Kup svetog Nikole – Varaždin, 26.studenoga

KARATE - Dva zlata i dvije bronce za Samoborce

U organizaciji Karate kluba Varaždin održan je 30. studenoga tradicionalni 9. po redu međunarodni turnir Kup svetog Nikole, na kojem je nastupilo 400 mladih karateka iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Austrije i Mađarske.

U poznatoj sportskoj dvorani Graberje nastupilo je i šestero mladih boraca Karate kluba Samobor, koji su se okitili sa četiri medalje - dvije zlatne i dvije brončane.

Najuspješniji su u Varaždinu bili Lyon Nenadić, koji je u konkurenciji mlađih kadeta do 48 kg nadmoćno osvojio prvo mjesto i Leon Henč, kojem je to isto uspjelo u kategoriji mlađih kadeta do 52 kg.

Ian Baždar se u kategoriji mlađih kadeta preko 57 kg morao zadovoljiti brončanom medaljom, kao i Paula Šogorić u konkurenciji učenica do 36 kg.

Korak do medalje su bili Magdalena Šuflaj i Luka Peles, no ovaj puta nisu imali sportske sreće te su izgubili susrete za treće mjesto.

9. kolo 2. HRL Zapad ZG Dubrava - Rudar 23:28 (12:16)

RUKOMET - Rudarima pobjeda u derbiju i vrh ljestvice

9. kolo 2. HRL Zapad
ZG Dubrava - Rudar  23:28 (12:16)

Rukometaši Rudara ostvarili su izuzetno značajnu pobjedu pobijedivši u derbiju kola ekipu ZG Dubrave rezultatom 28:23. Ovom pobjedom i s nova dva boda Rudari su izbili na vrh prvenstvene ljestvice s dva boda više od ekipa ZG Dubrave i Metalca. Utakmica ZG Dubrava - Rudar opravdala je epitet derbija, a obje ekipe igrale su rukomet iznad ranga u kojem se u ovom trenutku natječu. Utakmicu su bolje otvorili domaćini i sredinom prvog poluvremena imaju prednost 7:5, tada Rudari pojačavaju obranu a izvrsni Petar Fresl brani nekoliko teških udaraca i Rudari rade seriju 5:0 te imaju vodstvo 10:7. Do kraja prvog dijela Rudari uspijevaju povećati prednost na obećavajućih 16:12.

U nastavku domaćini silovitim početkom odmah nastoje dostići prednost gostiju, ali poznata Rudarska obrana i raznovrsni napad predvođen odličnim Andrejom Trčkom, uspijevaju sačuvati prednost od 2 do 4 pogotka razlike. U 53. minuti Rudari imaju najveću prednost 23:18 i većina nazočnih je pomislila da je pitanje pobjednika riješeno, no domaćini izvlače posljednje atome snage i uz nekoliko grešaka gostiju smanjuju rezultat na 24:23. Rudari u tim trenutcima ipak uspijevaju smoći snage i koncentracije te s 4 pogotka rješavaju pitanje pobjednika ove izuzetno lijepe i zanimljive utakmice. Zasluženu pobjedu Rudari su bučno proslavili sa svojim navijačima, koji su u velikom broju došli dati podršku svojim rukometašima. Za prikazanu igru i zalaganje te iskazano zajedništvo svi igrači zaslužuju pohvale.

Ovo je bila osma pobjeda u nizu i četvrta u gostima protiv direktnih konkurenata za vrh prvenstvene ljestvice. Priliku za nastavak serije Rudari imaju već u petak kada u svojoj dvorani očekuju ekipu Dubovca.

RUDAR: A. Guliš; F. Kumerle; T. Fabeković; F. Skendrović 1; M. Štajnkler 1; S. Šujster 4; J. Kerepčić; D. Trčak 4; Z. Fabeković; T. Štajnkler; P. Fresl; T. Brnas 2; J. Štajnkler 3; A. Trčak 11; E. Fresl; Z. Đikić 2