KARATE - Našima uručene plakete HKS-a

Hrvatski karate savez je 26. siječnja u samoborskoj sportskoj dvorani okupio sve trenere hrvatskog karate sporta na trenerskom licencnom seminaru te na seminaru za licencne ispitivače. U dvorani se okupilo 320 trenera karatea iz cijele Hrvatske, od dalekih Ploča s juga zemlje do Štrigove na samom sjeverozapadu Lijepe naše.

Seminarom su rukovodili najbolji stručnjaci karate sporta te predavači s Kineziološkog fakulteta iz Zagreba, na čelu s prof.dr.sc. Hrvojem Sertićem, voditeljem Katedre za borilačke sportove. Vrlo uspješno su svoje teme odradili dr.sc. Tihomir Vidranski i dr.sc. Ivan Segedi.

Sve je proteklo u gotovo idiličnoj atmosferi, a na dnevnom redu predavača bile su vrlo korisne teme koje su se pokušale prenijeti na trenere s velikom motivacijom i željom da se učini korak naprijed prema stručnom usavršavanju.

Na trenerima je ključna uloga i zadatak u razvitku svakog sporta pa je i normalno da se velika pažnja posvećuje upravo ovom segmentu karate sporta u Hrvatskoj. Karate sport je statistički jedan od naših najuspješnijih hrvatskih sportova, a cilj i zadaća je da tako ostane i u naredom razdoblju na ponos Hrvatskog karate saveza i njegovog vodstva.

Nakon uspješno odrađenog licencnog seminara održan je i redovni izvještajni sabor Hrvatskog karate saveza, u sklopu kojeg su dodijeljene plakete najupješnijim sportašicama, sportašima, trenerima i sucima u 2013. godini.

Veliku plaketu saveza primila je najbolja samoborska sportašica Ana Lenard, koja je s kolegicama iz reprezentacije u 2013. postala prvakinjom Europe, ali i proglašena s kolegicama "naj" ženskom ekipom Hrvatske u izboru Hrvatskog olimpijskog odbora i Sportskih novosti.

Plaketom je nagrađen i Karate klub Samobor za izuzetan doprinos razvoju karate sporta na međunarodnoj razini.

MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA PLAY OFF – FINALE Samobor – Gorica 80:66 (21:19, 12:22, 24:10, 23:15)

KOŠARKA - Presingom do pobjede

MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA PLAY OFF – FINALE
Samobor – Gorica  80:66 (21:19, 12:22, 24:10, 23:15)

SAMOBOR: Stanić 4, Kontak 3, Jelić 8, Mišić 17, Crnić 14, Lindić, Matijaščić 34, Kupres D., Kupres A., Sedlar; Trener: Marin Sedlar

GORICA: Maršić 2, Pokrajčić 20, Martinović 9, Hanak, Filipović, Čučković 15, Opačić 15, Ivanković 2, Deverić 1, Škara 2, Hozjan; Trener: Jenkač

Mlađi kadeti Samobora u 3. kolu finala play off-a 1. županijske lige došli su na domaćem terenu do uvjerljive pobjede protiv ekipe Gorice s rezultatom 80:66. Na početku utakmice nije baš izgledalo tako. Naime, gosti su preko visokih centara lagano dolazili do koševa i na poluvremenu do visokih 8 koševa prednosti. U drugom poluvremenu Samoborci su prikazali dobro znanu igru iz cijelog prvenstva, zonskim presingom kradu lopte i brzim kontranapadima poentiraju te do kraja treće četvrtine prelaze u vodstvo, a početkom zadnje ostvaruju desetak i više koševa razlike za zasluženu pobjedu. Ovom pobjedom bez ijedne izgubljene utakmice kroz prvenstvo i play off Samoborci su zasluženo osvojili županijsko prvenstvo za mlađe kadete.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Matijaščić s 34, Mišić sa 17 i Crnić sa 14 koševa.

Kod Gorice najučinkovitiji je bio Pokrajčić s 20 koševa.

SENIORI – A2 LIGA – 14. kolo Mladost – Samobor 82:69 (21:18, 16:15, 20:22, 25:14)

KOŠARKA - Nisu imali rješenja za obranu

SAMOBOR: Levanić B. 7, Vranić, Gionechetti 6, Mandalinić 6, Šilobod 12, Levanić M. 2, Nakić 20, Belamarić, Pavičić, Gašparac 13, Imbert 3.; Trener: Davor Šestak

MLADOST: Mikšić 9, Šabić 6, Vučić 13, Zebić 3, Pešut 17, Jelenek 17, Lončar, Gašpert 1, Solomun 6, Živko 10; Trener: M. Starčević

Košarkaši Samobora u 14. kolu A2 lige seniora izgubili su na gostujućem terenu u Zagrebu od ekipe Mladosti s rezultatom 82:69. Cijelo prvo poluvrijeme Samoborci nikako da sustignu nekoliko koševa razlike domaćina. Tek u četvrtoj minuti nastavka tricom Gašparca dolaze do prvog i jedinog vodstva na utakmici od 42:43. Još su dvaput Samoborci uspjeli izjednačiti na 46:46 nakon trice Brune Levanića i 65:65 nakon dvije trice Šiloboda. Zadnjih 4 minute domaćini prelaze na zonsku obranu na koju Samoborci jednostavno nisu imali rješenja, dok domaćini na slabu obranu Samoboraca prelako pogađaju i u završnici serijom od 17:4 koševa dolaze do zaslužene pobjede.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Nakić s 20 koševa i 13 skokova te Gašparac s 13 i Šilobod s 12 koševa.

Kod Mladosti najučinkovitiji su bili Pešut i Jelenek, oba s po 17 koševa.

KADETI – 1. HRL – 10. kolo Samobor – Rudeš 60:82 (11:21, 15:22, 13:24, 21:15)

KOŠARKA - Nisu imali šanse

SAMOBOR: Srabotnak 13,Došen 4, Čakanić, Alilović 2, Iviček 6, Grubešić 8, Peremin 2, Matijaščić 4, Komerički 3, Čižmešija 16, Živković 2; Trener: Mirko Mandalinić

RUDEŠ: Soldo, Jurić 12, Biondić, Pollak 2, Matolić, Savić 4, Majić 21, Tomić 11, Nakić 4, Ljubičić 16, Skorupan 12; Trener: N. Kukić

U 10. kolu 1. HRL kadeta Samoborci su na domaćem terenu izgubili od ekipe Rudeša iz Zagreba s rezultatom 60:82. Odlična ekipa gostiju do poluvremena ostvaruje visokih 17 koševa prednosti. Iako Samoborci u nastavku igraju vrlo kvalitetno nisu imali ozbiljniju priliku da preokrenu rezultat, tako da na kraju pobjeda zasluženo pripada Rudešu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Čižmešija sa 16 i Srabotnak s 13 koševa.

Kod Rudeša najučinkovitiji je bio Majić s 21 košem.

PRVENSTVO SPORTSKIH ŠKOLA LIGA 2001. – 1. HRL – 11. kolo Samobor – Sisak 25:18 (7:5, 6:6, 8:4, 4:3)

KOŠARKA - Kontak vodio do pobjede

Samobor: Došen 4, Pecić 1, Deklman, Knezović 2, Kupres 4, Bajić, Sedlar, Kontak 14: Trener: Marin Sedlar

Sisak: Taradi, Šimić 5, Milutinović 2, Trtanj, Jordan 2, Perković 4, Suljanović 2, Mandić, Begić, Ostojić 3, Terman; Trener: D. Španović

Najmlađi Samoborci, sportska škola 2001. godište, pobijedili su u 11. kolu lige ekipu Siska s rezultatom 25:18. Samoborci, predvođeni odličnim Kontakom, sa 14 ubačenih koševa stvarali su iz četvrtine u četvrtinu postepenu prednost te na kraju dolaze i do zaslužene pobjede.

VETERANI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 5. kolo Samobor – Centar Lug 74:52 (24:9, 17:17, 17:11, 16:15)

KOŠARKA - Punom snagom do pobjede

SAMOBOR: Župančić 10, Klupač 5, Bujanić 2, Škiljan 9, Džimbeg, Antunović, Močan 12, Pavšek 15, Bogut 21; Trener: Mirko Mandalinić

CENTAR LUG: Marović 14, Vlainić, Bogolin, Čavlović 8, Tot, Tomić 4, Tadžić 4, Novosel 1, Govedar 9, Antolović 3, Fajt 9; Trener: Magdić

Veterani Samobora u 5. kolu lige pobijedili su na domaćem terenu u lokalnom derbiju ekipu veterana Centar Luga s rezultatom 74:52. Samoborci poučeni od zadnjih nekoliko poraza od Centra Luga zaigrali su punom snagom u obrani i napadu te do kraja prve četvrtine ostvaruju visokih 15 koševa prednosti 24:9. U daljnjem toku utakmice Samoborci igraju vrlo dobro i ne dozvoljavaju susjedima da preokrenu rezultat. Ovom pobjedom Samoborci su se izjednačili s pobjedama na vodećoj poziciji s ekipom Gorice.

Kod Samoboraca nezaustavljivi su bili centri Bogut s 21 i Pavšek s 15 koševa.

Kod Centar Luga najučinkovitiji je bio Marović sa 14 koševa.

Grand Prix Međimurje 2014. – Čakovec, 25. siječnja

KARATE - Samoborci odlični u Međimurju

Karate klub Međimurje organizirao je u sportskoj dvorani 1. Osnovne škole u Čakovcu tradicionalno natjecanje za 240 sportaša iz 29 klubova Hrvatske. Na turniru je sudjelovalo i sedmero samoborskih mladih karateka koji su nastupili u katama.

Prema viđenom nastupu mladih Samoborki i Samoboraca u Čakovcu, stručni tim koji vodi mlade natjecatelje može itekako biti zadovoljan. Samoborski mladi karate majstori su u Čakovcu osvojili ukupno 8 medalja: 5 zlata, 2 srebra i 1 broncu.

Zlatnim medaljama u Nedelišću su se okitili Dino Šimunec (učenici), Lucija Gečević (mlađe kadetkije i kadetkinje), Dario Szel (učenici B program) te kata tim učenika u sastavu Fran Trošelj, Damjan Nenadić i Dino Šimunec.

Srebrnu medalju su osvojili Damjan Nenadić (učenici) i Kruno Fadljević (mlađi kadeti), dok je brončanu medalju osvojila Nika Jelen (učenice).

Nakon dva natjecateljska vikenda naredni vikend je predviđen za vikend pripreme.

7. kolo ligaških natjecanja

STOLNI TENIS - Solidni rezultati Samoboraca

U subotu, 25. siječnja, odigrano je 7. kolo ligaških natjecanja. U domaćem derbiju 3. HL srednja Hrvatska između Samobora III - Samobor II rezultat je bio 4:3, u 2. HL žene srednja Hrvatska Samobor – Sv. Nedelja, Samoborke su slavile sa 4:1 i na kraju u 1. HL muški zapad seniori Samobor - Velika Gorica Stanfar 4:1.

U nedjelju, 26. siječnja, odigrano je 4. OT Zagrebačke županije u Velikoj Gorici. Treba spomenuti zlato Filipa Golubića u najmlađim kadetima, dva srebra Lane Gracin među klincezama, Zare Ilić kod mlađih kadetkinja i dva četvrta mjesta Ane Znika u klincezama i Vida Šoića u kadetima.

Za tjedan dana igra se 3. HSTS-ov turnir Trofej Reno Vinek u Krapini.