Nacionalno prvenstvo u Cross Countryju

BICIKLIZAM - Turk spojio dva naslova

BICIKLIZAM - Turk spojio dva naslova-1

20. je srpnja održano nacionalno prvenstvo u olimpijskoj disciplini brdskog biciklizma Cross Country.

Uspješan dan nagovjestili su naši najmlađi natjecatelji. Tako je u kategoriji do 14 godina za djevojčice pobjedu i naslov nacionalne prvakinje odnijela Larisa Bošnjak, dok je Tea Jančinec bila treća.

Larisin brat, Fran Bošnjak bio je u konkurenciji dječaka do 13 godina na petom mjestu.

Vrhunac dana bio je odličan nastup Filipa Turka, koji je, nakon što je propustio osvojiti naslov nacionalnog prvaka u 2013. godini, isti vratio u svoj posjed fenomenalnom vožnjom te vodstvom od samog starta do cilja.

Filip je ovime spojio dva naslova nacionalnog prvaka u ovoj godini, u dvije različite discipline brdskog biciklizma, nakon što je u svibnju osvojio naslov nacionalnog prvaka u MTB maratonu.