loptu u koš za zasluženu pobjedu, na veliko veselje svoje ekipe i mnogobrojne publike.

Iako je cijela ekipa Samoboraca odradila lavovski posao, treba istaknuti odličnog centra Ušića, koji je podsjetio na tatine najbolje dane u Ciboni, pogađavši u serijama trice, dvice i zakucavanja, te jednom serijom od 13 uzastopnih koševa kada je bilo najkritičnije nije dopustio gostima da se odvoje na znatniju razliku.

Usto, odlično se u obrani nosio s visokim prvoligaškim igračem Grgatom. Uz Ušića, koji je ubilježio 22 koša, veliki je posao obavio Gašparac, odigravši svih 40 minuta i ubilježivši double- double učinak od 15 koševa i 10 asistencija, te uz njih i povratnik u ekipu Baričević sa 17 koševa.

Kod Hermes Analitice istaknuli su se učinkovitošću najiskusniji Prgomet s 23 i Grgat s 20 koševa.

KADETI – 1. HRL – 7. kolo Samobor – Zagreb 71:83 (25:53) (11:20, 14:33, 16:15, 30:15)

KOŠARKA - Nije bilo snage za preokret

SAMOBOR: Došen 8, Alilović, Jelić, Kupres 2, Iviček 4, Golić 7, Valenčak 13, Matijaščić 19, Živković 18; Trener: Marin Sedlar

ZAGREB: Herceg 4, Badžim, Medić 4, Majstorović 3, Bačevina, Palokaj 10, Vujatović 2, Macner 11, Tikvicki 2, Šamanić 17, Urukalo 4, Čubrilo 26; Trener: Andrej Tesla

U 7. kolu 1. HRL kadeta Samoborci su na domaćem terenu izgubili od ekipe kadeta Zagreba s rezultatom 71:83. Kadeti Samobora previše su griješili u prvom poluvremenu, što je rezultiralo s 28 koševa minusa. Drugo poluvrijeme prikazuju mnogo bolje izdanje, kako u obrani tako i u napadu, sustižu goste na desetak razlike, ali premalo vremena je bilo za preokret i iznenađenje, tek pristojan poraz.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Matijaščić s 19 i Živković s 18 koševa.

Kod Zagreba prva violina je bio Čubrilo s 26 ubačenih koševa.

KADETI – 3. HRL – 7. kolo Samobor II – Jaska 105:16 (45:11) (18:4, 27:7, 32:5, 28:0)

KOŠARKA - 89 koševa viška!

SAMOBOR II: Stanić 22, Jelić 15, Mišić 4, Peloza 6, Pecić 19, Kontak 6, Palčec 15, Šaban 10, Sedlar 8, Zorić; Trener: Marin Sedlar

JASKA: Štulec, Ivanković 11, Roić, Miklavec 5, Bobinski, Milković; Trener: Stunja

U 7. kolu 3. HRL kadeta Samoborci su na domaćem terenu došli do najuvjerljivije pobjede od 89 koševa viška protiv ekipe kadeta Jaske, pobijedivši ih s rezultatom 105:16.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Stanić s 22 i Pecić s 19 koševa.

Kod Jaske najučinkovitiji je bio Ivanković s 11 koševa.

MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 4. kolo Samobor – Fortuna 55:58 (24:29) (8:14, 16:15, 14:18, 17:11)

KOŠARKA - Ipak nisu uspjeli

SAMOBOR: Tatarević 4, Milakara 2, Knezović 11, Vrbančić, Strajher, Pecić 20, Kupres, Matović 4, Došen, Kufrin, Sedlar 14; Trener: Krešimir Klupač

FORTUNA: Mandić, Strniščak 1, Mršo, Anočić, Marić, Bogović 2, Prtenjača 16, Juričić 14, Modrić 6, Mlikotić 19, una, Kobaš; Trener: Hegeduš

U 4. kolu mlađi kadeti Samobora su na domaćem terenu tijesno izgubili od ekipe Fortune iz Zaprešića s rezultatom 55:58. Tijekom cijele utakmice ekipe se izmjenjuju u vodstvu, da bi gosti u samoj završnici ostvarili 3 koša prednosti, a Samoborcima u zadnjem napadu ne uspijeva pogoditi tricu za produžetak, tako da sretnijoj i spretnijoj ekipi Fortune odlaze bodovi.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Pecić s 20 i Sedlar sa 14 koševa.

Kod Fortune najučinkovitiji je bio Mlikotić s 19 koševa.

Liga 2003 – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 4. kolo Samobor – Fortuna 40:36 (20:18) (8:6, 12:12, 12:9, 8:9)

KOŠARKA - Na kraju - zasluženo

SAMOBOR: Mustafić 6, Jelić T. 4, Matijaščić, Đukić, Tišma 4, Rubinić 2,Dejanović 4, Markota, Jelić N., Došen 18, Baković, Sirovica, Sedlar 2; Trener: Nenad Tišma

FORTUNA: Bartolić, Brekalo M, Brekalo D. 14, Sporiš 2, Vukman 2, Martinčić 5, Tkalčević, Gašparić 5, Vranar, Horvat 8, Grubešić, Mršić; Trener: Hegeduš

U 4. kolu lige 2003. Samoborci su na domaćem terenu pobijedili ekipu Fortune iz Zaprešića s rezultatom 40:36. U izjednačenoj utakmici Samoborci ulaze u zadnju četvrtinu s 5 koševa prednosti koje uspješno brane do kraja utakmice za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Došen s 18 i Mustafić sa 6 koševa.

Kod Fortune najučinkovitiji je bio Brekalo D. sa 14 koševa.