03.02.2014.

Proglašeni najbolji sportaši, sportašice, sportski kolektivi i sportski djelatnici Svete Nedelje

PROGLAŠENJA - Najbolji Željko Raženj i Karla Lenard

Proglašeni najbolji sportaši, sportašice, sportski kolektivi i sportski djelatnici Svete Nedelje

Već tradicionalni izbor za najbolje sportaše, sportašice, sportske kolektive i sportske djelatnike Svete Nedelje održan je 31. siječnja u Društvenom domu u Strmcu.

Dodjela priznanja, kojoj je prisustvovao velik broj javnih djelatnika, bila je prilika za još jedno podsjećanje na potrebu izgradnje sportske dvorane pa se je za nadati da će se naredna svečanost svetonedeljskog sporta naredne godine održati baš u njoj.

Najboljom muškom ekipom proglašeni su seniori ŠRD Rak Rakitje, a najboljom ženskom ŽRK Sloga Sveta Nedelja.

Najbolji sportski kolektiv je AKK Sveta Nedelja, a u kategoriji "ekipna novčana nagrada za osvojeno 1. mjesto" nagrađeni su mlađi pioniri NK Top Kerestinec, MRK Sloga i ŠRD RAK Rakitje.

Najbolji sportaš Svete Nedelje u 2013. godini je Željko Raženj (ŠRD Rak Rakitje), a najbolja sportašica je Karla Lenard (ŽRK Sloga Sveta Nedelja).

Jubilarno priznanje pojedincu za dugogodišnji rad i aktivnost u sportu primio je Goran Turk (STK Sveta Nedelja – Novaki), a jubilarno priznanje kolektivu za dugogodišnji rad i aktivnost u sportu dobili su ŠRD Rak Rakitje i NK Novaki.

U kategoriji zaslužni sportski djelatnik za pojedince koji su svojim radom i djelovanjem u protekloj natjecateljskoj godini dali izuzetan doprinos razvoju sporta u gradu Sveta Nedelja nagrađeni su: Mario Kenfelja (MRK Sloga Sveta Nedelja), Drago Prahin (ŽRK Sloga Sveta Nedelja) i Željko Cvetković (NK Sava Strmec).

Ana Lenard iz KK Samobor primila je nagradu za dosadašnja sportska postignuća, kojima je pridonijela ugledu Grada Svete Nedelje.

Najuspješniji treneri, pojedinci koji su svojim radom i djelovanjem u protekloj natjecateljskoj godini s ekipom i natjecateljima pojedincima polučili najbolje rezultate i koji su dali izuzetan doprinos razvoju sporta u Gradu su Milan Končarević (NK Top Kerestinec), Zvonko Samaržija (KKK Mas.Oyama Strmec) i Karlo Lacković (JK Sakura).

Priznanja za životno djelo, za pojedince s najmanje tridesetogodišnjim neprestanim aktivnim radom u sportu tijekom kojeg je dao izuzetan doprinos u razvoju i promociji sporta u Svetoj Nedelji, primili su Josip Burić (NK Sloga Brezje) i Antun Vrčković (ŠRD Rak Rakitje)

Ostale nagrade:

- najbolji sportaš do 10 god. - Lovro Novosel (ŠK Sveta Nedelja)

- najbolja sportašica do 10 god. - Katarina Kufek (JK Sakura)

- najbolja muška ekipa do 10 god. - limači NK Sava Strmec

- nagrada za sportsku nadu do 15 god. - Marta Mavračić (GK Aura Zagreb)

- najbolji sportaš 10-12 god. - Ivan Marović (NK Top Kerestinec)

- najbolja sportašica 10-12 god. - Domenica Čop (ŽRK Sloga Sveta Nedelja)

- najbolji sportaš 12-14 god. - Patrik Rapp (KKK Mas.oyama Strmec)

- najbolja sportašica 12-14 god. - Snježana Kufek (JK Sakura)

- najbolja muška ekipa do 14 god. - kadeti ŠK Sveta Nedelja

- najbolja ženska ekipa do 14. god. - mlađe kadetkinje ŽRK Sloga Sveta Nedelja

- najbolji sportaš 14-16 god. - Ivan Turčin (KKK Domenica Sveta Nedelja)

- najbolja sportašica 14-16 god. - Sara Kaluđerović (BK Sveta Nedelja)

- najbolji sportaš 16-18 god. - David Burnik (NK Sloga Brezje)

- sportašica 16-18 god. - Lucija Mandić (STK Sveta Nedelja – Novaki)

- najbolja ženska ekipa 14-18 god. - juniorke STK Sveta Nedelja – Novaki

T.I.

 
03.02.2014.

SENIORI – A2 LIGA – 15. kolo Samobor – Kaptol 65:70 (19:10, 18:22, 13:19, 15:19)

KOŠARKA - Krenuli dobro pa se ispuhali

SENIORI – A2 LIGA – 15. kolo
Samobor – Kaptol  65:70 (19:10, 18:22, 13:19, 15:19)

SAMOBOR: Levanić B. 7, Vranić, Gionechetti 4, Gašparac 10, Šilobod 4, Imbert 5, Levanić M. 8, Nakić 15, Belamarić, Guteša 9, Mandalinić 3; Trener: Nikola Piacun

KAPTOL: Češkić, Baričević 21, Petrović 27, Ražov, Andrijević, Poslek, Božić 6, Helbich 16, Salopek, Ljubičić; Trener: B. Božić

Košarkaši Samobora u 15. kolu A2 lige izgubili su na domaćem terenu od ekipe Kaptola s rezultatom 65:70. Samoborci su krenuli u utakmicu riješeni da nakon niza poraza dođu konačno do pobjede, tako da polovicom druge četvrtine imaju u dva navrata 17 koševa prednosti, zadnje 31:14. Gosti kao da su čekali da se Samoborci ispušu i tada su krenuli nizom trica i pogodaka, da bi do poluvremena smanjili na 5 koševa zaostatka, a odmah na početku drugog poluvremana došli do prvog vodstva 37:38. Do kraja utakmice u napetoj igri ekipe se izmjenjuju u vodstvu, da bi ipak na kraju spretniji gosti nakon izuzetno lošeg šuta Samoboraca od 2 pogođene trice iz 12 pokušaja i tek 9 pogođenih bacanja iz 22 pokušaja došli do zaslužene pobjede.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Nakić s 15 koševa i isto toliko skokova.

Kod Kaptola praktički je cijelu utakmicu odigrala, uz jednog "zaštićenog" juniora, iskusna četvorka, koja je i postigla sve koševe: Petrović 27, Baričević 21, Helbich 16, Božić 6 koševa.

T.I.

 
03.02.2014.

KADETI – 1. HRL – 11. kolo Samobor – Dubrava 62:90 (14:32, 14:18, 13:15, 21:25)

KOŠARKA - Nije išlo protiv jačih

SAMOBOR: Srabotnak 15,Došen 2, Alilović 2, Dorotić7, Grubešić, Peremin 2, Matijaščić 7, Komerički 7, Čižmešija 11, Živković 9; Trener: Mirko Mandalinić

DUBRAVA: Benčak 10, Filić 8, Šoprek 10, Kos 12, Gašpar 13, Mikulić P. 7, Jolić 13, Papić 5, Mikulić M. 12, Stipić, Hudiček; Trener: B. Gnjidić

U 11. kolu 1. HRL kadeta Samoborci su na domaćem terenu izgubili od ekipe Dubrave s rezultatom 62:90. Nakon izjednačene igre polovicom prve četvrtine gosti serijom koševa nakon dobro odigranog zonskog presinga ostvaruju dvadesetak koševa prednosti. U nastavku Samoborci igraju mnogo bolje, ali ne uspijevaju smanjiti zaostatak, da bi gosti u zadnjoj minuti protiv rezervi Samoboraca još jednom serijom od desetak koševa potvrdili svoju uvjerljivu pobjedu.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Srabotnak s 15 i Čižmešija s 11 koševa.

Kod Dubrave najučinkovitiji su bili Gašpar i Jolić, oba s po 13 koševa.

T.I.

 

Proglašeni najbolji sportaši, sportašice, sportski kolektivi i sportski djelatnici Svete Nedelje

SENIORI – A2 LIGA – 15. kolo Samobor – Kaptol 65:70 (19:10, 18:22, 13:19, 15:19)

KADETI – 1. HRL – 11. kolo Samobor – Dubrava 62:90 (14:32, 14:18, 13:15, 21:25)

Arhiva 2014

2019

2018

2017

2016

2015

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002