Pomoćnici: Pajač (Donje Orešje) i Kovač (Velika Mlaka)

VATROGASAC ZDENCI: Galić, Karamatić (od 30. Cindrić), Cvetković (od 79. Lučić), Pažin (od 44. Šekrst), Ostojić, Prskalo, Horvat, D. Šekrst, Pavić, Remenar, Štok

SAVA: Štefković, Golubić, Drenški, Kočnar (od 63. Stanec), Matošević, Ovčariček (od 46. Martinčević), Golemović, M. Radulj, Mihelčić, Čakanić, Ivanović

Trener: Robert Šoštarić

Crveni karton: Mihelčić(87)

Igrač utakmice: Filip Štefković (Sava)

S minimalnih, ali dovoljnih 0:1 Strmčani su upisali treću uzastopnu pobjedu i učvrstili peto mjesto primaknuvši se četvrtoplasiranom Laduču na samo jedan bod. Domaćini su u prvih desetak minuta bili neprecizni u dvije izgledne šanse pa Ovčariček u 14. to kažnjava neometanom egzekucijom iz neposredne blizine. Do odmora Zdenčani i dalje prijete, ali Štefković u tim navratima, kao i tijekom svih 90 minuta pokazuje svoju vratarsku kvalitetu. U nastavku su se gosti orjentirali na čuvanje prednosti i brze kontre i iz takve jedne Martinčević je mogao potvrditi pobjedu. Ovako je ostalo 0:1, a u slijedećem kolu Sava će biti lišena usluga Mihelčića koji je u 87. minuti zaradio drugi žuti karton.

TOP – Jamnica 5:0 (1:0)

Šokirali domaćine

KERESTINEC – SC Kerestinec

Sudac: Jukić

Pomoćnici: Blažević i Rončević (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Kutija(4), 2:0 Jakopec(50), 3:0 Fabek(62 – 11m), 4:0 Žlender(80), 5:0 Tolić(85)

TOP: Husak, Crnov, Kutija, Sopić, Jakopec, Lisec, Fabek (od 70. Hodak), Holetić (od 65. Žitković), Žlender (od 85. Pauković), Sunek (od 86. Stanec), Bencalić (od 71. Tolić)

Trener: Siniša Rudar

JAMNICA: Papak, Mihalić (od 46. Veselčić), Čefko (od 65. Lolić), Lasić, Tuka, Luketić, Patljak, Mravunac, Peršin, Vračević, Crnković

Trener: Tomislav Kelava

Igrač utakmice: Dalibor Žlender (TOP)

Dobra predstava igrača TOP–a rezultirala je sigurnom 5:0 pobjedom. Već u 4. minuti šok za goste priredio je Kutija na dodavanje Crnova. Mreže miruju do početka nastavaka kada domaćini ubacuju u brzinu više pa lagano pune mrežu gosta iz Jamnice. Na 2:0 glavom postavlja Jakopec, a u posljednjih pola sata razigrao je i Žlender koji s jednim golom i dvije asistencije trasirao put visokoj pobjedi domaćina iz Kerestinca.

Nakon 24. kola vodi Vinogradar sa 67 bodova, drugi je Savski Marof s 59, Sava je peta s 39, dok je TOP na petnaestom mjestu s 21 bodom.

1. kolo Kupa Hrvatske – Nedelišće, 3. svibnja

GIMNASTIKA - Solidni rezultati Samoborki

U Nedelišću je 3. svibnja održano 1. kolo Kupa Hrvatske, na kojem su nastupile 22 gimnastičarke i jedan gimnastičar u pratnji trenerica Aide Badić i Martine Bublić.

Uz domaćine, GK ZMM iz Čakovca, nastupilo je još 7 klubova: GK Dubrava, GK Novi Zagreb, GK Olimpik gim, GK Samobor, GK Sokol Sisak, GK Vindija Varaždin i ZTD Hrvatski sokol Zagreb.

Gimnastičarke GK Samobor natjecale su se u ukupno 7 kategorija, a ostvareni su sljedeći rezultati:

MLAĐE KADETKINJE B

4. Tia Senjak, 7. Dolores Šagud, 12. Ines Fadiga, 13. Maja Pleško, 16. Maja Lehpamer, 17. Dora Jurković i 18. Heidi Peucelle

Ekipa u sastavu: Ines Fadiga, Dora Jurković, Maja Pleško, Tia Senjak i Dolores Šagud osvojila je 3. mjesto.

KADETKINJE B

2. Ema Mihelić, 4. Katja Žganjer Knežević

JUNIORKE B

3. Jesen Kovaček, 4. Dunja Šagud

SENIORKE B

1. Anamarija Kovačić, 2. Marija Sara Mihelić, 3. Paula Stier

Njih tri zajedno su činile ekipu i osvojile su 1. mjesto.

U C programu nastupile su:

MLAĐE KADETKINJE C

13. Mia Lucija Jug, 24. Leona Majcenović, 26. Ivana Razum, 32. Rebecca Kenda i 33. Anja Žganjer Knežević

Ekipno su osvojile 4. mjesto.

KADETKINJE C

6. Tamara Regović i 20. Laura Fadiga

JUNIORKE C

5. Karla Garašić

Naš jedini gimnastičar Dominik Stier nastupio je u kategoriji KADETA D i osvojio je 7. mjesto.

Samoborci dostojno dočekali svoju prvakinju

KARATE - Veliko hvala Ani

U ponedjeljak, 5. svibnja, u 23,30 sati, na Trgu sportova u Zagrebu dočekana je po povratku s Europskog prvenstva u finskom Tampereu hrvatska karate selekcija, a Samoborci su dostojno dočekali i svoju prvakinju Europe Anu Lenard.

Oduševljeni i razdragani članovi kluba, roditelji, rodbina i prijatelji svojoj šampionki su pokazali kako cijene njen velik i povijesni rezultat postignut na 49. seniorskom prvenstvu Europe.

S.S.

3. HNL središte - 25. kolo Samobor – Vrapče 2:1 (0:1)

NOGOMET - Ipak krenuli odlučnije

3. HNL središte - 25. kolo
Samobor – Vrapče 2:1 (0:1)

SAMOBOR – SRC Samobor

Gledatelja

Sudac: Marić

Pomoćnici: Perković i Herceg (svi iz Siska)

Strijelci: 0:1 Ivančić (38), 1:1 Škvorc (51), 2:1 Ivkovčić (90)

SAMOBOR: Ilić, Horvat, Ćuk, Kostanjski, Ivkovčić, Hasan, Štefković (od 34. Vitko), Guliš, Beljak (od 82. Ahlin), Brujić, Škvorc (od 88. Vrbančić)

Trener: Sven Raić

VRAPČE: Šimunić, Miloš, Milas, Čolaki (od 62′ Halužan), Valković (od 85. Kapović), Vrbat, Crković, Mohač, Palić (od 67. Šugić), Ivančić, Matovina

Trener: Denis Bezer

Igrač utakmice: Matej Ivkovčić (Samobor)

Za nogometaše Samobora ni na prvi maj nije bilo odmora, no uloženi trud i rad na dan (ne)rada isplatio se minimalnom pobjedom od 2:1. No odmor se otišlo s prednošću gosta koji je u 38. minuti kapitalizirao svoju bolju igru. Ivančić je s 16 metara pucao, a lopta od domaće obrane malo promijenila smjer pa završila iz nemoćnog Ilića. Domaćin u nastavak kreće puno odlučnije i to mu se već u 51. isplaćuje: Škvorc koristi svoju drugu priliku na susretu i na asistenciju poletarca Vitka gađa daljni kut gostujuće „jedinice“ Šimunića. Isti igrač malo kasnije još jednom prijeti (pogodio mrežu, ali s vanjske strane) i to je bio uvod u zasluženu pobjedu Samobora. U posljednjoj minuti Guliš nabacuje pred gol Vrapča, a tamo je najprisebniji (i najviši) Ivkovčić koji glavom ostavlja (četvrti put zaredom) sve bodove u Hebrangovoj.

Nakon 25. kola vodi Maksimir s 56 bodova, druga je Bistra s 53, dok je Samobor na jedanaestom mjestu s 29.