Pokazali karakter

BREGANA – Igralište Grablice

Sudac: Novosel (Desinec)

Pomoćnici: Drkulec (Purgarija) i Gregorić (Desinec)

Strijelci: 0:1 Žauhar(5), 1:1 Matijaščić(20), 1:2 Kartelo(30), 2:2 Škacan(40), 3:2 Ovčarić(86), 4:2 Ovčarić(89), 5:2 Župančić(90)

BREGANA: Štibić, Škacan (od 70. Muranić), P. Runtas, Lehpamer, Tančak (od 75. Grgat), Ivandić, Ovčarić, Kasalo, I. Runtas, Župančić, Matijaščić (od 56. Ahlin)

SAVA DRENJE: Filipčić, Preskar, T. Šoštarić, Žauhar (od 55. Jagustović), Gotal, Kartelo, Đeno, Čuhaš (od 65. Đurđević), M. Šoštarić, Vrhovski, Posavec

Trener: Miroslav Šorgić

Crveni karton: Preskar (65)

Igrač utakmice: Matija Župančić (Bregana)

Igrači Bregane pokazali su karakter – nije ih omeo ni dvostruki minus protiv Drenjana koji su uspješno nadoknadili da bi zatim u posljednjim minutama s tri gola potvrdili 7. uzastopnu pobjedu. Gosti su od 5. minute vodili golom Žauhara kojeg je 15 minuta kasnije poništio Matijaščić. Poklon bon Štibića nakon pola sata igre koristi Kartelo za novu prednost igrača iz Drenja. No, ni tu nije bio kraj preokretima u prvom dijelu jer Škacan na asistenciju strijelca Matijaščića drugi put šalje loptu u Filipčićevu mrežu za 2:2 na odmoru. Od 65. minute gosti igraju s igračem manje koji im je stigao na naplatu u zadnjih 5 minuta. Dvostruki strijelac bio je Ovčarić, a točku na „i“ postavio je igrač susreta Župančić.

Novaki – Kupinec 3:6 (1:2)

Lagani propuh u obrani

NOVAKI – ŠRC Novaki

Sudac: Benković

Pomoćnici: Blažević (oba iz Zaprešića) i Grgurić (Brdovec)

Strijelci: 0:1 Tandarić(7), 0:2 Matko(42), 1:2 Letinčić(43), 1:3 Mravak(55), 1:4 Samardžija(65), 2:4 Matijaščić(73), 2:5 Smičiklas(75), 2:6 Plešić(77), 3:6 Matijaščić(84)

NOVAKI: Dorotić, Skukan (od 46. Ivanović), Marko Žugec (od 46. Širanović), Barbarić, Janjić, Gestić, Rasi, Horvatin, Matijaščić, M. Golubić, Letinčić

KUPINEC: Papak, Tandarić, Popović, Turk (od 40. Beg), Klepin (od 84. Jambrešić), Kolar, Mravak, Matasić, Samardžija, Matko (od 75. Plešić), Smičiklas

Trener: Tomisalv Kelava

Igrač utakmice: Josip Mravak

Propuh u obrani Novaka gosti koriste i odnose sve bodove put Kupinca. Prvi dio završava sa 1:2 za goste koji u nastavku još pojačavaju tempo pa ubrzo bježe na nedostižnih 1:4. Za domaćine se najviše istaknuo Matijaščić s 2 gola.

Mladost (L) - Bestovje 2:1 (1:0)

Nisu mogli ni do boda

LUKA – Igralište Mladosti

Sudac: Lacković (Jablanovec)

Strijelci: 1:0 Borovnjak(45), 2:0 Vlašić(55), 2:1 Jupić(75)

MLADOST LUKA: Pilski, Ružak, Lojen (od 73. J. Kajfež), Kahlina, Pirički (od 49. Masnjak), Kleković, Petek (od 46. M. Kajfež), Ružić (od 88. Đurđević), Gorički, Vlašić, Borovnak (od 62. Ružić)

BESTOVJE: Đurđević, Kapus, Frajtić (od 66. Mišić), Golub, Šantalab, Sviben, Krnjić, Blažek, Šikić, Jupić, Moštak

Trener: Domagoj Francetić

Igrač utakmice: Marko Vlašić (Mladost)

Domaćini u najbolje vrijeme (smiraj prvog dijela) dolaze do gola prednosti kada Borovnjak izmiče pažnji obrane Bestovja. Na 2:0 u 55. postavlja Vlašić i stavlja dodatni teret na leđa igračima gostujuće momčadi. Bestovljani preko Jupića u 75. stižu do gola minusa, no daljnji lov na bod nije bio uspješan pa domaćini slave minimalnu pobjedu.

Pušća – Tigar Rakitje 1:0 (1:0)

Moglo je i gore

DONJA PUŠĆA – SRC Pušća

Sudac: Radišić

Pomoćnici: Matić (oba iz Zaprešića) i Krušlin (Ključ Brdovečki)

Strijelci: 1:0 Džanko(35)

PUŠĆA: Mauchinga, M. Bernardić, Barun, Đurinski, Brekalo, Mrkonjić, T. Bernardić (od 61. Valenčak), Žlebački, Džanko (od 86. Mihaljević), Starjački, Haramina

Trener: Krunoslav Vidak

TIGAR RAKITJE: Husak, Maslač, Hlevnjak, Borić, Petković (od 83. Perušina), Jerković, Likić, Bungić, Horvat (od 55. Pavlović), Horvatek (od 68. Marković), Martić (od 74. Matić)

Trener: Dragutin Stojanović

Igrač utakmice: Željko Haramina (Pušća)

Cijeli niz izglednih prilika domaćini su zapucali, no ipak su i s jednim postignutim golom uspjeli osigurati tri boda. Gosti su se uglavnom branili i pokušavali priprijetiti iz kontri koje nisu uspjeli realizirati. Gol vrijedan pobjede djelo je Džanka iz 35. minute.

Zrinski – Krašić 3:6 (1:3)

Najlošija obrana se opet iskazala

FAKAŠEVEC – Igralište Široki grm

Sudac: Šoić (Galgovo)

Pomoćnici: Kožul (Samobor) i Velić (Lug Samoborski)

Strijelci: 0:1 Tuček(4), 1:1 Draclin(14), 1:2 K. Novosel(21 – 11m), 1:3 Gojšić(39), 2:3 Kordić(47), 2:4 K. Novosel(62), 2:5 M. Tuček(66), 3:5 Pavlović(80), 3:6 M. Novosel(89)

ZRINSKI: Kožarec, Prelec (od 80. A. Horvat), Koletić (od 73. Oslaković), Pavlović, T. Vrančić, Baltić (od 46. A. Šarić), J. Šarić, Ištuk, Blažević, Kordić (od 50. Radovanić), Draclin

KRAŠIĆ: Šimatić, F. Penić, D. Tukić (od 90. K. Penić), Ferenčić, J. Tukić, Tuček (od 70. Cipurić), Prstac, K. Novosel (od 78. M. Novosel), Vrbetić, Gojšić (od 89. Ilijanić), Benković

Trener: Ivan Županac

Igrač utakmice: Mario Tuček (Krašić)

Da domaćini muku muče s obranom to je poznato (37 primljenih pogodaka u 14 kola, druga najlošija obrana) pa je ponovna loša prezentacija defenzive koštala je igrače Zrinskog 3:6 poraza. Gosti su zagospodarili rezultatom od 4. minute i na predah otišli s 2 gola prednosti (1:3). U razdoblju od 62. do 65. minute s nova dva gola Krašićana pitanje pobjednika je bilo riješeno. U zadnjih 10 minuta prvo Pavlović smanjuje na 3:5, a zatim za konačnih 3:6 pogađa Novosel u 89.

Nakon 14. kola vodi Sloga Orešje s 34 boda, druga je Bregana s 27, Novaki su jedanaesti sa 17, Bestovje je trinaesto s 15, Zrinski je četrnaesti s 13 bodova, dok je Tigar Rakitje na petnaestom mjestu s 9 bodova.

Počinje 2. Šojkina zimska liga

REKREACIJA - Bregima Samoborskoga gorja

Hrvatsko planinarsko društvo Japetić i ove godine poziva sve zaljubljenike u trčanje i hodanje na 2. Šojkinu zimsku ligu, koja se održava na lijepim brežuljcima Samoborskoga gorja.

Prvo kolo počinje već ove subote, 15. studenoga, u 10 sati, ispred Šoićeve kuće u Malom Lipovcu, a liga će se, kroz 15 kola, odvijati sve do 21. veljače iduće godine.

Službeno pravilo lige je da, obzirom na zahtjevnost staze, svi natjecatelji nastupaju na vlastitu odgovornost te organizator ne odgovara za eventualnu štetu prije, za vrijeme ili poslije utrke.

Neslužbeno pravilo je da svaki natjecatelj ostane na druženju nakon utrke barem u dužini onog vremena koje je ostvario na utrci.