JUNIORI – KVALIFIKACIJE za 1. HRL – 4. kolo Zapruđe – Samobor 55:74 (25:43) (12:23, 13:20, 18:16, 12:15)

KOŠARKA - Opet potvrdili ostanak

JUNIORI – KVALIFIKACIJE za 1. HRL – 4. kolo
Zapruđe – Samobor  55:74 (25:43)  (12:23, 13:20, 18:16, 12:15)

SAMOBOR: Čižmešija 2, Planinčić 13, Pavičić 24, Sladić 4, Belamarić 23, Matijaščić 2, Dorotić 4, Komerički, Valenčak, Živković 2, Grubešić. Trener: Josip Vlah

ZAPRUĐE: Novosel 2, Liber, Barčanec 12, Đureković, Hrlić, Batur 8, Puljić, Šafta, Matijašević, Markočić 17, Habazin 16, Buljan. Trener: M. Vranjić

Košarkaši Samobora u 4. odlučujućem kolu kvalifikacija došli su do uvjerljive pobjede protiv ekipe Zapruđa iz Zagreba pobijedivši s rezultatom 55:74. Ovom velikom pobjedom juniori Samobora potvrdili su i treću godinu zaredom ulazak, odnosno ostanak, u najjačoj 1. juniorskoj hrvatskoj regionalnoj ligi i već ih drugi tjedan u 1. kolu lige čeka okršaj u Draženovom domu u Zagrebu protiv juniora Cibone. Iako je utakmica krenula loše za Samoborce tako da su protivnici s dvije trice poveli sa 6:0, Samoborci vrlo brzo sređuju redove i prelaze u vodstvo koje do kraja utakmice ne ispuštaju iz ruku. Samoborci nakon odličnih obrana odigravaju vrlo brze i precizne kontranapade te odlaze na visokih dvadesetak koševa prednosti koje bez većih oscilacija brane do kraja utakmice.

Obrambeno je cijela ekipa Samoboraca odigrala bez greške, dok su se u napadu istaknuli Pavičić s 24 i play Belamarić s 23 koša, ali koji je ostvario i triple double učinak skupivši velikih 12 skokova i 10 osvojenih lopti.

Kod Zapruđa najučinkovitiji su bili Markočić s 17 i Habazin sa 16 koševa.

FOTO - Stoje: trener Vlah, Planinčić, Dorotić, Valenčak, Komerički, Živković, Matijaščić; Pognuti: Sladić, Pavičić, Belamarić, Grubešić, Čižmešija

SENIORI - KUP KREŠIMIRA ĆOSIĆA – 1. kolo Samobor – Maksimir 90:78 (47:44) (23:18,,24:26,,26:16,17:18)

KOŠARKA - Školski ih iskontrirali

SENIORI - KUP KREŠIMIRA ĆOSIĆA – 1. kolo
Samobor – Maksimir  90:78 (47:44) (23:18,,24:26,,26:16,17:18)

SAMOBOR: Levanić B. 5, Vranić 4, Gionechetti 13, Gašparac 20, Šilobod 26, Imbert, Levanić M. 12, Pavičić, Belamarić, Baričević 10, Sladić; Trener: Josip Vlah

MAKSIMIR: Čubrić 12, Stipanović 7, Teskera, Anić 3, Krajačić 5, Bogut 7, Stojanović 14, Cvjetković 16, Lalić, Mandić, Vukičević 6, Karmelić 8; Trener: Ilija Matijević

U 1.kolu Kupa Krešimira Ćosića seniori Samobora pobijedili su na domaćem terenu ekipu Maksimira iz Zagreba rezultatom 90:78. Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj igri gdje ekipa Maksimira nakon početnog vodstva Samoboraca uspijeva zadržati priključak. Početak drugog poluvremena ostat će za anale, nakon odličnih obrana Samoborci školski razvijaju brze kontranapade te atraktivno poentiraju sa serijom od 16:0 i odlaze na nedostižnu prednost od dvadesetak koševa, tako da su na kraju i mlađi igrači dobili priliku za igru.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošču Šilobod s 26 i Gašparac s 20 koševa.

Kod Maksimira najučinkovitiji su bili Cvjetković s 16 i Stojanović s 14 koševa.

FOTO - Stoje: trener Vlah, tajnik Džimbeg, Šilobod, Gašparac, Baričević, Gionechetti, Matej Levanić, Bruno Levanić, doktor Erceg; Pognuti: Vranić, Sladić, Imbert, Belamarić, Pavičić

VETERANI – PRIJATELJSKA MEĐUNARODNA Samobor – Brežice 60:54 (33:25) (18:12,15:13,9:17,18:12)

KOŠARKA - Prijateljski do pobjede

VETERANI – PRIJATELJSKA MEĐUNARODNA
Samobor – Brežice  60:54 (33:25)  (18:12,15:13,9:17,18:12)

SAMOBOR: Župančić 5, Mustafić 7, Škiljan 2, Džimbeg, Močan 16, Antunović 3, Sedlar 5, Pavšek 20, Golić 2; Trener: Krešimir Klupač

BREŽICE: Salmić, Kozole 10, Marčetić 20, Krošelj 14, Muha, Ivšić, Rostohar 7, Štauber 3, Kotnik; Trener: Rostohar

Veterani Samobora došli su na domaćem terenu do zaslužene pobjede pobijedivši goste iz Brežica s rezultatom 60:54. Samoborci dobrom igrom u prvom poluvremena igru ostvaruju desetak i više koševa prednosti. Međutim u drugom poluvremenu dugo ostaju bez ubačaja tako da Brežičani izjednačuju krajem treće četvrtine na 42:42. Tada su odlično kao u mladim danima zaigrali veterani Pavšek i Močan te brzim kontranapadima vratili prednost Samoboraca na desetak koševa, za mirniju završnicu i pobjedu.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Pavšek s 20 i Močan s 16 koševa.

Kod Brežica najučinkovitiji su bili Marčetić s 20 i Krošelj s 14 koševa.