2. HRL Zapad - 18.kolo Rudar - Rovinj 34:27 (15:14)

RUKOMET - Rudari ugasili ambicije Rovinja

2. HRL Zapad - 18.kolo
Rudar - Rovinj 34:27 (15:14)

U jednom od dva derbija 18. kola 2.HRL Zapad, u kojima su se susrele ekipe s vrha prvenstvene ljestvice, rukometaši Rudara ostvarili su novu pobjedu nad odličnom ekipom Rovinja. Do ove utakmice gosti iz Rovinja zaostajali su za Rudarima 4 boda i u slučaju pobjede u Rudama mogli su se ozbiljno uključiti u borbu za sam vrh. Rudari su u utakmicu ušli čvrsto i odlučno sa željom da se s novom pobjedom riješe još jednog pratitelja i aspiranta za visoki plasman. Prvo poluvrijeme je proteklo u izjednačenoj borbi u kojoj su se gosti iz Rovinja predstavili kao najkvalitetnija ekipa koja je gostovala u Rudama. Gosti su sredinom prvog poluvremena imali prednost 10:8, ali nakon minute odmora domaćini vode 11:10 i stečeno vodstvo drže do kraja poluvremena i vodstva 15:14. U nastavku utakmice domaćini igraju bolje i ubrzo imaju prednost 21:17, što je smanjilo nervozu u njihovim redovima i dalo im potrebnu sigurnost da ovu za njih značajnu utakmicu mirno privedu kraju. Gosti su držali priključak na 4-5 golova zaostatka do nekoliko minuta prije kraja, kada Rudari podižu prednost na 7 pogodaka razlike i konačnih 34:27.

RUDAR: A. Guliš, T. Fabeković, F. Skendrović , M. Štajnkler 2, S. Šujster, D. Trčak 7, Z. Fabeković, P. Fresl, T. Brnas 3, J. Štajnkler 8, A. Trčak 3, E. Fresl 6, Z. Đikić 5, L. Bumbak.

U drugom derbiju 18. kola drugoplasirana ZG Dubrava kao gost je pobijedila ekipu Maksimir Pastele rezultatom 34:29, a najveće iznenađenje predstavlja poraz ekipe Metalca od rukometaša Sesveta rezultatom 26:32, čime su "metalčeki" otpali iz utrke za prvo mjesto.

Nakon odigranih 18. kola, Rudar zauzima vrh prvenstvene ljestvice s 32 boda ispred ZG Dubrave s 29 osvojenih bodova, te ekipa Metalca i Rovinja s 26 osvojenih bodova.

U sljedećem 19. kolu, Rudare očekuje izuzetno teško gostovanje u Labinu kod uvijek neugodne ekipe Mladog rudara.

Dvoransko prvenstvo Hrvatske za djecu do 14 godina

STRELIČARSTVO - Samoborci prvaci

Najmlađi samoborski streličari dugo su se pripremali za Dvoransko prvenstvo Hrvatske za djecu do 14 godina, koje je održano u nedjelju, 30. ožujka, u dvorani Kantrida u Rijeci. Trud im se isplatio, pa je Luka Beltram osvojio zlatnu medalju, Mihael Hainešek srebrnu, a Janko Pelikan brončanu. Osvojivši prva tri mjesta, Samoborci su ujedno obranili prošlogodišnji naslov državnih prvaka ekipno za dječake do 14 godina u klasi standardnog luka.

Odličan je bio i najmlađi samoborski Robin Hood, Nikola Matijaščić, kojemu je ovo bio prvi turnir. On je bez treme ispucao svoj osobni rekord te osvojio srebrnu medalju u klasi standardnog luka za dječake do 12 godina. Medalja i treće mjesto izmakli su za dlaku Matiji Vukoviću, koji je u klasi zakrivljenog luka za dječake do 12 godina osvojio četvrto mjesto. Jedina Samoborka, Leonarda Medved odlično se držala u prvoj polovini koju je završila na trećem mjestu, no i ona je turnir završila na četvrtom mjestu.

Ovim turnirom završila je dvoranska sezona i za najmlađe streličare, koji od ponedjeljka počinju treninge na otvorenom terenu na prostoru bivše vojarne, a time i pripreme za novu, vanjsku natjecateljsku sezonu.

L.K.

3. HNL središte - 20. kolo Samobor – HAŠK 0:2 (0:1)

NOGOMET - Akademci odnijeli bodove

3. HNL središte - 20. kolo
Samobor – HAŠK 0:2 (0:1)

SAMOBOR – SRC Samobor

Sudac: Horvat

Pomoćnici: Gorše i Budimir (svi iz Zagreba)

Strijelci: 0:1 Krznar(41 – 11m), 0:2 Primorac(90)

SAMOBOR: Ilić, Ćuk (od 70. Kupres), Vrančić, Kostanjski, Ivkovčić, Hasan, Puškarić (od 58. Škvorc), Horvat, Brdarić, Brujić, Štefković (od 46. Regović)

HAŠK: Horvat, Barišić, Punek, Marjanović, Javorović, Krznar, Kotarski, Jovanovski (od 67. Primorac), Rexhepi (od 41. Grčić), Bajdić, Adžić

Trener: Ratko Ninković

Igrač utakmice: Stjepan Krznar (HAŠK)

Četvrti poraz Samobora u nastavku prvenstva, bodove iz Hebrangove odnijeli su „akademci“ iz Zagreba. Mlaki ulaz domaćina u susret iskoristili su gosti preuzevši inicijativu i u prvih 25 minuta stvorili dvije dobre prilike koje je Ilić krajnjim naporom obranio. U 38. najbolja šansa za domaćina na cijelom susretu – Horvat je prizemno ubacio iz kornera, Ivkovčić iz poluvoleja pucao, no prečka zaustavlja potencijalnu domaću prednost. Dvije minute kasnije Štefković ruši Bajrića na desnoj strani 16–erca, pa sudac Horvat pokazuje prema kreču. Iako je Ilić pogodio stranu, udarac Krznara bio je nezaustavljiv. Gosti i u nastavku imaju više od igre, a posebno je bio lijep prodor strijelca HAŠK–a. U 75. u slalomu je nanizao 4 obrambena igrača, no neprecizan krajnji udarac je pokvario ukupni dojam. U 90. Primorac kažnjava lov domaćina na bod postižući drugi gol za konačnih 0:2.

Nakon 20. kola vodi Maksimir s 47 bodova, drugo je Dugo Selo s 43, dok je Samobor na dvanaestom mjestu sa 17.