Antonio Šančić se, nakon tri godine izbivanja, vratio na teniske terene

TENIS - Vrijeme je za povratak u elitu

Samoborski tenisač Antonio Šančić u posljednje vrijeme niže uspjeh za uspjehom, pogotovo u igri parova, s kolegom Dinom Marcanom.

U posljednje su vrijeme zajedno osvojili pet turnira, od čega dva "challengera" i tri "futuresa".

Do prvog "challenger" naslova došli su u travnju, u Banja Luci, ne izgubivši u finalu ni set. Dva tjedna kasnije, u Maroku su došli do naslova uz jedan izgubljen set.

Nakon najboljih rezultata u karijeri Dino zauzima 203., a Antonio 222. mjesto na ATP ljestvici igrača parova. Ove sezone planiraju zajedno igrati još nekoliko turnira na "challenger" razini, kako bi se popeli na ljestvici i time si omogućili plasman na turnire najviše kategorije.

Nakon gotovo tri godine izbivanja s teniskih terena, Antonio je napravio i značajne rezultate u pojedinačnoj konkurenciji, zabilježivši niz vrlo dobrih rezultata, pa očekuje povratak među 500 najboljih igrača na svijetu.

Košarkaši Samobora odigrali dvije jake prijateljske utakmice

KOŠARKA - Prvoligaši ih "malo prizemljili"

Seniori košarkaša KK Samobor su, nakon nekoliko lakših pobjeda protiv zagrebačkih klubova iz nižih liga, na kratkoj turneji u Šibeniku i Sinju odigrali dvije jake utakmice protiv prvoligaških ekipa koje su ih "malo prizemljile", što i nije loše, jer liga počinje za dva tjedna.

U petak, 26. rujna, Samoborci su na Baldekinu u Šibeniku glatko izgubili protiv seniora GKK Šibenik s rezultatom 114:72, iako su početkom zadnje četvrtine imali zaostatak od samo 19 koševa, u samoj završnici su jednostavno posustali protiv pucački raspoloženih Šibenčana, koji u posljednjim minutama pogađaju 5 trica za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Gionecheti sa 16, kojeg je korektna Šibenska publika nagradila pljeskom nakon nekoliko atraktivnih zakucavanja, i Baričević s 15 koševa.

Kod Šibenčana istakli su se najmlađi, još juniori, Bađim s 24 i Kalpić s 22 koša.

U subotu, 27. rujna, Samoborci su u Sinju odigrali utakmicu protiv ekipe KK Alkara koju su izgubili s rezultatom 105:72. U utakmici je bila velika prednost domaćina pod koševima, gdje su Samoborci bili vidno oslabljeni neigranjem povređenog centra Nakića. I ova utakmica obilovala je atraktivnim potezima na obje strane, a pobjeda je zasluženo pripala domaćinima.

Samoborci su i na ovoj utakmici izrotirali svih 12 igrača, a istakli su se učinkovitošću braća Levanić Bruno s 15 i Matej s 13 ubačenih koševa.

JUNIORI - KVALIFIKACIJE za 1. HRL - 2. kolo Samobor – Rudeš 62:105 (13:28,11:29,16:25,22:23)

KOŠARKA - Gosti pogađali trice u serijama

SAMOBOR: Sladić 5, Belamarić 15, Živković 5, Matijaščić 10, Komerički, Grubešić 3, Pavičić 17, Čižmešija 3, Planinčić 4; Trener: Josip Vlah

RUDEŠ: Radman 9, Jurić 2, Biondić, Anđelko, Matolić 2, Miloš, Majić 24, Tomić 4, Križanović 13, Cvitković 11, Ljubičić 17, Skorupan 23; Trener: Danko Miholić

U 2. kolu kvalifikacija za ulazak 1. HRL juniora Samoborci su uvjerljivo izgubili na domaćem terenu od odlične ekipe Rudeša iz Zagreba s rezultatom 62:105. Već od samog početka utakmice gosti su preuzeli inicijativu pogađajući u serijama, tako da do poluvremena imaju tridesetak koševa prednosti. U nastavku nešto bolja igra Samoboraca, ali nedovoljna za raspoložene Rudešane.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Pavičić sa 17 i Belamarić s 15 koševa.

Kod Rudeša najučinkovitiji su bili Majić s 24 i Skorupan s 23 koša.

KADETI – 1. HRL – 1. kolo Samobor – Šanac Karlovac 77:62 (46:29)

KOŠARKA - Startali uvjerljivom pobjedom

SAMOBOR: Došen 8, Alilović 7, Jelić 2, Kupres, Golić 4, Dorotić 20, Valenčak 14, Matijaščić 12, Živković 10; Trener: Marin Sedlar

ŠANAC KARLOVAC: Lukačić 14, Goršić 9, Orečić, Stipić, Peris 9, Ivšić 21, Mataković 7, Freljac 2; Trener: Marijo Gašparević

U 1. kolu 1. HRL kadeta Samoborci su na domaćem terenu uvjerljivo pobijedili ekipu kadeta Šanac Karlovca s rezultatom 77:62. Već u prvih 10 minuta Samoborci agresivnom igrom s brzim kontranapadima dolaze do petnaestak koševa prednosti, koje lakoćom brane do kraja utakmice za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Dorotić s 20 i Valečak sa 14 koševa.

Kod Šanac Karlovca najučinkovitiji je bio Ivšić s 21 košem.