1.HRL - 6. kolo Moslavina - Rudar 28:27 (10:15)

RUKOMET - Pali u završnici

1.HRL - 6. kolo
Moslavina - Rudar  28:27 (10:15)

Rukometaši Rudara odigrali su još jednu odličnu utakmicu na gostovanju u Kutini, ali na žalost svojih brojnih navijača, dobru igru nisu uspjeli okruniti i bodovima. U derbiju 6. kola, 1. HRL Rudari su gostovali kod ekipe Moslavine, jednog od pretendenata za osvajanje prvog mjesta, i veći dio utakmice imali su rezultatsku prednost te bili na korak da prirede veliko iznenađenje i radost svojim navijačima, koji su u velikom broju došli u Kutinu podržati svoje ljubimce.

Rudari su dobro otvorili utakmicu i nakon početnih 3:3, prelaze u vodstvo i stvaraju rezultatsku prednost koja na poluvremenu iznosi obećavajućih 15:10. U prvom poluvremenu sve je štimalo u igri Rudara koji su dobrom obranom i sigurnim i discipliniranim napadom potpuno neutralizirali ambicije favoriziranog domaćina.

U nastavku domaćini kreću na sve ili ništa i tada dolazi do izražaja činjenica da su Rudari ipak novajlije u ligi, a domaćin ekipa koja pretendira na povratak u Premier ligu i u određenim krugovima ima daleko jači rejting. Uspijevali su Rudari održavati prednost do 53. minute i vodstva 23:21, kada domaćini s igračem više rade mini seriju i nakon početnih 1:0 prvi puta dolaze u vodstvo. Stečenu minimalnu prednost iskusniji domaćini znali su sačuvati do kraja utakmice i s nova dva boda preuzimaju vrh prvenstvene ljestvice.

Rudari su u Kutini prikazali dobar rukomet i opravdali svoju visoku poziciju na prvenstvenoj ljestvici. Nakon 6. kola ekipa Rudara s 8 bodova zauzima 3. mjesto, iza ekipa Moslavine i KTC-a.

RUDAR: F.Kumerle; T.Fabeković; M.Štajnkler 2; S. Šujster 2; D. Z. Fabeković; D. Trčak 7; P. Fresl; J. Štajnkler 2; A. Trčak 2; L. Bumbak; E. Fresl 6; Z. Đikić 6

U 7. kolu Rudari gostuju u Kutini, kod dosad neporažene ekipe Moslavine. Utakmica Moslavina - Rudar igra se u nedjelju, 26. listopada, s početkom u 18.00 sati.

1. Hrvatska kadetska rukometna liga - 2. krug Arbanasi - Rudar 19:28 (11:15) Zadar - Rudar 20:27 (12:12)

RUKOMET - Dvije pobjede u Zadru

Dvije uvjerljive pobjede ostvarili su kadeti na gostovanju u Zadru, u sklopu 2. kruga 1. HKRL. U prvoj utakmici Rudari su pobijedili ekipu Arbanasa rezultatom 28:19, a utakmica je poslužila kao zagrijavanje za utakmicu protiv kvalitetnije ekipe Zadra, koja je bila na rasporedu odmah nakon utakmice s ekipom Arbanasa. U drugoj utakmici domaćini su uspijevali održavati rezultatsku neizvjesnost do početka drugog poluvremena, kada Rudari stvaraju prednost od 4 pogotka razlike i stvari postavljaju na svoje mjesto. Do kraja utakmice sigurnom igrom u napadu i čvrstom obranom naši dečki povećavaju prednost na konačnih 27:20. Osvojeni bodovi u Zadru predstavljaju značajan kapital u borbi za poredak od 1. do 8. mjesta, koji osigurava nastup na završnici PH.

RUDAR: Otmačić; Cvetković; Barišić; Kišiček; Rođak; Gaća; Frketić; Skendrović; J. Runtas; V. Runtas; Piršić; Banjedvorec; Mataušić; Kus

Natjecanje u 1. HKRL nastavlja se 9. studenoga, utakmicama 3. kruga, a naši kadeti u svojoj dvorani ugošćuju ekipe Marine Kaštela i Hrvatskog dragovoljca.

Samoborski borci nastupili u poljskom gradu Lubowo

K1 i MMA - Ivkovčić gušenjem do pobjede

25. je listopada u poljskom gradu Lubowo kraj Poznana, održano K-1 i MMA natjecanje na kojem su nastupili članovi Kickboxing kluba TNT Samobor: Antonio Ivkovčić, Ivan Kenjereš i Karlo Trnar pod vodstvom Nenada Šančića.

Najboljim i najspremnijim se pokazao Antonio Ivkovčić, koji je već u 1. rundi gušenjem pobijedio svog protivnika.

Ivan Kenjereš je nakon dobre borbe izgubio podijeljenom sudačkom odlukom 2:1, a Karlo Trnar je izgubio sudačkom odlukom 3:0.

N.Š.

SENIORI – A2 LIGA – 3. kolo Samobor – Zapad 92:78 (43:35) (28:16, 15:19, 28:23, 21:20)

KOŠARKA - Briljirali Gionechetti i Gašparac

SENIORI – A2 LIGA – 3. kolo
Samobor – Zapad  92:78 (43:35) (28:16, 15:19, 28:23, 21:20)

SAMOBOR: Levanić B. 2, Vranić, Gionechetti 16, Šilobod 15, Gašparac 21, Imbert, Levanić M. 12, Planinčić, Pavičić 2, Belamarić 2, Baričević 22, Sladić; Trener: Josip Vlah

ZAPAD: Delić 2, Slivonja, Kralj 23, Markočić 12, Čar 7, Krpeljević, Gogić 11, Čolak 21, Banić 2, Ivšić, Čuže; Trener: P. Poredoš

Košarkaši Samobora u 3. kolu lige pobijedili su na domaćem terenu ekipu Zapada iz Zagreba rezultatom 92:78. Samoborci su otvorili vrlo učinkovito utakmicu, tako da već polovicom prve četvrtine imaju najveću prednost na utakmici od 17 koševa prednosti. U tom periodu briljirali su kapetan Gionechetti s atraktivnim zakucavanjima, play Gašparac s lucidnim asistencijama i centar Baričević s neugodnim po protivnika blokadama i skokovima. U nastavku ovoj trojki su se pridružili odličnom igrom Šilobod i Matej Levanić, tako da je samo bilo pitanje s kojim porazom će se gosti izvući iz Samobora.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Baričević s 22, Gašparac s 21, Gionechetti sa 16, Šilobod s 15 i Levanić Matej s 12 koševa.

Kod Zapada najučinkovitiji su bili bivši prvoligaški igrači Kralj s 23 i Čolak s 21 košem.

KADETI – 1. HRL – 5. kolo Samobor – Cedevita 55:114 (27:47) (12:21, 15:26, 18:35, 10:32)

KOŠARKA - Oslabljeni nisu mogli više

SAMOBOR: Došen 5, Alilović 5, Kupres 2, Iviček 3, Golić 6, Matijaščić 22, Živković 12; Trener: Marin Sedlar

CEDEVITA: Jordano 5, Jacović 12, Ogrizović 16, Blažević 13, Montana 6, Ivanković 4, Maihalić 10, Krajinović 7, Parlov 7, Herc 18, Dobroja 14, Bakrač 2; Trener: Rupčić

U 5. kolu 1. HRL kadeta prilično oslabljeni Samoborci su na domaćem terenu izgubili od ekipe kadeta Cedevite s rezultatom 55:114. Kadeti Samobora na početku utakmice donekle su pružali otpor jakoj Cedeviti, ali kako utakmica odmiče otpor ekipe Samobor s pretankom klupom naglo pada te na kraju gosti uvjerljivo slave pobjedu.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Matijaščić s 22 i Živković s 12 koševa.

Kod Cedevite najučinkovitiji je bio Herc s 18 koševa.

KADETI – 3. HRL – 5. kolo Pešća-Cedevita – Samobor II 60:57 (35:21) (13:12, 22:9, 10:19, 15:17)

KOŠARKA - Izgubili u dramatičnoj završnici

SAMOBOR II: Stanić 9, Jelić 24, Šaban, Knezović, Mišić 6, Pecić, Čakanić, Kontak 17, Crnić, Bedeniković, Kupres 1, Zorić; Trener: Zdravko Džimbeg

PEŠĆA-CEDEVITA: Rogošić 6, Poznanović, Bokulić 12, Kolarec, Dokmanović 9, Kapetanović 2, Radman 2, Antić 11, Lušić 6, Rušec 12, Šarić, Prister; Trener: Đ. Zatezalo

U 5. kolu 3. HRL kadeta Samoborci su na gostujućem terenu tijesno izgubili od ekipe kadeta Pešća-Cedevita rezultatom 60:57. Boljom igrom domaćini do poluvremena ostvaruju 14 koševa prednosti. U drugo poluvrijeme Samoborci ulaze agresivnijom igrom u obrani i bržim napadom, tako da polovicom zadnje četvrtine dolaze do egal rezultata. U dramatičnoj završnici domaćini dolaze do 3 koša prednosti, dok Samoborci u zadnjem napadu promašuju tricu i mogućnost da u produžetku dođu do pobjede.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Jelić s 24 i Kontak sa 16 koševa.

Kod domaćina najučinkovitiji su bili Rušec i Bokulić, oba s po 12 koševa.

KOŠARKA - PRVENSTVO SPORTSKIH ŠKOLA

KOŠARKA - Samobor protiv Cibone

PRVENSTVO SPORTSKIH ŠKOLA LIGA 2002. – 1. HRL – 5. kolo

Cibona – Samobor 58:14 (31:6) (13:4, 18:2, 19:4, 8:4)

PRVENSTVO SPORTSKIH ŠKOLA LIGA 2002. – 1. HRL – 6. kolo

Samobor – Pešća-Cedevita 14:18 (6:9) (3:1, 3:8, 4:2, 4:7)