VETERANI – PRIJATELJSKA MEĐUNARODNA - U POVODU PROSLAVE DANA GRADA SAMOBORA Samobor – Brežice 57 : 56 (34 : 23)

KOŠARKA - Presingom do pobjede

VETERANI – PRIJATELJSKA MEĐUNARODNA - U POVODU PROSLAVE DANA GRADA SAMOBORA
Samobor – Brežice  57 : 56 (34 : 23)

Samobor – Brežice 57 : 56 (34 : 23)

Presingom do pobjede

SAMOBOR: Župančić, Klupač, Golić 3, Japunčić 4, Džimbeg Z., Bogut 4, Močan 17, Cvitanović 14, Bujanić, Mustafić 3, Pavšek 12, Džimbeg D. Trener: Mirko Mandalinić

BREŽICE: Krošelj 8, Ivšić 3, Kotnik 13, Ploj 21, Torkalj 2, Krivokapić, Pinterić, Rostohar, Marčetić 3, Sarnić 6. Trener: Rostohar

Veterani Samobora došli su na domaćem terenu u dramatičnoj završnici u zadnjim sekundama utakmice, košem Pavšeka iz samog kornera, do pobjede od samo koša razlike pobijedivši goste iz Brežica rezultatom 57:56. Odličan početak veterana Samobora koji do poluvremena, preko raspoloženih Močana, Cvitanovića i Pavšeka, ostvaruju prednost od 13 koševa razlike. U drugom poluvremenu mnogo boljom i čvršćom obranom gosti pomalo stišću Samoborce, a u samom finišu, minutu prije kraja, s tri uzastopne trice preokreću rezultat za svoje vodstvo od 5 koševa.

U zadnjoj minuti Samoborci ipak uspijevaju presingom po cijelom terenu osvojiti 3 lopte te ubaciti 6 koševa za na kraju minimalnu pobjedu, na svoje veliko veselje.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Močan sa 17, Cvitanović sa 14 i Pavšek s 12 koševa.

Kod Brežica najučinkovitiji su bili Ploj s 21 i Kotnik s 13 koševa.

FOTO – Stoje: Trener Mandalinić, Japunčić, Bogut, Cvitanović, Golić, Mustafić; Čuče: Močan, Pavšek, Bujanić, Župančić, Klupač, Džimbeg D., Džimbeg Z.