Provedeni izbori za novog tajnika Samoborskog športskog saveza

SŠS - Nova tajnica Marijana Radek

Samoborski športski savez je, nakon odlaska dugogodišnjeg tajnika Jure Horvata na mjesto gradskog pročelnika za društvene djelatnosti, proveo izbore za mjesto tajnika. Tako je na 6. sjednici Izvršnog odbora SŠS-a, nakon provedenog natječaja na koji se javilo pet kandidata, za novu tajnicu izabrana Marijana Radek.

Marijana Radek rođena je 1973. godine u Ogulinu, po obrazovanju je ekonomistica i stručnjakinja za marketing. Udana je, ima dvoje djece i živi u Domaslovcu.

3. HNL središte - 22. kolo Samobor – Udarnik 3:2 (3:1)

NOGOMET - Samoborci udarnički!

3. HNL središte - 22. kolo
Samobor – Udarnik 3:2 (3:1)

SAMOBOR – SRC Samobor

Sudac: Pavlečić (Zagreb)

Pomoćnici: Brezić i Gorše

Strijelci: 1:0 Škvorc(25), 2:0 Brdarić(38), 3:0 Brujić(39), 3:1 Šandor(45), 3:2 Župetić(88)

SAMOBOR: Ilić, Ćuk (od 80. Žaja), Vrančić, Kostanjski, Ivkovčić, Hasan, Škvor (od 88. M. Vitko), Horvat, Brdarić, Brujić (od 90. Beljak), Grgečić

UDARNIK: Žugaj, Šandor, Katanić, Barat, Kim (od 67. Župetić), Šarić, Šestok (od 46.Tuzlak), Pejak, Gazilj, Mlinarić, Nikolić (od 30. El Ayesi)

Trener: Franjo Pužin

Igrač utakmice: Filip Brdarić (Samobor)

Lijepo vrijeme za igru i suparnik po mjeri bili su idealna podloga za prvu pobjedu Samobora u nastavku prvenstva. U prvom dijelu domaćini su angažiranom igrom postigli tri gola koja su u konačnici bila dovoljna za trobod. Nakon prve dvije propuštene prigode (Brdarić u 10. i 13. minuti) Grgečić u 25. pokreće kontru koju na asistenciju Brdarića u 1:0 pretvara Škvorc. Desetak minuta kasnije raspoloženi igrači Svena Raića postižu novi gol. Agilni Brdarić neobranjivo tuče s ruba 16 metara pa Žugaj nema nikakve šanse za obranu. Samo minutu kasnije ponovno promjena na semaforu – Gizelj neoprezno pokušava očistiti „gužvu“ pred svojim golom, ali lopta pogađa Brujića od koga se odbija u mrežu. Seriju domaćina gosti prekidaju u 45. golom Šandora za 3:1. Nastavak u Hebrangovoj bio je puno mirniji pa je Samobor uspio upisati, na kraju ipak minimalnu pobjedu (na 32 u 88. smanjio je Župetić). Slijedeće kolo donosi Samoborcima odlazak kod posljednjeg, već davno otpisanog Karlovca pa možemo očekivati nastavak pobjedničkog niza.

Nakon 22. kola vodi Maksimir s 53 boda, druga je Bistra sa 49, dok je Samobor na dvanaestom mjestu s 20.