3. HNL središte - 27. kolo Samobor – Vrbovec 0:2 (0:0)

Pomoćnici: Osvaldić i Boban (svi iz Zagreba)

Strijelci: 0:1 Toš(66), 0:2 Barišić(90 – 11m)

SAMOBOR: Ilić, Horvat, Ćuk, Kostanjski, Ivkovčić, Hasan (od 84. Vitko), Škvorc (od 46. Štefković), Guliš, Brdarić, Brujić, Grgečić

VRBOVEC: Pribolšan, Barišić, Raić, Jarić, Papa (od 84. Bradić), Horvatić, Kelečić, Toš, Magdić (od 65. Nynkeu), Skupnjak (od 46. Bazina), Gegić

Trener: Krešimir Ganjto

Igrač utakmice: Drago Papa (Vrbovec)

Loš nastup igrača Samobora sa samo dvije izgledne prilike u 90 minuta rezultirao je drugim uzastopnim porazom. Prvih 45 minuta završilo je 1:1, ali samo što se tiče izglednih prilika. Prvi su udarcem susret otvorili gosti, ali stativa pomaže Iliću u očuvanju „nule“. U 10. Brujić puca, ali Pribolšan krajnjim naporom brani pokušaj domaćeg kapetana. Tek u 60. se mreža u Hebrangovoj trese: Toš krade loptu neopreznom Ivkovčiću loptu i nakon trka od 20 metara precizno pogađa donji lijevi kut. Samoborce minus nije trgnuo iz sna pa nema opasnosti za možebitno izjednačenje. Gosti pobjedu potvrđuju u 90. minuti. Iz sumnjivo dosuđenog jedanaesterca točan za 0:2 bio je Barišić.

Nakon 27. kola vodi Maksimir s 56 bodova, druga je Bistra s 55, dok je Samobor na jedanaestom mjestu s 29.

Atletskim natjecanjem osnovnoškolaca obilježen je Dan Europe u Zagrebačkoj županiji

ATLETIKA - Svima zabava, najboljima medalje

U subotu, 10. svibnja, po prekrasnom sunčanom vremenu, na atletskim terenima kod sportske dvorane srednjih škola održano je atletsko natjecanje u povodu Dana Europe, koje je okupilo oko 150 natjecatelja iz 5 osnovnih škola, a s voditeljima i sucima okupilo se ukupno oko 165 sudionika. U ležernom i sportskom ozračju učenici su se lijepo zabavili, dok su najbolji nagrađeni medaljama.

Sudjelovali su učenici 5. i 6. razreda osnovnih škola Samobora i Svete Nedelje.

Priredbu su organizirali Grad Samobor i Školski športski savez Samobora i Svete Nedelje, a pokrovitelj je bila Zagrebačka županija

GIMNASTIKA - Samoborke solidne

Po 2. je put ZTD Hrvatski sokol iz Zagreba bio domaćin Memorijala Dario Možnik. Natjecanje se održavalo u muškoj i ženskoj kategoriji za C program, a samoborske gimnastičarke nastupile su u dvije: mlađim kadetkinjama i kadetkinjama.

U 1. turnusu nastupile su mlađe katetkinje. Barbara Jelić osvojila je pojedinačno 5. mjesto, dok je Tara Bartaković bila 6., Leona Majcenović bila je 26., Ivana Razum 30. i Rebecca Kenda 35.

Ekipno su osvojile 5. mjesto.

U 2. turnusu nastupile su kadetkinje. Najbolje plasirana bila je Tamara Regović na 14. mjestu, Mia Šaban bila je 17., Laura Fadiga 18. i Petra Frankić 20. Ekipno su osvojile 3. mjesto i brončanu medalju.

Na natjecanju su ih pratile trenerice Aida Badić i Martina Bublić, koja je ujedno bila i sutkinja na gredi.

M.B.

IFK Serbia Open 2014. - Beograd, 10. svibnja

KYOKUSHIN KARATE - Lovro Mihelić najbolji

Hrvatski kyokushinkai savez na IFK Serbia Open 2014. predstavljali su članovi IKO Matsushima Hrvatska iz Kyokushin karate kluba Fortis Samobor: Lovro Mihelić, Jurica Korade i Tin Janko Stanić.

Naši natjecatelji nastupili su u konkurenciji triju organizacija (IFK, IBK i IKO Matsushima) iz 7 zemalja: Švicarske, Mađarske, Rumunjske, Grčke, BiH te domaćina Srbije.

Lovro Mihelić nastupio je u apsolutnoj "A" kategoriji seniora, u kojoj je nakon 3 dobivene borbe osvojio 1. mjesto.

U istoj kategoriji nastupio je i Jurica Korade, koji je osvojio 3. mjesto nakon jedne dobivene i jedne izgubljene borbe.

Tin Janko Stanić nastupio je u apsolutnoj kategoriji mlađih juniora i osvojio 2. mjesto nakon dvije dobivene i jedne izgubljene borbe.

Lovro je nastupio i u natjecanju u katama te osvojio 2. mjesto, a proglašen je i za najboljeg natjecatelja turnira.

Više o ovome turniru te o radu IKO Matsushima Kyokushinkaikan Hrvatska pogledajte na www.karate-kyokushinkai.hr, kao i na FB profilu Karate Kyokushinkai Croatia.