SENIORI - A2 LIGA – 20. kolo Samobor - Maksimir 88:77 (27:13, 14:27, 22:18, 25:19)

KOŠARKA - Krenuli i završili odlično

SENIORI - A2 LIGA – 20. kolo
Samobor - Maksimir  88:77 (27:13, 14:27, 22:18, 25:19)

SAMOBOR: Levanić B. 2, Vranić 2, Gionechetti 16, Gašparac 8, Šilobod 19, Imbert, Levanić M. 2, Nakić 19, Šuvaković 14, Guteša 4, Mandalinić 2; Trener: Josip Vlah

MAKSIMIR: Kragulj 4, Krajačić 2, Grgurić 14, Anić, Krištić, Šutalo 2, Kravos 18, Stojanović 17, Gogić 11, Karmelić 4, Vukičević, Lacić 5; Trener: M. Gojčeta

Košarkaši Samobora u 20. kolu A2 lige seniora pobijedili su na domaćem terenu ekipu Maksimira s rezultatom 88:77. Samoborci su prvu četvrtinu odigrali više nego odlično, čvrsta obrana čovjeka s brzim kontranapadima koji su često završavali s zakucavanjima, tako da su poveli s visokih 27:13. Međutim, drugu četvrtinu Samoborci su započeli presmiono s drugom petorkom koja ostaje gotovo šest minuta bez koša iz igre, što koriste gosti i polovicom druge četvrtine dolaze do svojeg jedinog vodstva na utakmici od 31:32. U drugom poluvremenu Samoborci ponovo igraju u najjačem sastavu, vrlo brzo ostvaruju desetak koševa prednosti koje rutinirano brane za još jednu zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istakli su se Nakić s 19 koševa i 15 skokova, Šilobod s 19 koševa, Gionechetti sa 16 koševa i 10 skokova, te najmlađi junior Šuvaković sa 14 koševa, od čega 4 trice.

Kod Maksimira najučinkovitiji su bili Kravos s 18 i Stojanović sa 17 koševa.

MLAĐI KADETI – 1. HRL – 3. kolo Cibona – Samobor 103:73 (23:23, 31:14, 23:23, 26:13)

KOŠARKA - Ostali bez daha

SAMOBOR: Stanić 2, Vraneković, Jelić 9, Mišić 8, Palčec 15, Kontak 3, Knezović, Šaban, Kupres 4, Matijaščić 32; Trener: Marin Sedlar

CIBONA: Mance, Janković 9, Šuljić, Bistrović 39, Jarnjak 5, Jelić 31, Brzović 13, Krstanović 4,Bošnjak, Branković, Čorko, Mrkša 2; Trener: A. Samac

U 3. kolu 1. HRL mlađih kadeta Samoborci su na gostujućem terenu izgubili od ekipe Cibone rezultatom 103:73. Odličan otpor pružili su Samoborci favoriziranoj Ciboni. Nakon prve četvrtine i egal rezultata Samoborci su početkom druge četvrtine malo posustali, ali polovicom zadnje četvrtine približili su se samo na desetak koševa zaostatka, da bi u samoj završnici ostali bez daha i koša što koriste Cibonaši i serijom ubačaja ipak dolaze do uvjerljive pobjede.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Matijaščić s 32 i Palčec s 15 koševa.

Kod Cibone najučinkovitjiji su bili Bistrović s 39 i Jelić s 31 košem.