1. HRL - 4. kolo Ivančica - Rudar 25:36 (15:16)

RUKOMET - Pobjeda za vrh ljestvice

1. HRL -  4. kolo
Ivančica - Rudar 25:36 (15:16)

Visokom pobjedom u Ivancu nad ekipom Ivančice 36:25 (16:15), Rudari su izbili na vrh prvenstvene ljestvice 1. HRL. Početak utakmice nije nagovještavao ovakav rasplet, jer su domaćini poveli 3:0, a igra Rudara bila je rastrzana i s puno nervoze. Nakon minute odmora Rudari se vraćaju u utakmicu i sredinom poluvremena dostižu domaćine, a u finišu prvog poluvremena ostvaruju minimalnu prednost. U nastavku domaćini uspijevaju držati priključak do 40. minute, kada Rudari odličnom obranom i brzim kontranapadima stvaraju osjetnu razliku i usmjeravaju utakmicu ka konačnom ishodu. Nakon rezltatskog bijega gostiju domaćini nisu imali snage i znanja utakmici vratiti rezultatsku neizvjesnost, a Rudari dobrom igrom cijele momčadi iz minute u minutu povećavaju svoju prednost za konačnih 36:25. U igri Rudara raduje činjenica da se može pouzdati i u svoju "klupu", jer su danas ponajbolji u redovima Rudara bili Filip Skendrović, Zvonimir Đikić i Petar Fresl. Prvu gostujuću prvoligašku pobjedu kojom su izbili na vrh 1. HRL, Rudari su proslavili sa svojim vjernim navijačima, koji su u velikom broju došli u Ivanec podržati svoje igrače. Nakon 4 odigrana kola Rudari zauzimaju vrh prvenstvene ljestvice 1. HRL s jednakim brojem bodova kao i ekipe Moslavine, Metkovića i KTC-a, ali s boljom gol razlikom.

RUDAR: F. Kumerle; T. Fabeković; F. Skendrović 1; M. Štajnkler 3; L. Gaća 1; S. Šujster; Z. Fabeković; D. Trčak 10; P. Fresl; J. Štajnkler 6; A. Trčak 6; L. Bumbak; E. Fresl 3; Z. Đikić 6

U 4. kolu Rudari su domaćini ekipi Osijeka. Utakmica Rudar - Osijek igra se u subotu 18. listopada, s početkom u 19.30 sati.

SENIORI – A2 LIGA – 1. kolo Samobor – Zapruđe 94:72 (53:36) (19:20, 34:16, 18:16, 23:20)

KOŠARKA - Pojačanja više nego zadovoljila

SENIORI – A2 LIGA – 1. kolo
Samobor – Zapruđe  94:72 (53:36) (19:20, 34:16, 18:16, 23:20)

SAMOBOR: Levanić B. 2, Vranić 2, Gionechetti 14, Gašparac 14, Šilobod 7, Imbert, Levanić M. 6, Zadro 9, Pavičić 8, Belamarić 16, Baričević 16, Sladić; Trener: Josip Vlah

ZAPRUĐE: Joksimović 18, Bilić, Stanić 10, Erceg 2, Livajić 7, Cwiabov, Križanović 6, Jagnjič 9, Milatić 5, Habazin 13, Jurišić 2; Trener: M. Vranić

Košarkaši Samobora su u 1. kolu lige, pod dirigentskom palicom trenera Josipa Vlaha, na domaćem terenu došli do uvjerljive pobjede protiv ekipe Zapruđa iz Zagreba s rezultatom 94:72. Nakon početnih 10:2 za Samoborce uvukla se neka nervoza u napadu, tako da gosti uspijevaju s 5 trica igrača Joksimovića dobiti minimalno prvu četvrtinu s 19:20. Drugu četvrtinu Samoborci su se razigrali, pogađajući iz svih pozicija, te uz 6 trica ostvarili dvadesetak koševa prednosti za mirnije drugo poluvrijeme. Početkom drugog poluvremena Samoborci odlaze na visokih tridesetak koševa prednosti, tako da je do kraja utakmice dana prilika svim igračima.

Dva Samoborska pojačanja na centarskim pozicijama u novoj sezoni, Baričević sa 16 i Zadro s 9 koševa više su nego zadovoljili, a uz njih istakli su se iskusni play Gašparac sa 14 koševa i čak 11 asistencija, te Gionechetti sa 14 koševa, od kojih su gotovo svi bili atraktivna zakucavanja, što diže publiku na noge. Naročito valja pohvaliti i dva najmlađa igrača, još juniora, Belamarića sa 16 i Pavičića s 8 koševa, koji su odigrali bez greške dajući velik doprinos zasluženoj pobjedi.

Kod Zapruđa najučinkovitiji je bio Joksimović s 18 koševa.

KARATE - 5 zlata, 4 srebra i 4 bronce-1

U subotu, 11. listopada, u trešnjevačkoj sportskoj dvorani održan je 1. Sports Life međunarodni kup u organizaciji Karate kluba Sports Life iz Zagreba. Na turniru je sudjelovalo 353 natjecatelja iz 42 kluba Hrvatske, Slovenije, Mađarske, Crne Gore i BiH.

Karate klub Samobor je zastupalo 22 natjecatelja u mlađim uzrasnim kategorijama, a u trofejne vitrine kluba je stiglo 13 medalja (5 zlata, 4 srebra i 4 bronce) te ogroman pehar namijenjen najuspješnijem klubu sudioniku turnira.

Zlatnu medalju u Kutiji šibica osvojili su Lucija Gečević (kate ml. kadetkinje), Paula Šogorić (borbe učenice preko 40 kg), Kruno Fadljević (borbe ml. kadeti do 48 kg) te Dino Šimunec, koji se pozlatio u konkurenciji kata kod učenika, ali i u borbama učenika do 38 kg.

Srebrnu medalju su osvojili Damjan Nenadić (kate ml. kadeti), Magdalena Šuflaj (borbe ml. kadetkinje do 40 kg), Dražen Šarić (borbe ml. kadeti do 36 kg) i Nika Medved (borbe ml. kadetkinje preko 55 kg).

Brončanu medalju su osvojili Fran Trošelj (kate učenici), Mislav Blažeković (borbe učenici do 30 kg), Ivan Terihaj (borbe učenici do 34 kg) i Damjan Nenadić (borbe ml. kadeti do 41 kg).

Idućeg vikenda Karate klub Samobor ima nastupe na dva međunarodna turnira: Hungarian Open u Mađarskoj i Memorijalni turnir u Slavonskome Brodu.

Osam medalja za Breganu

Na turniru je nastupilo 10 članova Karate kluba Bregana, a osvojeno je 8 medalja (2 zlata, 3 srebra i 3 bronce). Najuspješnije u redovima Bregane bile su Petra Vukovinski i Paula Andričević.

Petra Vukovinski osvojila je prvo mjesto u kategoriji mlađih kadetkinja do 55 kg.

Paula Andričević osvojila je prvo mjesto u kategoriji juniorki do 53 kg.

Lea Komočar u kategoriji mlađih kadetkinja preko 55 kg

Jurja Vukovinski u kategoriji mlađih kadetkinja preko 55 kg.

Na turniru su još nastupili Patrik Beribak i Petar Stanić, ali su ovom prilikom ostali bez medalje.

19. Memorijal Branka Bošnjaka – Samobor, 11. listopada

KYOKUSHIN KARATE - Branko i Alfe žive vječno

U Sportskoj dvorani Samobor održan je 11. listopada 19. Memorijal Branka Bošnjaka, na kojem su i ove godine sudjelovali predstavnici iz više europskih zemalja. Na turniru koji je utemeljen u spomen na poginulog hrvatskog branitelja Branka Bošnjaka borili su se tako natjecatelji iz Mađarske, Francuske, Švicarske, Bugarske, Rumunjske, Litve, Poljske i Grčke.

U jakoj europskoj konkurenciji medalje su osvojile i hrvatske predstavnice Kristina Kojundžić i Stela Oroz.

U srednje teškoj kategoriji prvo mjesto osvojio je Miroslav Milev iz Bugarske, a Litvanci su slavili u teškoj (Kestutis Radvila) i superteškoj kategoriji (Antanas Klibavicius). Posebnu nagradu za najbolji borbeni duh osvojila je hrvatska predstavnica Kristina Kojundžić, dok je za najbolju tehniku nagradu osvojio Gabor Rozsa iz Mađarske.

Ovaj već tradicionalni turnir, koji uz očuvanje uspomene na Branka Bošnjaka promovira i važnost sporta u borbi protiv ovisnosti, održan je pod pokroviteljstvom Ministarstva branitelja, Ministarstva unutarnjih poslova i Grada Samobora. Dobrodošlicu punoj samoborskoj dvorani i svim natjecateljima poželjeli su predsjednica KK Mladost Ljiljana Bošnjak, predsjednik Udruge veterana Specijalne jedinice policije Alfa Željko Mihaljević, predstavnik Grada Samobora Juro Horvat te izaslanici ministara branitelja Željko Motik i ministra unutarnjih poslova Vladimir Faber.

Povodom ove hvalevrijedne manifestacije u predvorju dvorane predstavljena je izložba "Alfe žive vječno", u spomen na poginule pripadnike Specijalne jedinice Alfe.

T.G.

Jedinstvena županijska liga - 9. kolo

NOGOMET - Pobjede TOP-a i Save

TOP – Naftaš Ivanić 4:0 (2:0)

Hat–trick Žlendera

Sudac: Družanović

Pomoćnici: Benković i Lešković (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Žlender(32), 2:0 Žlender(35), 3:0 Žlender(71), 4:0 Tolić(86)

TOP KERESTINEC: Šaplek, Špehar, Pauković, Lisec, T. Fabek, Jakopec, P. Fabek, Dizdarević (od 74. Tolić), Žlender, Perić (od 71. Holetić), M. Vojnović

Trener: Berislav Gluić

NAFTAŠ IVANIĆ: Voštinić, Eterović, F. Vojnović, Drča, Korman, Vidović (od 64. Miličević), Sokić, Antolković (od 86. Krezo), Blažević (od 54. Radoš), Bilandžija (od 70. Samardžić), Gazilj

Trener: Marijan Glavica

Igrač utakmice: Dalibor Žlender (TOP)

Kriza rezultata za momčad iz Kerestinca je završena 4:0 pobjedom protiv Naftaša. Domaćini su se vratili u formu uvjerljivom i efikasnom (prvi napad lige, 27 golova u 9 susreta) igrom kakvu su prikazivali u početnim kolima prvenstva. Topnici su se „šparali“ u prvih 30 minuta igre da bi zatim Žlender u razmaku od tri minute odveo svoju ekipu do dva gola razlike. S tim rezultatom otišlo se na odmor, a u nastavku sve se odvijalo po već viđenom scenariju. Gosti u defenzivi koja ima donosi još dva primljena gola. U 71. Žlender zaobilazi vratara Voštinića i postiže hat–trick. Na krajnjih 4:0 postavlja Tolić u 86. minuti

Sava (S) – Polet (B) 3:0

Nakon 9. kola vodi Sutla s 18 bodova, druga je Strmec (B) s 17, TOP je četvrti sa 16, dok je Sava na sedmom mjestu s 14 bodova.