21. memorijalni turnir - Slavonski Brod, 18. listopada

KARATE - Zrinka Pezer silovito

21 godinu zaredom Karate klub Slavonski Brod organizira memorijalni turnir za svoje poginule članove koji su život izgubili u Domovinskom ratu. U gradskoj sportskoj dvorani Vijuš ove godine se okupilo 325 sportaša iz 41 kluba Hrvatske, Slovačke, BiH, Makedonije i Srbije. Karate klub Samobor nastupio je sa šest sportaša, koji su u klupske vitrine donijeli i šest medalja - četiri zlata, jedno srebro i jednu broncu.

Najuspješnija u Slavonskom Brodu bila je Zrinka Pezer, koja se pozlatila u svojoj katagoriji (seniorke do 50 kg), ali kasnije i u otvorenoj kategoriji, u kojoj je Zrinka pokazala veliko srce i kvalitetu.

Silvia Buzaljko je u konkurenciji seniorki do 68 kg također bila najbolja te suvereno osvojila titulu najbolje.

Zlatom se nakon dugogo vremena okitio i Zrin Pezer, koji je nastupio u konkurenciji seniora do 67 kg.

Korak do zlata (osvojio srebro) bio je kadet Igor Katanec-Beketić u konurenciji kadeta do 70 kg, dok je junior Luka Komes u kategoriji do 76 kg osvojio broncu.

Ovaj puta je jedini bez medalje ostao Emil Vrkljan, koji nije imao svoj dan.

Naredni nastup karateka Karate kluba Samobor predviđen je već iduće subote na Dar festu u Daruvaru.

Hungarian Open - Budimpešta, 18. listopada

KARATE - Dino Šimunec osvojio Budimpeštu

Hungarian Open  - Budimpešta, 18. listopada

Ove subote u glavnom gradu Mađarske održan je Hungarian Open, turnir u karateu koji je okupio 825 natjecatelja iz 9 država. Samoborski karatisti u Budimpeštu su otputovali s mladim snagama i opet su potvrdili svoju visoku klasu.

Najuspješniji je bio Dino Šimunec u kategoriji učenika -35 kg, koji je pokazao svoj velik potencijal i na ovom međunarodnom turniru. Mađari su poznati po vrlo kvalitetnom radu s mlađim uzrastima u karateu, ali Dino je suvereno prošao kroz četiri borbe i zasluženo osvojio zlatno odičje u njihovom dvorištu.

Malo manje uspješna je bila Paula Šogorić u kategoriji ml. kadetkinja -47 kg i osvojila srebrno odličje. Paulin uspjeh je i veći, ako se zna da je Paula još učenica, a ravnopravno se nosila i s dvije godine starijim protivnicama.

Kolekciju odličja je upotpunio Ian Baždar u kategoriji kadeta +70kg osvojivši broncu. Ian je pobijedio i kasnijeg pobjednika, jer je njegova kategorija rađena po sistemu skupina, gdje se borio svatko protiv svakog.

Leonard Šogorić i Kruno Fadljević poraženi su u borbama za bronce, dok su Dorian Romić i Lucija Gečević ostali bez zapaženijeg rezultata.

Uz šampionski nastup Dine, svakako vrijedi spomenuti i izuzetan nastup Krune Fadljevića, kojemu je ovo bio tek treći turnir u borbama, jer se u dosadašnjem dijelu karijere Kruno natjecao samo u katama.

12. međunarodno otvoreno prvenstvo Grada Samobora

STOLNI TENIS - I opet Roko Tošić

U nedjelju, 19. listopada, u sklopu proslave Dana grada Samobora odigrano je 12. međunarodno otvoreno prvenstvo Grada Samobora u stolnom tenisu.

Nastupilo je preko 200 stolnotenisača iz Hrvatske i Slovenije, a otvorenju su nazočili pročenik Juro Horvat i tajnica Samoborskog športskog saveza Marijana Radek.

Grand Prix kategorija je ponudila vrhunske partije, i ovaj puta s pobjednikom Rokom Tošićem, a viceprvak je bio mlada hrvatska nada Tomislav Pucar. Tomislav Kolarek, član brončane ekipne hrvatske reprezentacije iz Portugala, bio je treći, a Tomislav Japec četvrti.

Zara Ilić u mlađim kadetkinjama osvaja zlato, Lana Gracin u najmlađim kadetkinjama, Eva Zečević u klincezama i Anamarija Hribar u juniorkama srebro. Ana Znika u klincezama, Klara Znika u kadetkinjama i Katarina Žitković u juniorkama bile su treće.

Kod veterana do 40 godina bilježi se 3. mjesto Pave Jozića, kod veteranka drugo mjesto osvaja Ivana Medvedović i četvrto Jasna Šinko.

1. HRL - 5. kolo Rudar - Osijek 29:28 (13:12)

RUKOMET - Teško do novih bodova

1. HRL - 5. kolo
Rudar - Osijek  29:28 (13:12)

Rukometaši Rudara do novih bodova došli su teže od očekivanog. U dobroj i neizvjesnoj utakmici uspjeli su pobijediti odličnu ekipu Osijeka rezultatom 29:28, poluvrijeme 13:12 za Rudare. Nakon domaćinovog početnog vodstva 1:0, gosti preuzimaju incijativu i održavaju prednost do rezultata 4:6, kada Rudari serijom 5:0 preokreću rezultat i stvari postavljaju na svoje mjesto. Sigurnom igrom u napadu domaćini održavaju prednost od tri pogotka razlike te u posljednju minutu prvog dijela ulaze s vodstvom 13:10. Umjesto da mirnim i organiziranim napadom povećaju prednost, domaći igrači brzopleto upropaštavaju dva napada, što odlični gosti koriste i smanjuju zaostatak na za njih obećavajućih 12:13. Početkom nastavka gosti koriste nekoliko isključenja u redovima Rudara i brojčanu prednost na terenu pretvaraju u svoje vodstvo, koje održavaju do rezultata 17:18. Domaćini uspijevaju izjednačiti i prijeći u vodstvo te imaju prednost od 1-2 pogotka prednosti, ali uporni gosti se uspijevaju vratiti i u 50. minuti rezultat je 25:25. U narednih 8 minuta Rudari uspijevaju postići tri pogotka i pritom sačuvati svoju mrežu netaknutu, a semafor pokazuje "uvjerljivih" 28:25. Pad koncentracije u redovima domaćina i pomisao da je sve gotovo gosti koriste i minutu do kraja smanjuju na 28:27. U svom posljednjem napadu Rudari četvrtim pogotkom Erika Fresla 20-ak sekundi prije kraja utakmice postižu svoj 29. pogodak i osiguravaju teško, ali zasluženo izborenu pobjedu. U preostalom vremenu gosti uspijevaju postići pogodak za konačnih 29:28. Velik broj domaćih navijača dugotrajnim pljeskom ispratilo je aktere ove izuzetno zanimljive i kvalitetne utakmice. Rudari s novim bodovima drže čelo prvenstvene ljestvice ispred ekipa Metkovića, Moslavine i KTC-a te mirno mogu očekivati sljedeće prvenstvene utakmice. Gosti iz Osijeka predstavili su se u odličnom izdanju i malo je nedostajalo da svoju odličnu igru okrune osvajanjem kojeg boda.

RUDAR: F.Kumerle; T.Fabeković; F.Skendrović 1; M.Štajnkler 2; S. Šujster 3; D. Banjedvorec, L. Gaća; Z. Fabeković; D. Trčak 8; P. Fresl; J. Štajnkler 4; A. Trčak 7; L. Bumbak; E. Fresl 4; Z. Đikić

U 6. kolu Rudar gostuje u Kutini, kod dosad neporažene ekipe Moslavine.

SENIORI – A2 LIGA – 2. kolo Dubrava – Samobor 99:86 (47:42) (18:26, 29:16, 34:21, 18:23)

KOŠARKA - Izmjene prosule vodstvo

SENIORI – A2 LIGA – 2. kolo
Dubrava – Samobor  99:86 (47:42) (18:26, 29:16, 34:21, 18:23)

SAMOBOR: Levanić B. 3, Vranić, Gionechetti 8, Šilobod, Levanić M. 18, Imbert 3, Baričević 24, Belamarić 9, Pavičić 1, Gašparac 20; Trener: Josip Vlah

DUBRAVA: Škara 20, Filić 2, Bešlić F., Bešlić S. 5, Vujić, Stojić 18, Oršanić 5, Bjelanović, Cukrov 23, Jurković, Perić 19, Tomić 7; Trener: I. Lozanić

Košarkaši Samobora u 2. kolu lige izgubili su na gostujućem terenu od ekipe Dubrave iz Zagreba rezultatom 99:86. Odličnom obranom i organiziranim napadima Samoborci polovicom druge četvrtine ostvaruju prednost od deset koševa 36:26. Ali, tada slijede izmjene igrača i potpuni raspad igre i u obrani i u napadu, što koriste domaćini i vrlo brzo početkom treće četvrtine iz minus 10 odlaze na plus 20 koševa prednosti. Do kraja utakmice Samoborci se trude, ali ne uspijevaju bitnije smanjiti zaostatak, tako da Dubravaši na kraju zasluženo slave.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Baričević s 24, Gašparac s 20 i Matej Levanić sa 16 koševa.

Kod Dubrave najučinkovitiji su bili Cukrov s 23 i Škara s 20 koševa.

KADETI – 1. HRL – 4. kolo Sisak – Samobor 64:61 (28:30) (17:17, 11:13, 18:12,18:19)

KOŠARAK - Teško na vrućem terenu

SAMOBOR: Došen 3, Alilović 2, Kupres, Iviček, Dorotić 26, Golić 2, Matijaščić 14, Živković 14. Trener: Marin Sedlar

SISAK: Lorenović 4, Ivanetić S. 20, Dobranić 3, Perković 10, Biljan 5, Radečki 4, Petrović 2, Ivanetić M. 6, Krčelić 10, Sitarić, Marinović. Trener: Vanić

U 4. kolu 1. HRL kadeta Samoborci su na gostujućem terenu izgubili od ekipe kadeta Siska rezultatom 64:61. Kadeti Samobora nisu uspjeli proći na vrućem terenu Siska, gdje se ekipe izmjenjuju doslovno iz minute u minutu u vodstvu. Tako Samoborci ulaze u zadnju minutu s košem prednosti, da bi Siščani tricom poveli i odmah zatim Samoborci dvicom izjednačili. Ipak, u posljednjih pola minute sreća se naklonila domaćinima, jer Samoborci ne realiziraju tri napada uzastopce, dok domaćini pogađaju za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Dorotić s 2, te Matijaščić i Žitković, oba s po 14 koševa.

Kod Siska najučinkovitiji je bio Ivanetić S. s 20 koševa.