3. HNL središte - 26. kolo Špansko – Samobor 4:3 (2:3)

NOGOMET - I tri gola premalo za tri boda

Špansko – Samobor 4:3 (2:3)

ZAGREB – Igralište SRC Špansko

Sudac: Rašić (Zaprešić)

Pomoćnici: Vulić i Jukić

Strijelci: 0:1 Brdarić(6), 0:2 Škvorc(12), 0:3 Škvorc(38), 1:3 Bazina(39), 2:3 Bojo(45), 3:3 Sabljić(59), 4:3 Bojo(74)

ŠPANSKO: Čančar, Pavletić, Božičković, Ivić, Labrović, Brkić, Štefanac (od 90. Salija), Sabljić (od 75. Švigir), Bojo, Bazina, Družić

Trener: Siniša Roguljić

SAMOBOR: Ilić, Horvat, Ćuk (od 80. Beljak), Kostanjski, Ivkovčić, Hasan, Vitko, Gulić (od 57. Žaja), Brdarić, Brujić, Škvorc (od 86. Ahlin)

Igrač utakmice: Marko Bojo (Špansko)

Ni tri gola viška Samoborcima nije bilo dovoljno da otiđu uzdignute glave s gosotovanja u Španskom. U 6. minuti rani tuš za domaćina: Brdarić iz blizine matira nemoćnog Čančara. Šest minuta kasnije mreža Španskog se ponovno trese: Brujić solo prodor završava udarcem koji odsjeda na vratnici od koje se lopta odbija do samog Škvorca kojem nije teško podići gostujuću prednost na 0:2. Ni tu nije bio kraj mukama domaćina: ponovno Škvorc (ovoga puta asistencija Guliša) pogađa za, činilo se nedostižnih 0:3. No, grogirani domaćin već minutu kasnije preko Bazine vraća takvu – takvu nadu u povoljan rezultat, da bi gol Boje u 45. vratio susret praktički na sam početak. Nastavak donosi premoć Španskog koji niže prilike pred vratima Ilića. U 59. Sabljić iz „slobodnjaka“ nivelira stanje na semaforu na 3:3, a 15 minuta kasnije Bojo svojim drugim golom donosi veliki preokret. Do kraja susreta gosti su mogli i teže stradati (2 okvira vrata u jednom napadu), no i ovako domaćini potpuno zasluženo slave trobod ostavren nankon velikog preokreta.

Nakon 26. kola vodi Maksimir s 56 bodova, druga je Bistra s 53, dok je Samobor na dvanaestom mjestu s 29 bodova.

KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 7. kolo Petar Zrinski – Samobor 44:66 (10:19, 4:22, 17:5, 13:14)

KOŠARKA - Brzi i maestralni Samoborci

KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 7. kolo
Petar Zrinski – Samobor  44:66 (10:19, 4:22, 17:5, 13:14)

SAMOBOR: Srabotnak 8, Alilović 2, Došen 2, Kupres 2, Iviček 10, Dorotić 14, Bedeniković, Planinčić 12, Matijaščić 4, Peremin 6; Trener: Mirko Mandalinić

PETAR ZRINSKI: Mikac 13, Žeger 2, Horvat 8, Majić, Jaklinović 9, Mađar, Lanović 12, Basar, Nežić; Trener: Hrvoje Konopa

U 7., unaprijed odigranom, kolu 1. županijske lige kadeti Samobora pobijedili su na gostujućem terenu ekipu Petar Zrinski iz Vrbovca s rezultatom 44:60. Prvo poluvrijeme Samoborci su odigrali maestralno na vrućem terenu Vrbovca, odigravši agresivno u obrani bez greške, te u brzim kontranapadima preko raspoloženih centara poentirali u serijama, tako da do poluvremena ostvaruju 27 koševa prednosti. U drugom poluvremenu domaćini nešto boljom igrom, ali protiv druge petorke Samoboraca, uspijevaju tek smanjiti svoj neminovni poraz.

U pobjedi Samoboraca istakli su se učinkovitošću Dorotić sa 14 i Planinčić s 12 koševa.

Kod Petra Zrinskog najučinkovitiji je bio Lanović s 12 koševa.