3. HNL središte - 15. kolo Samobor – Zagorec 1:2 (0:1)

NOGOMET - Iskontrirali domaćina i odnijeli bodove

Pomoćnici: Piličić i Miličević (svi iz Velike Gorice)

Strijelci: 0:1 Matko(2), 0:2 Iskrić (75), 1:2 Škvorc(79)

SAMOBOR: Bašić, Horvat, Grgečić, Kostanjski, Ivkovčić, Hainešek (od 46. Ćuk), Škvorc (od 86. Žaja), Kotarski, Brujić, Puškarić (od 46. Brdarić), Guliš

ZAGOREC: Hadžić, Pluščec (od 61. Medved), Čunčić, Kunštek, Matko, Malarić, Deak, Haramustek (od 81. Drempetić), Iskrić, Ožvald (od 64. Marjanović), Žiger

Trener: Renato Jurčec

Igrač utakmice: Mario Malarić (Zagorec)

Kišom okupani oproštaj Samobora u prvog dijela sezone završen je minimalnim porazom 1:2. Već nakon 100–tinjak sekundi gosti iz Krapine dugom loptom izbacuju Matka u „1 na 1“ situaciju, a ovaj neobranjivo gađa bliži kut Bašićeva gola. Minus na semaforu kao da je potaknuo domaćine na bolju igru pa do odmora bilježimo samo njihove prilike, ali bez finalnog učinka. U izglednim šansama bili su Škvorc i Brujić, a najbolju priliku za izjednačenje kreirao je Kotarski, ali njegov odmjeren udarac iz 43. minute završava na prečki. Nastavak donosi presliku prvih 45 minuta - lopta u posjedu plavih, ali bez konkretnog učinka. U 75. ponovno brza kontra Zagorca koju u 0:2 pretvara Iskrić. Škvorc iz izrađene akcije kompletne navale samo 4 minuta kasnije vraća nadu u možebitni bod, no do kraja susreta više nema novih promjene pa igrači bivšeg golgetera Renata Jurčeca uzdignutih ruku napuštaju teren u Hebrangovoj.

Nakon 15. kola, polovice odigranih utakmica, vodi Bistra s 33 boda, drugo je Dugo Selo s 31, dok je Samobor na trinaestom mjestu sa 16 bodova.

17. Tatami Cup – Budimpešta, 23. studenoga

KARATE - Nitko nije podbacio

U sklopu priprema za predstojeće prvenstvo Hrvatske za kadete i juniore samoborski karatisti su prošle subote nastupili na svake godine kvalitetnijem, sve boljem i većem turniru u Budimpešti. Turnir je ove godine okupio preko 800 natjecatelja iz Ukrajine, Slovačke, Češke, Austrije, Srbije, Crne Gore, Slovenije, Hrvatske i Mađarske.

Samoborci su imali dobar nastup i nitko nije podbacio. Najuspješniji su bili Mateo Šitum u kategoriji juniora +76 kg i Emil Vrkljan u kategoriji kadeta +70 kg. Zbog samo 4 natjecatelja u Mateovoj kategoriji organizatori su odlučili da se bore svatko sa svakim i na taj način imaju zadovoljavajući broj borbi. Mateo je samo zahvaljujući svojim pogreškama dva meča izgubio u zadnjim sekundama nakon vodstva i tako je s dva poraza i pobjedom zauzeo treće mjesto.

Emil Vrkljan je i na ovom jakom turniru pokazao da je izuzetno napredovao i da su zadnji njegovi uspjesi rezultat ozbiljnijeg rada i većeg broja treninga koje ima. Ako ovako nastavi, pred Emilom je lijepa budućnost u karate sportu.

Toni Vuković je nakon dvije sigurne pobjede izgubio od realno slabijeg protivnika, ali u sportu ne pobjeđuje uvijek bolji i to je Toni ovaj put vidio.

Igor Katanec Beketić, Leonard Šogorić i Dorian Romić su izgubili u drugom kolu, ali su sva trojica prikazali dobar karate i solidnu razinu forme koju još malo treba podići prije PH.

Nakon prikazanog u Budimpešti na trenerima KK Samobor je da poprave još neke sitnice kod svojih natjecatelja pa da kadeti i juniori na prvenstvo Hrvatske odu potpuno spremni i konkurentni za najviša odličja.

Križevci Open - Križevci, 24. studenoga

KARATE - 14 medalja stiglo u Samobor

Karate klub KTC iz Križevaca organizirao je 24. studenoga prvi turnir pod nazivom Križevci Open 2013, koji je okupio veliki broj mladih karateka, bez obzira što je to bio prvi turnir u ovom gradu.

Čak 430 sportašica i sportaša iz 56 klubova Hrvatske došlo je u Križevce skupljati natjecateljsko iskustvo neophodno u sportskom napretku svakog sportaša. Na ovom odlično organiziranom natjecanju nastupilo je i 14-ero mladih članova Karate kluba Samobor, koji su osvojili ukupno čak 14 medalja: 2 zlata, 3 srebra i 9 bronci.

Zlatno odličje su osvojili kata timovi učenika (Trošelj, Nenadić, Šimunec) i učenica (Horak, Lucić, Jelen).

Srebrno odličje je osvojila Lucija Gečević u konkurenciji kata mlađih kadetkinja i kadetkinja te Damjan Nenadić u konkurenciji učenika u katama.

Brončano odličje su osvojili: Veronika Horak (kate učenice B program), Dario Szel (kate učenici B program), Dino Šimunec (kate učenici i borbe učenici do 30 kg), Kruno Fadljević (kate mlađi kadeti), Ivan Terihaj (borbe mlađi učenici do 30 kg), Dražen Šarić (borbe učenici do 34 kg), Jurica Runtas (borbe učenici do 42 kg) i Enes Dedić (kate seniori).

43. međunarodno otvoreno prvenstvo Varaždina za kadete i juniore

STOLNI TENIS - Zniki i Golubiću treće mjesto

Od petka do nedjelje, 22. do 24. studenoga, odigrano je 43. međunarodno otvoreno prvenstvo Varaždina za kadete i juniore.

U jakoj konkurenciji najbolji rezultat u ekipnom natjecanju najmlađih kadeta su ostvarili Petar Znika i Filip Golubić, osvojivši treće mjesto.

U pojedinačnom natjecanju bilježi se četvrtfinale Petra Znike u kategoriji najmlađih kadeta.

U subotu, 30. studenoga, igra se 6. kolo 1. HL zapad. Seniori u 11 sati ugošćuju ekipu STK Donat iz Zadra, a u 17 sati dolazi STK Split.

JUNIORI – 1. HRL – 4. kolo Maksimir – Samobor 84:82 (20:19, 22:24, 20:17, 22:22)

KOŠARKA - Prosuli vodstvo i izgubili

SAMOBOR: Levanić 29, Sladić 2, Belamarić 2, Mandalinić 9, Srabotnak, Boras, Pavičić 7, Šuvaković 29, Antunović, Čižmešija 4; Trener: Josip Vlah

MAKSIMIR: Jelčić, Šikić, Čubrić 2, Mučnjak, Janjić 24, Đapo 19, Tolić, Kvadranti, Anić, Teskera 15, Meštrović 10, Poljak 14; Trener: N Sabolić

U 4. kolu 1. HRL juniora Samoborci su izgubili tijesno na gostujućem terenu od ekipe Maksimira s rezultatom 84:82. Igrala se odlična utakmica na obje strane uglavnom u egalu do pete minute zadnje četvrtine, kada Samoborci sa serijom koševa odlaze na najveću prednost na utakmici od 9 koševa razlike. U zadnjoj minuti Samoborci još uvijek imaju 3 koša prednosti, koje su jednostavno prosuli dopustivši protivnicima da ih nadskaču nakon njihovih promašaja, te iz drugog ili trećeg pokušaja pogocima iščupaju pobjedu.

Kod Samoboraca briljirali su Levanić i Šuvaković, oba s po 29 koševa.

Kod Maksimira najučinkovitiji je bio Janjić s 24 koša.

VETERANI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 3. kolo Multi Agram – Samobor 86:97 (27:25, 13:27, 24:23, 22:22)

KOŠARKA - Kao u mladim danima

SAMOBOR: Antunović 17, Golić 4, Bogut 15, Škiljan 4, Džimbeg 4, Močan 40, Mustafić 13; Trener: Mirko Mandalinić

MULTI AGRAM: Landek 2, Maurović 18, Škorić 14, Sljepčević, Barišić 13, Janković 6, Bičvić 9, Sladoljev 5, Ličina 11, Grčević, Marić 8

Veterani Samobora u 3. kolu lige pobijedili su na gostujućem terenu u Zagrebu ekipu veterana Multi Agrama s rezultatom 86:97. Odličnom igrom domaćini u sedmoj minuti utakmice imaju najbolji rezultat na utakmici od 18:9. Tada su Samoborci, predvođeni Močanom, zaigrali kao u mladim danima, jednostavno letjeli po terenu anuliravši prednost domaćina do kraja prve četvrtine, a do poluvremena poveli s 12 koševa prednosti.

Istim tempom Samoborci nastavljaju i u drugom poluvremenu, tako da je ubrzo bilo i dvadesetak razlike, kada je u jednom grubljem prekršaju na Samoborcu Bogutu došlo do koškanja gdje su Samoborci izvukli deblji kraj ostavši diskvalifikacijom bez dva igrača, Boguta i Škiljana, a domćini bez jednoga, Malića. Iako igravši s preostalih 5 igrača gotovo cijelo drugo poluvrijeme, lavovskom borbom Samoborci su sačuvali prednost za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Močan s 40, Antunović sa 17 i Bogut s 15 koševa.

Kod Multi Agrama najučinkovitiji je bio Maurović s 18 koševa.

1. ekipa - 8. kolo 2. HRL zapad Rudar - Mladi Rudar 24:21 (10:10)

RUKOMET - Rudari teško do novih bodova

1. ekipa - 8. kolo 2. HRL zapad
Rudar - Mladi Rudar  24:21 (10:10)

Rukometaši Rudara ostvarili su novu pobjedu, ali do nje su došli daleko teže no što su očekivali. Kao i uvijek kada igraju ove dvije ekipe na utakmici se postigne malo golova i tko god da pobijedi obično su to tijesni rezultati. Tako je bilo i na subotnjoj utakmici koju su domaćini riješili u svoju korist tek u posljednjih 5 minuta utakmice. Rudari su utakmicu otvorili nervozno, promašivši u uvodne tri minute čak dva sedmerca, što dobri gosti iz Labina koriste i vode 3:0. Domaćini uspijevaju konsolidirati svoje redove i sredinom poluvremena imaju vodstvo 9:7 te napad za povećanje razlike. Brzopletost u napadu i nerezonsko šutiranje u 5. sekundi napada pogoduju gostima koji se vraćaju u igru i rezultat je 9:9. U posljednjoj minuti 1. poluvremena Rudari imaju vodstvo 10:9 i 30 sekundi za pripremu napada. Kako to obično biva, Rudari uspijevaju prokockati priliku za povećanje vodstva, a gosti u svega par sekundi postižu svoj 10. pogodak i na odmor se ide s rezultatom 10:10.

U nastavku Rudari nastavljaju nervozno, što iskusni gosti koriste i održavaju prednost od 1 do 2 pogotka prednosti sve do 54. minute i rezultata 20:19 u njihovu korist. U 54. i 55. minuti zbog grubih prekršaja gosti ostaju bez dva igrača, što domaćini koriste i preokreću rezultat u svoju korist na 22:20. Pri tom rezultatu gosti imaju napad gotovo dvije minute, ali ne uspijevaju postići pogodak, da bi u obrani s dva gruba starta isprovocirali nova isključenja, a zbog nesportskog ponašanja prema sucima i direktno isključenje svog igrača. Nastalu situaciju domaćini koriste i svojim 23. pogotkom rješavaju pitanje pobjednika ove izuzetno zanimljive utakmice. Domaćini zaslužuju pohvale za iskazano zalaganje i igru u obrani, ali je nervoza i značaj utakmice "ubila" ljepotu igre u napadu.

Rudari s nova dva boda i dalje dijele vrh prvenstvene ljestvice s ekipom ZG Dubrave, a sudar ovih ekipa koji će vjerojatno odlučiti i jesenskog prvaka 2. HRL Zapad na rasporedu je sljedeći vikend.

RUDAR: A. Guliš; F. Kumerle; F. Skendrović 4; M. Štajnkler; J. Cvetković; D. Trčak 4; Z. Fabeković; T. Štajnkler; P. Fresl; T. Brnas 4; J. Štajnkler 1; A. Trčak 6; E. Fresl 1; Z. Đikić 5

SENIORI - A2 LIGA - 7. kolo Rudeš – Samobor 68:72 (20:15, 10:18, 26:21, 12:18)

KOŠARKA - Na krilima Nakića

SENIORI - A2 LIGA - 7. kolo
Rudeš – Samobor  68:72 (20:15, 10:18, 26:21, 12:18)

SAMOBOR: Levanić B., Imbert, Gionechetti 4, Mandalinić 12, Šilobod 13, Dragozet, Levanić M. 14, Nakić 22, Belamarić, Sladić, Pavičić, Gašparac 7; Trener: Davor Šestak

RUDEŠ: Markusi, Gržinić, Radman 7, Jelaska 2, Galić 6, Babić 13, Zadro 9, Prgomet 17, Dmitrović, Marić, Ljubičić, Čutuk 14; Trener: D. Miholić

Košarkaši Samobora u 7. kolu A2 lige seniora u dramatičnom finišu na gostujućem terenu došli su do pobjede protiv domaće ekipe Rudeša s rezultatom 68:72 te tako zadržali i dalje dobro peto mjesto lige. Samoborci predvođeni raspoloženim centrom Nakićem postepeno ostvaruju prednost koja polovicom treće četvrtine doseže najvećih deset koševa prednosti 44:54. Sljedećih 8 minuta nakon nešto agresivnije obrane domaćina neobjašnjiv pad u obrani i u napadu Samoboraca tako da domaćini serijom od 15:0 preokreću rezultat za svoje vodstvo od 5 koševa prednosti. Tek tada se bude Samoborci i u sljedećih nekoliko minuta uspijevaju izjednačiti na 67:67, da bi u samoj završnici odličnom obranom te tricom Mateja Levanića i pogocima Nakića iz slobodnih bacanja iščupali pobjedu razočaranim Rudešanima.

Daleko najbolji igrač utakmice je bio Samoborac Nakić, često zaustavljan grubostima i namjernim udarcima, koji je ostvario trostruko dvostruki učinak od 22 koša, 14 skokova i 11 osvojenih prekršaja, a uz njega odlično su odigrali Levanić M. sa 14, Šilobod s 13 i junior Mandalinić s 12 koševa.

Kod Rudeša najistaknutiji pojedinac je bio Prgomet sa 17 koševa.

KADETI - 1. HRL - 7. kolo Samobor – Cibona 57:104 (16:29, 11:26, 16:26, 14:23)

KOŠARKA - Najteži ovogodišnji poraz

SAMOBOR: Srabotnak 6, Alilović, Čakanić, Kupres 4, Iviček 7, Grubešić 4, Peremin, Matijaščić 12, Golić 4, Čižmešija 16, Živković 4; Trener: Mirko Mandalinić

CIBONA: Martinac 2, Vujić 10, Jularić 8, Matanović 2, Mandić 22, Šunjić 15, Jelinić 8, Laktić, Prša 16, Begić, Buljević 21; Trener: Dulibić

U 7. kolu 1. HRL kadeta Samoborci su na domaćem terenu doživjeli najteži ovogodišnji poraz, i to od najbolje ekipe lige Cibone izgubivši s rezultatom 57:104. Igrački i visinski superiornija ekipa Cibone iz četvrtine u četvrtinu ostvaruje po desetak koševa razlike za na kraju zasluženu pobjedu i potvrdu prvog mjesta lige.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Čižmešija sa 16 i Matijaščić s 12 koševa.

Kod Cibone najučinkovitiji su bili Mandić s 22 i Buljević s 21 košem.

MLAĐI KADETI - 1. ŽUPANIJSKA LIGA - 6. kolo Ivanić – Samobor 28:96 (4:22, 9:22, 8:26, 7:26)

KOŠARKA - Lijepih 68 razlike

SAMOBOR: Stanić 14, Kontak 14, Jelić 15, Mišić 11, Palčec 18, Vraneković 12, Šaban 6, Kupres 6, Pecić; Trener: Marin Sedlar

IVANIĆ: Radašević, Silov 7, Adamović 2, Balug, Mihaljević 8, Vuković 4, Kunek 4, Skendrović, Liška 3; Trener: F. Zajčić

Mlađi kadeti Samobora nastavljaju s pobjedama. U 6. kolu 1. županijske lige su na gostujućem terenu došli do šeste i to uvjerljive pobjede pobijedivši ekipu Ivanića rezultatom 28:96. Nakon početnih 4:4 sve je bilo u znaku Samoboraca, koji su presingom i brzim kontranapadima sa serijom pogodaka od 24:0 praktički na samom početku utakmice riješili susret u svoju korist. Do kraja utakmice razlika se popela na visokih 68 koševa razlike za Samobor.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Palčec s 18 i Jelić s 15 koševa.

Kod Ivanića najučinkovitiji je bio Silov sa 7 koševa.