Održana ligaška natjecanja i 11. Međunarodno otvoreno prvenstvo Grada Samobora

STOLNI TENIS - Svi će pamtiti Roka

19. listopada bio je dan ligaških natjecanja stolnotenisača. Igralo se 3. kolo seniora u 1. HL zapad.

Na gostovanju u Dugoj Resi Samoborci su tjesno izgubili 4:3, a u popodnevnom gostovanju u Rijeci protiv Kvarnera 4:2. Nakon tri kola gostovanja prvi domaći susret igra se 2.11. protiv Dugog Sela i Jastrebarskog.

Ekipa Samobor 2 u 3. HL regija srednja Hrvatska pobijedila je Mladost Iskon 4:3, a izgubila od Svete Nedelje 2 s 4:0, dok je ekipa Samobor 3 izgubila od Mladosti Iskon 4:2 i Svete Nedelje 2 s 4:0.

U nedjelju, 20. listopada, u sklopu proslave Dana grada Samobora, odigrano je 11. Međunarodno otvoreno prvenstvo Grada Samobora u stolnom tenisu. Nastupilo je više od 200 stolnotenisača i stolnotenisačica iz Hrvatske i Slovenije. Nastup Roka Tošića u egzibicijskom susretu s Markom Habijancom mnogobrojnim mladim stolnotenisačima će ostati u dugom sjećanju, što je i potvrđeno davanjem autograma i fotografiranjem s Rokom.

Od domaćih igrača bilježe se prva mjesta Lane Gracin kod klinceza i Mile Matijevića u kategoriji veterani preko 55 godina. Druga mjesta ostvarili su Lucija Krnić kod klinceza i Klara Znika u kategoriji mlađih kadetkinja, a treća mjesta ostvarili su Ane Znika kod klinceza, Filip Golubić i Petar Znika kod najmlađih kadeta, Ilić Grigor i Kristijan Golubić kod kadeta i Katarina Žitković u kategoriji juniorki.

20. Memorijalni turnir - Slavonski Brod, 19. listopada

KARATE - Stigle medalje iz Broda

Već 20 godina zaredom Karate klub Slavonski Brod organizira memorijalni turnir za svoje poginule članove, bojovnike Domovinskog rata. U gradskoj sportskoj dvorani Vijuš ove godine se okupilo 400 sportaša iz 61 kluba Hrvatske, Slovačke, BiH, Makedonije i Slovenije.

Karate klub Samobor nastupio je s osmero sportaša te je u konačnici ostvaren stopostotni učinak, s obzirom da su se svi okitili jednom od medalja.

Najbolji je u Slavonskom Brodu bio Lyon Nenadić, koji je pobijedio u kategoriji mlađih kadeta do 48 kg te time osvojio već treći turnir zaredom.

Srebrno odličje je osvojio Ian Baždar (mlađi kadeti preko 57 kg), dok su se svi ostali morali zadovoljiti medaljom najmanjeg sjaja, brončanom.

To su bili Zrinka Pezer (seniorke do 55 kg), Paskal Šimec (juniori preko 76 kg), Emil Vrkljan (kadeti preko 70 kg), Nika Medved (mlađe kadetkinje preko 55 kg), Luka Peles (mlađi kadeti do 57 kg) i Dorijan Romić (mlađi kadeti do 52 kg).

Naredni nastup karateka Karate kluba Samobor predviđen je već iduće subote na 11. Zagreb karate festu, koji će se održati u dvorani II Doma sportova. Samoborci će u Zagrebu nastupiti s dvadesetak mladih sportašica i sportaša.

Tri medalje za karataše Bregane

Natjecatelji Karate kluba Bregana imali su zapažen nastup i osvojili su 3 medalje u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji (zlato, srebro i broncu).

Zlatnom medaljom okitio se Ivan Bilić koji je atraktivnim i borbenim nastupom pobijedio u kategoriji seniora do 67 kg.

Sjajan nastup imala je Paula Andričević koja je osvojila srebro u kategoriji juniorki do 59 kg.

Brončano odličje osvojila je Gabrijela Tušinec u kategoriji seniorki do 50 kg.

Bez medalje je ostao Karlo Pejić.

SENIORI – A2 LIGA – 2. kolo Dubrava – Samobor 88:81 (50:38)

KOŠARKA - Domaćin zasluženo do pobjede

SENIORI – A2 LIGA – 2. kolo
Dubrava – Samobor  88:81 (50:38)

SAMOBOR: Levanić B., Imbert, Gionechetti 14, Mandalinić, Šilobod 13, Dragozet, Levanić M. 24, Nakić 16, Gašparac 14, Sladić, Belamarić; Trener: Davor Šestak

DUBRAVA: Vragović 10, Filić 2, Jović 8, Pavlović 10, Vodopija 19, Oršanić, Kraljević, Grgat 17, Kopanja, Jurković 18, Bjelanović 4, Marić; Trener: S. Medvedec

Košarkaši Samobora u 2. kolu lige izgubili su u gostima u Zagrebu od ekipe Dubrave rezultatom 88:81. Sam početak susreta nagovijestio je katastrofu Samoboraca nakon vodstva Dubrave u četvrtoj minuti utakmice od 22:3. Međutim, nakon izuzetno lošeg otvaranja, Samoborci su zaigrali odlično i već u prvoj minuti druge četvrtine imaju samo 6 koševa zaostatka. Do kraja utakmice Samoborci imaju u više navrata samo 5 koševa zaostatka, a zadnju minutu prije kraja utakmice kada u dva napada za redom nespretno gube loptu u napadu, što koriste domaćini te dolaze do zaslužene pobjede.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Matej Levanić s 24 koša i 14 skokova te Mihovil Nakić sa 16 koševa i 15 skokova.

Kod Dubrave istakli su se Vodopija s 19 i Jurković s 18 koševa.

KADETI - 1. HRL – 3. kolo Šanac – Samobor 61:85 (31:40)

KOŠARKA - Matijaščić vodio do pobjede

SAMOBOR: Srabotnak 12, Alilović, Došen 5, Kupres 6, Planinčić 4, Iviček 2, Komerički 8, Golić, Čakanić 2, Matijaščić 25, Grubešić 17, Čižmešija 4; Trener: Mirko Mandalinić

ŠANAC: Peris 3, Trajanovski 1, Mataković 6, Jakšić, Lukačić 6, Kos 13, Manjerović, Beber 21, Bastijančić, Šarić, Ivšić 11, Goršić; Trener: Gašparović

U 3. kolu 1. HRL kadeta Samoborci su na gostujućem terenu SD Mladost u Karlovcu došli do uvjerljive pobjede, pobijedivši kadete Šanca s rezultatom 61:85. Samoborci predvođeni najmlađim, ali i najboljim pojedincem na utakmici Matijaščićem lomili su otpor domaćih iz četvrtinu u četvrtinu, da bi u zadnjoj u potpunosti nadigrali protivnike i došli do značajne pobjede.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Matijaščić s 25 i Grubešić sa 17 koševa.

Kod Šanca najučinkovitiji je bio Beber s 21 košem.