KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 4. kolo Fortuna – Samobor 55:100 (13:32, 15:17, 10:21, 17:30)

KOŠARKA - Sve riješeno u prvoj četvrtini

KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 4. kolo
Fortuna – Samobor  55:100 (13:32, 15:17, 10:21, 17:30)

SAMOBOR: Čakanić 2, Alilović 6, Došen 12, Kupres 2, Živković 9, Iviček 4, Golić 11, Dorotić 17, Bedeniković, Planinčić 17, Grubešić 8, Čižmešija 12; Trener: Mirko Mandalinić

FORTUNA: Kovačević, Šojatović 1, Rukavina 10, Jug P. 5, Vunić 3, Jug D. 5, Dilber 10, Ištuk 6, Mesić 9, Ileš, Brtan 6, Pervan; Trener: Hegeduš

I u 4. kolu 1. županijske lige kadeti Samobora nastavljaju s uvjerljivim pobjedama, tako da su na gostujućem terenu došli do uvjerljive pobjede svladavši ekipu Fortune iz Zaprešića s rezultatom 55:100. Utakmica je praktički bila riješena već u prvoj četvrtini nakon uraganskog obrambenog presinga i brzih učinkovitih kontranapada Samoboraca, kojima ostvaruju dvadesetak koševa razlike koja se do kraja utakmice penje na plus 45 koševa.

U pobjedi Samoboraca istakli su se učinkovitošću Dorotić i Planinčić s po 17 koševa.

Kod Fortune najučinkovitiji su bili Rukavina i Dilber s po 10 koševa.

SENIORI – LJETNA LIGA – 3. kolo Samobor – Podsused 54:67 (27:23, 3:11, 15:15, 9:18)

KOŠARKA - Mladi igrači nedorasli

SAMOBOR: Levanić B. 13, Vranić 3, Gionechetti 13, Mandalinić 2, Šilobod 4, Levanić M. 11, Gašparac 3, Boras, Imbert 2, Belamarić 2, Pavičić 1; Trener: Josip Vlah

PODSUSED: Jesenko 4, Dragozet 4, Anić 5, Harapin 14, Tomašković 6, Smolčić, Čižmešija 6, Vukoja 13, Delić, Brčina 14, Planinić 1, Katić; Trener: Meheš

Seniori Samobora u 3. kolu ljetne lige izgubili su od ekipe Podsuseda s rezultatom 54:67. Nakon odlično odigrane i vrlo učinkovite prve četvrtine i vodstva Samoboraca od 27:23, u drugoj, nakon izmjena i pružene prilike mlađim igračima uglavnom juniorima, igra Samoboraca je potpuno za neprepoznati. Mladi igrači očito još nedorasli seniorskoj košarci postižu tek 3 koša u drugoj četvrtini, tako da Podsused na poluvremenu preuzima vodstvo od 30:34. Nakon izjednačene treće četrvtine Samoborci u zadnjoj ponovo ostaju punih šest minuta bez koša, a uz to na cijeloj utakmici promašuju točno dvadeset slobodnih bacanja, što koristi Podsused i odlazi na desetak koševa prednosti, što im je na kraju bilo dovoljno za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Bruno Levanić i Gionechetti, oba s po 13 koševa.

Kod Podsuseda najučinkovitiji su bili Harapin i Brčina, oba s po 14 koševa.

MLAĐI KADETI – 1. HRL – 10. kolo Samobor – Cedevita 41:85 (10:23, 11:21, 13:14 7:27)

KOŠARKA - Teško bez bolesnih

SAMOBOR: Stanić 4, Jelić 4, Šaban, Mišić 2, Lindić, Knezović, Kupres D., Kupres A., Matijaščić 31; Trener: Marin Sedlar

CEDEVITA: Grgić 2, Bokolić 6, Jurić, Mikulić 20, Bakarac 22, Mehdić 2, Škarica 9, Bićanić, Blažević 6, Rogošić 2, Šustić 12, Krnjaić 4; Trener: S. Mesić

U 10. kolu 1. HRL mlađih kadeta Samoborci su na domaćem terenu izgubili od ekipe Cedevite s rezultatom 41:85. Iako su se Samoborci potajno nadali pobjedi i plasmanu na 4. mjesto lige, koje bi ih odvelo na završnicu Prvenstva Hrvatske za mlađe kadete, nedolaskom na utakmicu trojice bolesnih igrača iz prve petorke nisu imali gotovo nikakve šanse protiv kompletne ekipe Cedevite, koja je znala odakle dolazi prava opasnost, tako da su više nego uspješno udvajali najopasnijeg Samoborca Matijaščića, dok ostali igrači Samobora jednostavno nisu nikako mogli probiti agresivnu obranu gostiju. U zadnjoj četvrtini potpuno se raspala igra Samoboraca, koji ostaju 6 minuta bez pogotka, dok gosti serijom od 17 koševa dolaze do uvjerljive pobjede.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Matijaščić s 31 košem.

Kod Cedevite najučinkovitiji je bio Bakarac s 22 koša.