3. HNL zapad - 12. kolo Vrapče – Samobor 2:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 Škvorc(3), 0:2 Brdarić(12), 1:2 Rihtar(61 – 11m), 2:2 Šugić(78)

VRAPČE: Cingulin, Trupec (od 21. Ranogajac), Rihtar (od 75. Šugić), Miloš, Borčić, Halužan, Galešić, Panza, Gorgiev, Čolaki (od 46. Obšivač), Bazina

Trener: Denis Bezer

SAMOBOR: Ilić, Horvat, Vrančić, Kostanjski, Ivkovčić, Hasan (od 83. Drušković), Škvorc (od 70. Regović), Guliš, Brdarić, Brujić, Mihelčić (od 87. Grgečić)

Igrač utakmice: Mirko Šugić (Vrapče)

Nakon pet kola "u ništa" Samoborci se s uvijek nezgodnog gostovanja vraćaju s bodom koji je prema tijeku kretanju rezultata i više nego zaslužen. Domaćini dosta „meko“ ulaze u suret pa grešku vratara Cingulina iz treće minute u 0:1 pretvara Škvorc. Samo desetak minuta kasnije Brdarić prati Horvatov ubačaj s boka i ponovno šokira stotinjak gledatelja na tribinama. Do odmora se razvoj događaja na terenu smirio pa gosti s lijepom zalihom odlaze na odmor. Vrapčanci se vraćaju u meč nakon sata igre kad Kostanjski igra rukom u 16 – ercu, a s bijele točke precizan je Rihter. Na 1:2 gosti imaju priliku prelomiti susret, ali Brujić predugo oklijeva pa njegova prilika odlazi prvo u blok, a onda i u nepovrat. Trener Vrapča Bezer u 75. mijenja strijelca Rihtera za Šugića koji mu to za uzvraća samo 3 minute kasnije golom za egal. Do kraja meča Vrapče je još imalo priliku za pobjedu (lopta odsjela na prečki), no konačni preokret ne bi bio zaslužan prema viđenim zbivanjima na terenu.

Nakon 12. kola vodi GNK Dinamo II s 28 bodova, drugi je Novigrad s 24, dok je Samobor na četrnaestom mjestu s 10 bodova.

1. Hrvatska rukometna liga - 7. kolo Rudar - Crikvenica 24:21 (13:9)

RUKOMET - Pobjeda za drugo mjesto

1. Hrvatska rukometna liga - 7. kolo
Rudar - Crikvenica 24:21 (13:9)

Iako su se pribojavali iskusnih gostiju iz Crikvenice, rukometaši Rudara lakše od očekivanog došli su do nove pobjede koja ih drži na drugom mjestu prvenstvene ljestvice. Rudari su otvorili utakmicu s 3:0, a ostvareno vodstvo postepeno povećavaju pa u 27. minuti prvog dijela imaju uvjerljivih 13:7, da bi gosti do kraja poluvremena uspjeli smanjiti na 13:9. U nastavku Rudari odmah rade novu seriju i povećavaju vodstvo na 16:9, a uskoro na semaforu svijetli visokih 20:11 u njihovu korist. Uvjerljivo vodstvo i osigurana pobjeda dala je mogućnost treneru Rudara da pruži priliku igračima s manjom minutažom, što gosti koriste i smanjuju rezultat na konačnih 24:21. Bila je ovo još jedna dobra utakmica cijele ekipe, a poznata rudarska obrana, predvođena odličnim Lukom Bumbakom, bila je ključ uspjeha.

RUDAR: F.Kumerle; T.Fabeković; F. Skendrović 2; M.Štajnkler 1; S. Šujster 3; D. Banjedvorec; L. Gaća; Z. Fabeković 1; D. Trčak 5; P. Fresl; J. Štajnkler 1; A. Trčak 3; L. Bumbak; E. Fresl 5; Z. Đikić 2;

U 8. kolu Rudari gostuju u Županji.

1. Hrvatska kadetska rukometna liga - 3. krug Rudar - Marina Kaštela 20:16 (10:9) Rudar - Hrvatski Dragovoljac 28:21 (12:8)

RUKOMET - Dvije sigurne pobjede

U 3. krugu natjecanja 1. HKRL kadeti Rudara osvojili su nova 4 boda, pobijedivši ekipe Marina Kaštele i Hrvatskog dragovoljca. U obje utakmice Rudari su se pokazali kao kvalitetnija ekipa i pobjede niti u jednom trenutku nisu dovedene u pitanje. Razlika u kvaliteti i izostanak rezultatske neizvjesnosti omogućile su treneru domaćih da često rotira postave, a priliku su dobili svi igrači. Bila je ovo peta pobjeda u nizu koja Rudare pozicionira među vodeće ekipe koje će se boriti za nastup na završnici PH.

RUDAR: Otmačić; Barišić 1; Kišiček 1; Rođak 5; Gaća 1; Frketić 5; Skendrović 4; V. Runtas 7; Piršić ; Banjedvorec 8; Kus;I. Mataušić 3; J. Runtas 1; Škiljan12;

Natjecanje u 1. HKRL nastavlja se 22. i 23.11. utakmicama 4. kruga, a naši kadeti gostuju u Splitu kod ekipa Akademija Bali-Metličić i Metković 1963.

KADETI – 1. HRL – 6. kolo Cibona – Samobor 91:55 (37:29) (18:13,19:16,27:11,27:15)

KOŠARKA - Šira klupa odlučila

KADETI – 1. HRL – 6. kolo
Cibona – Samobor  91:55 (37:29) (18:13,19:16,27:11,27:15)

SAMOBOR: Dorotić 9, Došen 10, Alilović, Kupres, Iviček, Golić, Valenčak 12, Matijaščić 14, Živković 10; Trener: Marin Sedlar

CIBONA: Jarnjak 4, Matanović 12, Jularić 26, Bistrović 9, Jeličić 6, Jelić 2, Brzović, Nakić, Galić 4, Bianković, Jedčinović, Nikić 28; Trener: Dulibić

U 6. kolu 1. HRL kadeta Samoborci su na gostujućem terenu izgubili od ekipe kadeta Cibone s rezultatom 91:55. Kadeti Samobora do polovice druge četvrtine imaju egal rezultat 20:20. Tada dolazi do izražaja šira klupa Cibone i odmorniji igrači Cibone ostvaruju do poluvremena 8 koševa prednosti, da bi u drugom poluvremenu u potpunosti nadigrali Samoborce i ostvarili uvjerljivu pobjedu.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Matijaščić sa 14 i Valenčak s 12 koševa.

Kod Cibone najučinkovitiji su bili Nikić s 28 i Jularić s 26 koševa.

KADETI – 3. HRL – 6. kolo Sportvizija – Samobor II 32:59 (18:33) (6:21,12:12,10:14,4:12)

KOŠARKA - Agresijom do pobjede

SAMOBOR II: Stanić 13, Jelić 6, Čakanić 11, Peloza, Mišić 9, Zorić, Pecić, Kontak 8, Palčec, Bedeniković 4, Kupres 8; Trener: Zdravko Džimbeg

SPORTVIZIJA: Tomić, Vukušić 4, Spajić, Jovović, Wilder, Grgić, Paleščak, Horvatić 4, Vranić 18, Jagunić, Jeričević 6, Čačija; Trener: D. Rupnik

U 6. kolu 3. HRL kadeta Samoborci su na gostujućem terenu pobijedili ekipu kadeta Sportvizije s rezultatom 32:59. Nakon početnog vodstva domaćina od 4:0 Samoborci su malo agresivnijom igrom ostvarili seriju od 19:0 i više nije bilo nikakve nedoumice o pobjedniku. Na kraju zaslužena i uvjerljiva pobjeda druge ekipe kadeta Samobora.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Stanić s 13 i Čakanić s 11 koševa.

Kod domaćina najučinkovitiji je bio Vranić s 18 koševa.

MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 3. kolo Dugo Selo – Samobor 15:101

KOŠARKA - Velika razlika u kvaliteti

SAMOBOR: Tatarević 18, Knezović 17, Pecić 14, Guliš 10, Kontak 12, Matović 6, Deklman 12, Vrbančić 4, Došen 8, Milakara; Trener: Krešimir Klupač

U 3. kolu mlađi kadeti Samobora su na gostujućem terenu više nego uvjerljivo pobijedili ekipu Dugog Sela s rezultatom 15:101. Prevelika je bila razlika u kvaliteti na strani Samoboraca, tako da su domaćini samo čekali kraj utakmice.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Tatarević s 18 i Knezović sa 17 koševa.

VETERANI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 2. kolo Centar Lug – Samobor 46:73 (24:31) (9:14,15:17,2:26,20:16)

KOŠARKA - Lokalni derbi Samoborcima

SAMOBOR: Župančić 8, Antunović 8, Bujanić 6, Škiljan K. 14, Džimbeg, Močan 10, Škiljan Z. 3, Mustafić 3, Pavšek 10, Golić 6, Sedlar 5; Trener: Krešimir Klupač

CENTAR LUG: Bogolin 4, Pavlović 10, Tot 7, Novosel 1, Antolović 9, Radoš 4, Čavlović 6, Govekar 5; Trener: Magdić

Veterani Samobora u 2. kolu lige došli su i do druge uvjerljive pobjede pobijedivši u lokalnom derbiju domaćina ekipu Centar Luga s rezultatom 46:73. Nakon izjednačene igre u prvom poluvremenu Samoborci su u trećoj četvrtini odigrali maestralno dobivši tu dionicu s 26:2, nakon čega su zadnju dionicu odigrali u ležernijem ritmu.

U pobjedi Samoboraca istakli su se učinkovitošću Krešo Škiljan sa 14, te Močan i Pavšek, oba s po 10 koševa.

Kod Centar Luga najučinkovitiji je bio Pavlović s 10 koševa.