SENIORI – A2 LIGA – 16. kolo Podsused – Samobor 68:83 (16:22, 17:21, 23:15, 12:25)

KOŠARKA - Trgnuli se i pobijedili

SENIORI – A2 LIGA – 16. kolo
Podsused – Samobor  68:83 (16:22, 17:21, 23:15, 12:25)

SAMOBOR: Levanić B. 4, Vranić, Gionechetti 12, Gašparac 10, Šilobod 25, Imbert 7, Levanić M. 11, Nakić 10, Belamarić, Guteša, Mandalinić 4; Trener: N. Piacun

PODSUSED: Jesenko 5, Dragozet, Anić 5, Nemec 12, Grabarić 25, Novosel 5, Harapin 13, Vukoja 3, Tomašković, Gluhak, Smolčić, Katić; Trener: G. Marić

Košarkaši Samobora u 16. kolu A2 lige seniora nakon niza poraza pobijedili su na gostujućem terenu ekipu Podsuseda s rezultatom 68:83. Na samom početku utakmice Samoborci predvođeni braćom Levanić, Bruno sa 4 i Matej s 11 koševa u nizu, od čega 3 trice, odlaze na desetak koševa prednosti, da bi tako ostalo i do poluvremena. U drugom poluvremenu domaćini su krenuli žešće, presingom po cijelom terenu, dok se kod Samoboraca primijetio osjetan pad u igri, tako da na samom početku zadnje četvrtine domaćini dolaze do izjednačenja 61:61. Tada nakon efektnog zakucavanja kapetana Samoboraca Gionichettija trgnula se igra cijele ekipe, a naročito Šiloboda, koji pogađa nekoliko trica zaredom, i Samoborci ponovo imaju pristojnu prednost od desetak koševa prednosti za mirniju završnicu u kojoj zasluženo slave.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Šilobod s 25, Gionichetti s 12 i Matej Levanić s 11 koševa.

Kod Podsuseda najučinkovitiji je bio i najiskusniji igrač centar Grabarić s 25 ubačenih koševa.

KADETI – 1. HRL – 12. kolo Samobor – Šabac 66:63 (16:20, 17:19, 20:17, 13:7)

KOŠARKA - Srabotnak tricom za pobjedu

SAMOBOR: Srabotnak 18, Došen, Alilović, Planinčić 2, Čakanić, Golić 2, Iviček, Peremin, Matijaščić 15, Komerički 2, Čižmešija 25, Živković 2; Trener: Mirko Mandalinić

ŠANAC: Peris, Beber 25, Mataković 4, Jakšić 13, Lukačić 8, Kos 3, Manjerović 2, Bastijančić, Šarić, Ivšić 8, Goršić; Trener: M. Gašparović

U 12. kolu 1. HRL kadeta Samoborci su na domaćem terenu pobijedili goste iz Karlovca, ekipu Šanca, rezultatom 66:63. Gosti, predvođeni odličnim igračem Beberom, iznenadili su Samoborce brzom igrom te ostvaruju vrlo brzo desetak koševa prednosti koje brane do početka zadnje četvrtine. Tada Samoborci odličnom igrom u obrani i brzim kontranapadima pogađaju u nizu desetak koševa i dolaze do svojeg prvog vodstva na utakmici od 62:56. Do kraja utakmice igra se u uzbudljivoj završnici koš na koš, da bi u zadnjim trenucima utakmice Bruno Srabotnak pogođenom tricom donio zasluženu pobjedu Samoborcima.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Čižmešija s 25, Srabotnak s 18 i Matijaščić s 15 koševa.

Kod Šanca najučinkovitiji su bili Beber s 25 i Jakšić s 13 koševa.

MLAĐI KADETI – 1. KOLO KVALIFIKACIJA ZA 1. HRL Samobor – Sisak 81:37 (31:6, 18:11, 15:12, 17:8)

KOŠARKA - Sve riješeno na početku

SAMOBOR: Stanić 5, Kontak 8, Jelić 17, Mišić 10, Crnić 17, Matijaščić 13, Šaban 5, Kupres 6; Trener: Marin Sedlar

SISAK: Mandić, Čalić 4, Bajić, Šimić, Bozon, Jordan, Perković 2, Suljanović 9, Ivanetić 16, Sitarić 6, Ostojić; Trener: R. Hrs

U 1. kolu kvalifikacija za popunu 1. HRL mlađih kadeta Samoborci su na domaćem terenu uvjerljivo pobijedili ekipu Siska s rezultatom 81:37. Utakmica je praktički riješena u prvoj četvrtini koju su Samoborci dobili s visokih 31:6 i to nakon odlične obrane i brzih kontranapada gdje su gosti izgledali potpuno izgubljeno.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Jelić i Crnić, oba s po 17 koševa, te Matijaščić glavni pokretač svih akcija s 13 koševa.

Kod Siska najučinkovitiji je bio Ivanetić sa 16 koševa.

SPORTSKA ŠKOLA 2002' - 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 11. kolo Samobor – Ivanić 37:28 (8:8, 9:12, 10:6, 10:2)

KOŠARKA - Trio vodio do pobjede

SAMOBOR: Deklman, Rubinić, Jelić, Beg, Tišma, Sedlar 21, Ljubičić, Dropuljić, Antolović, Došen 8, Kupres 8; Trener: Nenad Tišma

IVANIĆ: Pavlović 2, Vuković 10, Žegalj 2, Acinger, Frljak 2, Pavlović, Radošević 10, Korbus, Široki 2; Trener: Zajčić

Sportska škola godište 2002. pobijedila je u 11. kolu županijske lige na domaćem terenu ekipu Ivanića rezultatom 37:28. Nakon bolje igre i vodstva gostiju u prvom poluvremenu, najmlađi Samoborci su odigrali drugo poluvrijeme predvođeni triom - Sedlarom s 21, te Došenom i Kupresom s po 8 koševa, te došli do zaslužene pobjede protiv vrlo dobre ekipe iz Ivanić-Grada.

Kod Ivanića najučinkovitiji su bili Vuković i Radošević, oba s po 10 koševa.