Izvanredna izborna skupština NK Samobor iznjedrila je novo rukovodstvo kluba

NOGOMET - Novi predsjednik Krešimir Jelić

IU trećem pokušaju izvanredna izborna skupština NK Samobor iznjedrila je novo rukovodstvo kluba. Samo pola sata vijećanja bilo je dovoljno da se popune sva rukovodeća mjesta u trećeligašu iz Hebrangove ulice.

Za nasljednika Bože Jurkovića, bivšeg predsjednika koji je prije nekoliko mjeseci odstupio s čelnog mjesta, jednoglasno je izabran Samoborac Krešimir Jelić, koji je odnedavno i direktor novoosnovanog poduzeća Odvodnja Samobor. Za njegovu desnu ruku izabran je medijski djelatnik Mislav Maroević koji se tako ponovno vraća u nogometni život kluba.

Devet članova Izvršnog odbora čine kombinaciju bivših igrača kluba i poznatih samoborskih gospodarstvenika (Sven Raić, Velimir Deak, Nedeljko Žaja, Nikola Kujundžija, Ivica Papeš, Željko Stanec, Ivica Karoglan, Stjepan Šančić te Nenad Radek). Njihov rad će nadzirati NO u sastavu: Željko Hržić (predsjednik) te članovi Berislav Repinec i Ivica Matković. Za funkciju stegovnog suca izabran je odvjetnik Vladimir Miočinović.

U kratkom govoru novoizabrani predsjednik naglasio je kako sljedeće godine klub slavi 90. godišnjicu djelovanja i kako se za to treba dobro početi spremati već sada. Već za sljedeći tjedan najavljeni su i razgovori sa svim igračima i trenerima nakon kojih će se vidjeti kako i s kim dalje. Spomenuta je i nezavidna financijska situacija te su postojeći sponzori pozvani da se još jače uključe u rad kluba, a radit će se i na dovođenju novih, kako bi klub što bolje i lakše funkcionirao.

Matija Milić

Hrvatski kup - 2. kolo regija Središte Rudar - Maksimir Pastela 21:19 (8:9)

RUKOMET - Tijesno i zasluženo

Hrvatski kup - 2. kolo regija Središte
Rudar - Maksimir Pastela 21:19 (8:9)

U 2. kolu natjecanja za Hrvatski kup, regija Središte, Rudari su ugostili ekipu Maksimir Pastele i ostvarili tijesnu, ali zasluženu pobjedu rezultatom 21:19, poluvrijeme 9:8 za goste iz Zagreba. Rudarima je to bio prvi ozbiljniji kontakt s loptom nakon dva tjedna napornih treninga, što se osjetilo u njihovoj igri, a za posljedicu je imalo da su Rudari u prvom poluvremenu promašili čak 5 sedmeraca. Susret je bio vrlo neizvjestan s mnogo rezultatskih preokreta, a tijekom utakmice niti jedna ekipa nije uspjela ostvariti prednost veću od dva pogotka. Utakmicu su obilježili odlični vratari obiju momčadi, a donedavni član Rudara Hrvoje Turković u prvom poluvremenu domaćinima je obranio čak pet sedmeraca. Na kraju je vratarski dvojac domaćih Fresl – Bumbak bio ipak uspješniji, a domaćine posebno raduje dobro izdanje prinove Luke Bumbaka, koji se domaćoj publici prikazao u odličnom izdanju.

Sljedeću utakmicu u natjecanju kupa Rudari igraju u četvrtak 23. siječnja protiv ekipe Metalca. Utakmica se igra u dvorani u Podsusedu, u 20:30 sati.

SENIORI – A2 LIGA – 13. kolo Samobor – Dubrava 77: 87 (17:22, 17:24, 22:22, 21:19)

KOŠARKA - Gosti ostali u "mrtvoj utrci"

SENIORI – A2 LIGA – 13. kolo
Samobor – Dubrava  77: 87 (17:22, 17:24, 22:22, 21:19)

SAMOBOR: Levanić B. 4, Vranić, Gionechetti 13, Gašparac 20, Šilobod 9, Imbert, Levanić M. 6, Nakić 22, Belamarić, Pavičić, Mandalinić 3; Trener: Davor Šestak

DUBRAVA: Škara 4, Mikulić 5, Jović, Bešlić 8, Vodopija 7, Oršanić, Kraljević, Grgat 23, Tomas 13, Jurković 13, Nimac 4, Pavlović 10; Trener: S. Medvedec

Košarkaši Samobora u 13. kolu A2 lige seniora izgubili su na domaćem terenu od ekipe Dubrave s rezultatom 77:87. Nakon početne dobre igre i vodstva Samoboraca od 15:11, Dubravaši su krenuli serijom koševa i krajem prve četvrtine prelaze u vodstvo od 17:22. Tada ulaskom iskusnih prvoligaških igrača centra Grgata i playa Tomasa gosti dobivaju još veću prevagu u igri, odlaze na desetak i više razlike, koje uspješno brane do kraja utakmice za zasluženu pobjedu i potvrdu drugog mjesta lige čime ostaju u "mrtvoj utrci" s vodećom Goricom za prvaka A2 lige Centar.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Gašparac s 20 i Nakić s 22 koša.

Kod Dubrave najučinkovitiji je bio Grgat s 23 koša.