Međunarodni božićni turnir

GIMNASTIKA - Bilo je to natjecanje s dušom

Oko 150 vježbačica sportske gimnastike iz Hrvatske, Slovenije te Bosne i Hercegovine okupilo se u subotu u gimnastičkoj dvorani Osnovne škole Bogumila Tonija. Došle su iz gimnastičkih klubova i društava Vukovar, Beli Manastir, Sokol iz Slavonskog Broda, Sokol iz Požege, Petrinja, Vindija iz Varaždina zatim Hrvatski Sokol, Dubrava, Novi Zagreb i Olimpik gim iz Zagreba, Dišpet iz Šibenika, Rijeka i Vita iz Rijeke te Šiška iz Ljubljane i Bosna Sarajevo, a dočekao ih je domaćin GK Samobor.

U sedamnaestoj godini svojega postojanja Gimnastički klub Samobor je još jedanput izvrsnom organizacijom Međunarodnog božićnog turnira u ženskoj sportskoj gimnastici osvojio vježbače, klubove i publiku i novoga predsjednika Samoborskog športskog saveza Miru Kelečića, koji je i otvorio ovu velebnu manifestaciju. Zaista gode uhu i srcu riječi trenerice i sutkinje GK Novog Zagreba Anamarije Zuanović kako je samoborski gimnastički turnir - natjecanje s dušom, kao i jednog roditelja iz Vraždina koji reče: Daj nam Bog zdravlja i sreće da i dogodine opet dođemo.

Uz glavne nositelje organizacije ove sportske manifestacije od važnosti za grad Samobor, predsjednicu kluba Kristinu Kirschenheuter, tajnicu i trenericu Martinu Bublić te trenericu i vrhovnu sutkinju Aidu Badić, zasluga dobre organiziranosti pripada roditeljima gimnastičarki natjecateljica. Oni su, osim smještaja djece koja su došla iz Šibenika, dežurstva tijekom cijeloga dana u dvorani, brigu o hrani, prijevozu vježbačica koje su u Zagreb stigle vlakom iz Slovenije, vodili brigu i o najmanjoj sitnici potrebnoj vježbačicama i trenerima tijekom 12-satnog natjecanja.

U najbrojnijoj kategoriji, između 83 vježbačice mlađih kadetkinja u C programu nastupilo je 10 Samoborki. Dolores Šagud zauzela je 5. mjesto, Maja Lehpamer 6., Tia Senjak 8., Ines Fadiga 10., Tara Bartaković 15., a za GK Samobor nastupile su još Barbara Jelić, Dora Jurković, Mia Lucija Jug, Mia Šaban i Petra Frankić. Prvih 6 činilo je ujedno ekipu GK Samobora koja je osvojila 1. mjesto među 12 ekipa, dok su potonje 4 kao ekipa osvojile 12. mjesto.

Dunja Šagud s osvojenim 5. mjestom bila je najbolje plasirana Samoborka u kategoriji kadetkinja u C program u kojoj je nastupilo 37 vježbačica. U ekipi s Tamarom Regović, Dorom Telišman, Karlom Garašić i Laurom Fadigom osvojila je također 5. mjesto.

U kategoriji juniorki C Jesen Kovaček osvojila je 6. mjesto, a u kategoriji seniorki C Helena Kovačić bila je 4.

U B programu mlađe kadetkinje su se poredale od 6. do 9. mjesta, koja su redom zauzele Katja Žganjer Knežević, Lorena Bartaković, Helena Kirschenheuter i Sara Kormoš, a 12. i 13. mjesto osvojile su Heidi Peucelle i Maja Pleško. Sve zajedno osvojile su pehar za 2. mjesto.

U kategoriji seniorki nastupile su samo domaće tri natjecateljice i osvojile ekipno zlato. Pojedinačno zlato osvojila je Anamarija Kovačić, srebro Paula Stier i broncu Marija Sara Mihelić.

Osim atraktivnih vježbi na spravama ženske sportske gimnastike: preskoku, ručama, gredi i tlu, publiku u dvorani na noge je digao gimnastički performans u koreografiji trenrice Aide Badić pod nazivom Vilenjaci, u čijoj su izvedbi zajedno sudjelovale sve natjecateljice Gimnastičkog kluba Samobor.

K.K.

Ekipno Prvenstvo Hrvatske za kadete, juniore i seniore – Zagreb, 15. prosinca

KARATE - Juniori Samobora prvaci!

Juniori prvaci,

U nedjelju je u dvorani Ekonomskog fakulteta u Zagrebu održano ekipno Prvenstvo Hrvatske u karateu za kadete, juniore i seniore.

Velik uspjeh ostvarili su karatisti Karate kluba Samobor osvojivši medalje u 4 kategorije. Prve su natjecanje otvorile braniteljice prošlogodišnje titule seniorke KK Samobor i, nažalost, izgubile od izuzetno jake ekipe Opatije u čijim redovima su dvije reprezentativke iz ekipe prvakinja Europe. Bez obzira na kvalitetu protivnica Samoborke su pomalo razočarale, jer su za ovu priliku bile pojačane s našom najtrofejnijom natjecateljicom u borbama Jelenom Kovačević. Upravo je Jelena prvu borbu izgubila i to kao da je zakočilo Maju Lenard, koja je izgubila od lošije natjecateljice. Ipak, kroz repasaž cure su se uspjele podići i osvojiti treće mjesto porazivši djevojke iz KK Hercegovina Zagreb.

Samoborke su nastupile u sastavu: Ana i Maja Lenard, Jelena Kovačević i Zrinka Pezer.

Samoborski seniori su uvjerljivo krenuli u natjecanje svladavši u prvom kolu ekipu Hercegovine 3:0, ali su potom u polufinalu izgubili od prošlogodišnjih prvaka Hrvatske, ekipe Hrvatskog dragovoljca s glatkih 3:1.

Bez obzira na kvalitetu samoborske ekipe, stekao se dojam da je falilo malo žara i žestine za napraviti bolji rezultat.

Za seniorsku ekipu su nastupili: Dario Svetić, Danil Domdjoni, Matej Tomazin, Marko Lučić, Nikola Šoić, Filip Kolarec i Zrin Pezer.

U kadetskoj konkurenciji Samoborci su nastupili s dvije ekipe od kojih je ekipa sastavljena od Tonija Vukovića, Leonarda Šogorića i Emila Vrkljana uspjela doći do brončanog odličja. Dečki su prvo uvjerljivo svladali Veliku Goricu, da bi potom izgubili od ekipe Hercegovine. U repasažnim borbama dečki su pokazali kvalitetu i u borbi za brončano odličje su deklasirali ekipu Sportskog života iz Zagreba.

Na kraju, kako to obično biva kod nekog tko sustavno i kvalitetno radi, a to samoborski karate klub zasigurno je, stigao je šlag na tortu u obliku zlatne medalje juniora.

U prvom kolu svladana je ekipa riječkog Zameta predvođena najvećom nadom hrvatskog karatea i europskim prvakom Berakom. Nakon njih pobijeđena je ekipa Hercegovine, u čijim redovima je bio višestruki osvajač europskih i svjetskih medalja u mlađim uzrastima. Na kraju u finalu uvjerljivo je svladana i ekipa Essekera iz Osijeka.

Juniori u sastavu Jakov Bunjevac, Mateo Šitum i Paskal Šimec pokazali su da je u ekipnom dijelu natjecanja za uspjeh najbitnije zajedništvo i kohezija unutar ekipe, a to je ono što je ove godine, nažalost, nedostajalo kod seniora i seniorki.

Na kraju je zlato juniora ipak malo ublažilo gorak okus s početka dana, ali i pokazalo neke smjernice za budućnost i planiranje ekipa za sljedeću godinu.

Dan prije u istoj dvorani održano je Prvenstvo Hrvatske za mlađe seniorke i seniore, koji je Karate klubu Samobor donio još jednu medalju u nizu velikih ovogodišnjih uspjeha.

Zrinka Pezer je u konkurenciji mlađih seniorki do 53 kg osvojila brončano odličje.

Dijana Ćosić izborila nastup na EP u Portugalu

Na prvenstvu su nastupile dvije članice Karate kluba Bregana, koje su ostvarile odličan uspjeh osvajanjem jedne zlatne i jedne brončane medalje.

Dijana Ćosić je 1. mjestom u kategoriji mlađih seniorki do 53 kg na najbolji način zaokružila ovogodišnju uspješnu sezonu (zlato na Grand Prix Croatia, bronca na seniorskom PH, srebro na CRO Open). Dijana je ovim sjajnim rezultatom osigurala nastup za reprezentaciju Hrvatske na Europskom prvenstvu u Portugalu početkom veljače sljedeće godine.

Mateja Lučić je u istoj kategoriji osvojila brončanu medalju, kojom je potvrdila kvalitativni napredak i trud vidljiv na treninzima zadnjih mjeseci. Obzirom da je tek ušla u dobnu skupinu mlađih seniorki, bit će još prilika za novim sportskim uspjesima.

S ova dva odličja, ukupan broj medalja koje su karataši Bregane osvojili na ovogodišnjim prvenstvima Hrvatske je čak 13!

11. kolo - 2. HRL Zapad Pećine - Rudar 28:37 ( 15:19)

RUKOMET - Rudarima jesenski naslov

11. kolo - 2. HRL Zapad
Pećine - Rudar 28:37 ( 15:19)

Rudari nisu propustili priliku da pobjedom u posljednjem kolu prvog dijela prvenstva osiguraju naslov jesenskog prvaka 2. HRL Zapad. Iako oslabljeni neigranjem povrijeđenih Dominika Trčka i Zvonimira Đikića, Rudari nisu dozvolili da solidna ekipa Pećina ugrozi osvajanje prvog mjesta i njihovo slavlje. Od prve minute Rudari su domaćinima dali do znanja tko je vodeća momčad na prvenstvenoj ljestvici. Čvrstom i angažiranom igrom u obrani, a u napadu predvođeni lucidnim Josipom Štajnklerom, polako i sigurno lomili su otpor ambicioznog domaćina. Ekipa Pećina, kojoj je ovo bio jedan od posljednih vlakova za hvatanje bodovnog priključka s ostalim ekipama, uspijevala je držati zaostatak od 4-5 golova i relativnu neizvjesnost sve do 45. minute, kada Rudari prelamaju pitanje konačnog pobjednika i odlaze na za domaćine nedostižnih osam golova prednosti, 29:21. Do kraja utakmice Rudari bez problema kontroliraju rezultat i zasluženo osvajaju dva boda.

Nakon odigranih 11 kola Rudari s 20 osvojenih bodova zauzimaju 1. mjesto, a najbliži pratitelji, ekipe ZG Dubrave i Metalca, osvojile su po 18 bodova.

RUDAR: A. Guliš; F. Kumerle; F. Skendrović 5; M. Štajnkler 4; S. Šujster 2; J. Cvetković; J. Kerepčić; K. Tanković; P. Fresl; T. Brnas 6; J. Štajnkler 8; A. Trčak 5; E. Fresl 7; Z. Đikić